“Kırmızı Elbise ve Yüksek Topuklardan İlham Aldı”

CH Carolina Herrera, House of Herrera’nın en son parfümü CH Privee ile klasik materyalleri en modern koku geliştirme teknikleriyle birleştiriyor. Ve sonuçta CH Privee ortaya çıkıyor. Markanın yaratıcısı Carolina Herrera’nın aynı zamanda kızı olan, markanın Yaratıcı Direktörü Carolina Herrera de Baez, parfümle ilgili sorularımızı yanıtladı.

Carolina Herrera de Baez ve ünlü parfümör Dominique Ropion, markanın imzası niteliğindeki kodlarını yeni bir boyuta taşıyor. Bunun sonucunda ortaya esrarengiz, moda ile derin bağları olan bir koku ortaya çıkıyor. CH Privee, baştan çıkarıcı ve büyüleyici bir ifade tarzı yaratan kırmızı elbise ve yüksek topukların ektileyici birleşiminden ilham alıyor…

CH Privee, eşsiz notaların yoğun bir birleşimi: Vanilya notaları ile Osmantus özlerinin birleşiminde kırmızı deri akorları ve paçuli dokunuşlarının yer aldığı etkileyici bir koku. Sonuç, ünlü parfümör Dominique Ropion tarafından CH Privee için geliştirilen özel hazırlanmış çarpıcı bir kreasyon. Dominique Ropion, “Lüks ile duyusallık arasındaki ilişkiyle başından itibaren, kompozisyonundaki tüm bileşenlerin olağanüstü kalitesini sergileyebilecek güçlü feminen bir parfüm yaratmak istedik” diyor.

CH Privee, en ince ayrıntısına kadar güzel bir şekilde çalınan anların gizliliğini yavaş yavaş açığa çıkartarak, Carolina Herrera’nın ruhunu hayata geçiriyor.

CH Privee, #thisisprivee etiketi ile paylaştığı, Lily Aldridge ve Justice Joslin’in hayat verdiği bu harika çiftin yer aldığı kampanyayla, yakınlığı vurgularken, paylaşımın hakim olduğu bir dönemde gizliliğin korunmasını teşvik ediyor…Parfüm evinin bu yeni kokusuyla ilgili sorularımızı Yaratıcı Direktör Carolina Herrera de Baez yanıtladı.

CH Privee’nin arkasındaki yaratıcı güç olarak bu yeni kokuyu nasıl tanımlarsınız? İçinde özellikle sevdiğiniz herhangi bir şey var mı?
Bu kokunun feminenliği vurgulamasını ama bunu yaparken de kadınların gücünü ortaya çıkarma şekline tapıyorum. CH Privee, kadın olmanın gizeminin bir kutlaması, aşk ölümsüzleşirken paylaşılan yakınlaşmanın sessiz anlarına yayılan bir onaylamadır.

Yeni parfümünüz CH Privee’nin ilham kaynağı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?
CH Privee, paylaşılan gizemi kutlayan ve arzulayan, çalınmış anlar üzerine yaratılmış bir koku. Cazibe, öncelikle bir kimya meselesidir. Karşınızdaki kişinin kokusu, tıpkı bir parfümün kokusu gibi önemli bir rol oynar. CH Privee’yi yaratırken aklımda olan şey de tam olarak buydu.

CH Privee’nin yaratım sürecinden biraz bahseder misiniz?
CH Privee’yi geliştirmeye başladığımızda, sonucun ne olacağını bilmiyorduk. CH Privee’de deri akordu üzerine çalışmak istediğimiz gerçeği belli ama parfümde yalnızca deri kokusunu almıyorsunuz. Nihai sonuç, CH Carolina Herrera prizması altında ultra feminen… Özel olarak oluşturulmuş kırmızı deri akordunun yorumlanmasıdır…

Bu parfüm için Dominique Ropion ile nasıl ve ne zaman birlikte çalışmaya karar verdiniz?
Dominique Ropion, çağdaş parfüm endüstrisinde en başarılı parfümörlerden biridir. CH Privee gibi harika bir koku yaratmak için kusursuz malzemelerden fazlasına ihtiyacımız vardı: Tecrübe, bilgi ve sonsuz ilham. Ve O, tüm bunlara sahip.

Bu parfüme yönelik kampanyada, özel anları paylaşan bir çifti ön planda görüyoruz. Neden gizem sizin için bu kadar önemli?
Gizem, bireylerin bağımsızlıklarını ve kendilerine ait eşsiz özelliklerini korumalarına yardımcı olur. Başkalarının bakışlarının olmadığı yerlere kaçmak, rahatlamak ve huzurlu olacağımız anlar hepimizin ihtiyacıdır. Yaptığımız her şeyin başkaları tarafından nasıl değerlendirileceğini sürekli olarak merak etmemiz ağır bir yük olabilir. Bu nedenle CH Privee ile gizem durumuna bir geçit oluşturmak istedik.

