Kapadokya’nın büyülü coğrafyasıyla bütünleşen, yurt dışı ve yurt içinde elde ettiği başarı ve ödüllerle adından söz ettiren argos in Cappadocia, sunduğu benzersiz konaklama deneyimiyle sizleri masal diyarında her gün başka bir rüyaya uyanmaya davet ediyor.

22 yıllık bir restorasyon öyküsüne sahip argos in Cappadocia projesi, Ağa Han ödüllü mimar Turgut Cansever’in danışmanlığında Kapadokya bölgesinde çok sayıda gayrimenkul geliştirme, konut restorasyonu, çevre koruma ve sosyokültürel mekan projeleri üzerinde çalışan argos Yapı tarafından hayata geçirildi. Binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi, buna bağlı mağaralar, yer altı tünelleri ve tarihi evlerden oluşan kalıntıların restorasyonuyla hayata geçirilen argos in Cappadocia’nın şu anda 51 odası bulunuyor, odalardan birçoğunun kendine ait teras, bahçe ya da avlusu var.

Kapadokya’nın kalbindeki eski Uçhisar Köyü’nde yamaca kademeler halinde yayılan yedi konaktan oluşan otel, özel konumu, yaşam alanlarını birbirine bağlayan benzersiz peyzajı, otantik yerleşime olan estetik sadakati, incelikli iç dekorasyonu ve üstün hizmet kalitesiyle bölgede fark yaratarak, çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir dönüşüm projesi olarak Kapadokya’nın gelişiminde de önemli bir model oluşturuyor.

“içinden köy geçen otel” olarak tanımlanan argos in Cappadocia klasik bir turizm mekanı olmanın ötesinde, konseptindeki manastır, yeraltı tünelleri ve mahzen gibi özel bölümleriyle etkinlik ve toplantı amacıyla gelen gruplara bütünlüklü bir deneyim yaşatıyor. Bünyesinde bulunan 1500 yıllık manastır yerleşkesi Bezirhane, bir zamanlar kervansaray olarak kullanılan, keşişlerin ve rahiplerin barındığı, ipek Yolu üzerinde deve kervanlarının konakladığı, beziryağının üretildiği bir mekan. Bu tarihi yapı, olağanüstü akustiği ve iki dev kubbesiyle alışılmışın dışında konseptlerle gerçekleştirilen toplantı, davet ve düğünlere, konser ve performanslara ev sahipliği yapıyor.

Kapadokya’nın en doğal, keyiflerin en rafine halini sunan 100 kişi kapasiteli Seki, yenilenen restaurant, lounge ve mahzen yapısı içinde lezzettutkunlarını ağırlıyor. Burası, “yamaçlardaki teraslar” anlamına gelen sekilerin doğal oluşumu gibi lezzetin, keyfin ve büyüleyici bir atmosferin katman katman yükseldiği, her katmanın konukları bambaşka dünyalara sürüklediği bir yer. Taptaze yöresel malzemelerin modern tekniklerle yorumlandığı Seki Restaurant’ta özgün lezzetler tadılabiliyor ve otelin kendi bağlarının üzümleriyle üretilen ve birçok ödül kazanan Kalecik Karası, Şiraz ve Emir şarapları bu lezzetlere eşlik ediyor. Türkiye’nin en zengin kavlarından birine sahip olan ve bölgenin özelliği gereği yeraltında bulunan Seki Mahzen’de Türk şaraplarını keşfetmek ve tanıtmak amacıyla, Türkiye’nin her bölgesinden şarap üreticilerinin en seçkin şarapları, tatlı şarap seçenekleri ve kendi bölgesinin karakterini en iyi şekilde yansıtan dünya şaraplarının yer aldığı 385’den fazla çeşit şarap sunuluyor.

Güvercinlik Vadisi manzarasının adeta doğanın kusursuz bir mücevheri gibi konukların ayaklarının altına serildiği Seki Lounge’da konuklargünün en keyifli zamanlarını kışın şömine başında veya baharda muhteşem manzarayı seyrettikleri terasta sıcak sohbetlerle tadını çıkarıyorlar.

Argos in Cappadocia, konuklarına otelin altından geçen ve konakları birbirine bağlayan yeraltı tünellerini gezebilme imkanı da sunuyor. Uçhisar Köyü’ne yürüme 10 dakika uzaklıkta bulunan otel, Kapadokya’nın tüm güzelliklerinin sergilendiği lokasyonu ile de fark yaratıyor. Otelde 24 saat kesintisiz sunulan concierge hizmeti sayesinde, konuklar Nevşehir’in yer altı yerleşkelerini kolaylıkla gezebilir, Göreme Açıkhava Müzesi’ni ziyaret edebilir, Avanos’ta çömlek yapmayı deneyebilirler. Dileyenler, balon turlarına katılarak, güneşin doğuşunu, peri bacalarını ve Kapadokya’nın eşsiz güzelliğini izleyebilir. Senelik olarak güncellenen programıyla, ziyaretçilere müzik ziyafeti yaşatan Bezirhane etkinlikleri ile de hoşça vakit geçirmek mümkün.