VOLKAN ATAMAN

Genel Müdür Volkan Ataman, 22-24 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde dördüncü kez düzenlenecek olan ACE of MICE Exhibition ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

ACE of MICE Exhibition 2017 içeriği hakkında bilgi verir misiniz? Bu yıl katılımcıları neler bekliyor?
Türkiye’nin tek kongre, toplantı ve etkinlik sektörü fuarı “ACE of M.I.C.E. Exhibition” 22-24 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi – ICC’de 4. kez MICE profesyonellerine ve tüm etkinlik sektörüne ev sahipliği yapacak. Her geçen sene çıtasını yükselterek yoluna devam eden ACE of M.I.C.E. Exhibition, 2016 senesinde oteller, etkinlikyönetimi firmaları, sahne dekor tasarımı, transfer, dönemsel insan kaynakları, ses – ışık, görüntü, video ve dijital çözümler gibi alanlarda faaliyet gösteren toplam 330 katılımcı, 39 ülkeden 200’ü yabancı toplamda 750 satın alıcıya ev sahipliği yaptı. 3 gün boyunca 9.843 B2B görüşmenin gerçekleştiği fuarda, içerik olarak birbirinden zengin 25 oturumda sektör profesyoneli 62 konuşmacı 14.496 ziyaretçiyle bir araya geldi. Türkiye’nin en kapsamlı B2B etkinliği olma özelliği taşıyan “ACE of M.I.C.E. Exhibition” 2017 yılında da Türkiye ve dünyadan MICE endüstrisinin önemli firmalarını; kurumsal şirketler, derneklerve MICE profesyonellerinden oluşan yerli ve yabancı satın alıcılar ile buluşturacak. Ayrıca buyılTÜHİD-KİD- İDA-ACE of M.I.C.E. ortak oturumu gerçekleşecek, Türkiye’nin iletişim alanında önde gelen 3 derneği; Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Kurumsal İletişimciler Derneği, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Başkanları ve MICE sektöründen dünya çapında yabancı konuşmacılarACE of M.I.C.E. Exhibition’da biraraya gelerekTürkiye MICE sektörünün yurtdışındaki algısı ve yapılabilecek iletişim çalışmalarını tartışacak.

Dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslandığınızda Türkiye M.I.C.E sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?
MICE pazarı ülke şartlarından çok etkilenen bir endüstri. Ülkenin güvenli olması, alt yapısı, destinasyonun doğru pazarlanması, özgürlükler-hukuki alt yapısının güçlü olması gibi birçok etken var. Temmuz ayında gerçekleşen darbe girişimi, öncesinde ve sonrasında olan patlamalar, Rusya krizi ve mülteci krizi sektörü negatif yönde çok etkiledi. Diğer ülkelerle karşılaştıracak olursak çok açık ve net şunu söyleyebilirim; Türkiye MICE pazarı, var olan ülke şartlarında harikalar yaratıyor! Yaratıcılık, hizmet ve servis kalitemiz, otel ve kongre merkezlerimizin yeni ve teknolojik oluşu üstün yönlerimiz. Dünya standartlarında binlerce kongre ve etkinlik düzenliyoruz. Ülkemizin tarihi, geçmişi, doğal güzellikleri, mevsimi, bulunduğu coğrafyanın merkezi olması, en önemlisi THY’nın 300’e yakın noktaya direkt ulaşım sağlaması bizim öne çıkan özelliklerimiz diyebilirim.


ACE OF M.I.C.E. EXHIBITION’IN SEKTÖRE NE GİBİ KATKILARI BULUNUYOR?
ACE of MICETürkiye’de MICE endüstrinin varlığını-farkındalığını ortaya çıkarıyor,Türkiye MICE endüstrisinin global MICE pazarında tanıtımını sağlıyor, hosted buyer programıyla yeni kongre, toplantı ve etkinliklerin Türkiye’ye kazandırılmasını, sektörün sürdürülebilir olmasını, sektör paydaşlarının bir araya gelmesini, paneller ve seminerlerle sektör sorunlarını tartışabilme, çözüm yollarının bulunmasını ve mesleki gelişim sağlanmasını, sektörün motive olmasını, gençlerin MICE sektöründe doğru kariyeryapabilmeleri için yönlendirilmesine kadar bir çok misyonu içerisinde barındıran Dünya MICE endüstrisinin 3. büyükfuar&zirvesi ve ACE of M.I.C.E. Ödül Töreni de dünya MICE endüstrisinin en büyük ödül törenidir.