GRAMMY’LER DE DAHİL OLMAK ÜZERE ALDIĞI SAYISIZ ÖDÜL, INSTAGRAM VE SPOTIFY’DA EN ÇOK TAKİP EDİLEN KADIN SANATÇI OLMA BAŞARISIYLA ARIANA GRANDE, ZİRVEDEN HİÇ İNMEDEN İLERLETTİĞİ KARİYERİ İLE BİR ZAMANLARIN NICKELODEON YILDIZINDAN ÇOK DAHA FAZLASI OLDUĞUNU KANITLADI! O ARTIK AT KUYRUKLU BİR POP İKONUNDAN ÇOK DAHA FAZLASI! TÜM OLGUNLUĞU VE MUHTEŞEM SESİYLE GRANDE, MERAKLA BEKLENEN ALBÜMÜ ‘POSITIONS’ İLE TEKRAR SEVENLERİYLE BULUŞTU. GELİN, ŞİMDİDEN ADININ BAŞINA DİVA KELİMESİ EKLENEN BU GENÇ, GÜÇLÜ VE VİZYONER KADINI YAKINDAN TANIYALIM.

Kariyerine 2008’de Broadway müzikaliyle başlayan, o günden bugüne kariyerine sayısız işler sığdırarak 27 yaşına gelen ve şimdilerde en başarılı dönemlerinden birinin tadını çıkaran bir kadından bahsediyoruz. Ariana Grande… Alameti farikası her daim at kuyruğu yaptığı saçları olan bir pop ikonunun nasıl güçlü bir divaya dönüşme hikayesine tanıklık edelim.

Asıl adı Ariana Grande-Butera olan, 26 Haziran 1993 doğumlu Amerikan şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu kariyerine henüz 15 yaşındayken bir Broadvvay müzikalinde başladı. Daha sonrasında Nickelodeon sitcom’u Victorious ve hemen ardından Sam&Cat’deki Cat Valentine rolüyle şöhret basamaklarını durdurulamaz şekilde çıkmaya başladı. Tam bu dönemde çok doğru bir hamle yaparak asıl başarısına ulaşacağı müzik kariyerine odaklandı ve Victorious dizi müzikleri için birkaç şarkı kaydetti. YouTube’a yüklediği şarkı cover’larını fark eden Republic Records ile anlaşma imzaladığında ise müzik kariyeri resmi olarak başlamış oldu.

Çıkış albümü ‘Yours Truly’ABD Billboard 200 listesine bir numaradan giriş yaptı, albüm bununla da kalmadı ve ‘The Way’adlı parçası ile de Billboard Hot 100 listesinde ilk 10 şarkı arasına girerek Grande’ye ilk zaferini yaşattı. Grande’nin ikinci stüdyo albümü de ilk stüdyo albümü gibi Billboard 200 listesine zirveden giriş yaptı. Bu emin adımlarla ilerleyen yükselişi üçüncü stüdyo albümü ‘Dangerous Woman’ takip etti ve bir numaradan giriş yaparak Birleşik Krallık da dahil ardışık üç zirveden giriş yapan şarkıcı ünvanını elde etti. Dördüncü stüdyo albümü ‘Svveetener’ ve beşinci stüdyo albümü Thank U, Next’ de birçok ülkede bir numaradan giriş yaparak eleştirmenler tarafından bolca övgü aldı. Tüm bunlara ek olarak ilk beş albümünün çıkış single’ları ABD listelerinde ilk w arasına giren tek sanatçı oldu.

Grande’nin pop ikonluğundan divalığa gidiş yolu ise bir Grammy ödülü, bir Brit ödülü, iki Billboard Müzik ödülü, üç Amerikan Müzik ödülü, sekiz Guinness Dünya Rekoru’yla açıldı. Ödüller peşi sıra gelirken rekorlar da birbirini izledi, bu rekorların en güzel yanı ise hepsinin önündeki ‘kadın sanatçı’ sıfatı oldu. Spotify ve Apple Music’de en çok takip edilen kadın sanatçı ve en çok dinlenen kadın sanatçı ünvanları Grande’nin divalık mertebesine çıkmasında tek etken değildi. 2019 yılının Şubat ayında Instagram’da en çok takip edilen kadın hesabı oldu. Forbes dergisi, 2019 yılında en çok kazanan ünlüler arasında listeledi, Time dergisi 2016 ve 2019 yılında ise dünyayı etkileyen 100 insan listesinde yer verdi. Billboard dergisi, 2018 yılında Yılın Kadını seçti ve 2010’ların en başarılı kadını ilan etti.

Grande şimdilerde ise yeni albümü ‘Positions’ın keyfini yaşıyor. 14 şarkıdan oluşan ve The VVeekend, Doja Cat ve Ty Dolla $ign düetleriyle şimdiden çok konuşulmaya başlayan bu albümün ise ne gibi başarılara imza atacağı şimdiden merak konusu.