Gizlilik kavramının zaman içerisinde değiştiğini düşünüyor musunuz?
İnternetin gizlilik kavramını tamamen değiştirdiğini inkar edemeyiz. Daha önce hiç olmadığı kadar çok bilgi paylaşıyoruz ve aynı zamanda özel alanımızda da temkinli oluyoruz. Gizlilik, son on yılda muazzam bir şekilde gelişti ve gelecekte şekil değiştirmeye devam edecek. Bu noktada en büyük zorluk, mahremiyetimizi korumanın ve özel anlarımızı kutlamanın yollarını belirlemek olacaktır.

CH Privee’yi yaratırken nihai ürünün kullanıcıyla paylaşacağı sırrı hiç düşündünüz mü?
Bir parfümün kullanıcıya sunduğu mahremiyet gerçekten şaşırtıcı. Bir parfümü kullanıyoruz, ancak sonunda çevremizdeki insanlarla paylaşıyoruz. Böylece koku, bir ifade biçimi olarak işlev görmüş oluyor. Mutluluk ve kışkırttığı suç ortaklığı fikrinde muazzam bir rahatlık hissediyorum.

CH Privee’nin benzersiz aroması nasıl ortaya çıkıyor?
CH Privee, hayatını sonuna kadaryaşamaya cesaret eden her kadına bir sesleniş. Hem duyusal hem de zarif olan CH Privee, içgüdüsel olarak baştan çıkarıcı ve feminenliği en güçlü şekilde arttıran bir koku.

Siz kendinizi CH Privee’nin hangi tarafında görüyorsunuz?
Herkese açık olanı kişisel olandan ayırma yeteneği tarafında olduğumu söylerdim. CH Privee, hayatı tam olarak yaşayan, sosyal ve kişisel yaşamını mükemmel bir şekilde nasıl biraraya getireceğini bilen bir kadının parfümü. Ve ben kendimi o kadının her gününe yansıttığı gizli anlarda görüyorum.

Size göre House of Herrera ve CH Privee’nin kesiştiği yer neresi?
CH Privee, tasarımcılığın ruhunu öyle bir ustalıkla yakalıyor ki bunu kutlamak için adeta özel bir elbise tasarlayan bir parfüm. Carolina Herrera NewYork, CH Privee kampanyası için muhteşem LilyAldridge’in giydiği eşsiz kırmızı ipek elbiseyi hazırladı. Üstelik bu muhteşem parfüm, içeriğinde bulunan haute-couture’un doğasındaki zanaatkarlık sanatına sahip.

CH Privee gibi bir eau de parfum’un Carolina Herrera Parfümleri arasına girmesinin sebebi nedir?
Diğer eau de parfum’ler gibi, CH Privee, en yüksek kalitede bileşenlerden gelen aroma kompozisyonlarının en yüksek konsantrasyonunu içerir. Bu koku, Carolina Herrera’yı sadece fantastik bir auraya değil aynı zamanda etkileyici bir biçimde esrarengiz ve klasik olarak şık olanların arasında mükemmel bir dengeye getiriyor. Sofistike CH Privee, haute couture’un ayrıntılarına dikkati çeken bir eau de parfüm.

Bu parfümü kullanırken verebileceğiniz tavsiye ne olurdu?
En iyi tavsiyem, kendi takdirinizle CH Privee kullanmak ve kokunun tadını çıkarmanız olacaktır. Anı yaşayan ve gizeminden nasıl zevk alacağını bilen bir kadın için yaratılmış bir parfüm. CH Privee, her kadına içindeki en iyiyi bulması, hayatını sonuna kadaryaşaması konularında ilham veriyor.

KIRMIZI RENK HOUSE OF HERRERA İÇİN NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?
Bizim için kırmızı renk geleneği, kaliteyi ve ağırbaşlılığı anlatıyor. Carolina Herrera’da kırmızı, kaosu ve mükemmelliği temsil eden beyaz, siyah ve altına karşı her zaman hazırdır. Kırmızı, tutkunun rengidir. Onu tercih eden kadınlar cesurdurve daima farklı olduklarını bilirler. Onlargibi biz de feminenliğimizi göstermekten korkmuyoruz ve bilgimiz, değerlerimiz ile öne çıkıyoruz.


CH CAROLİNA HERRERA HAKKINDA
CH Carolina Herrera, öncü zarafeti ve sofistikeliği ile tanınan uluslararası bir moda ve parfüm evidir

1981 yılında Carolina Herrera, haute couture, hazır giyim ve aksesuarları, kadınlar, erkekler ve çocuklar için olduğu kadar kokuları da içeren, kendi ismini verdiği Carolina Herrera NewYork’u kurdu.
Carolina Herrera 2001 yılında, sektör üzerindeki etkisini takiben, Carolina Herrera New York deneyiminin bir devamı ve tamamlayıcısı olarak tasarlanan günlük yaşam için bir hayat tarzı koleksiyonu olan CH Carolina Herrera’yı sundu, ifadesine göre, “koleksiyonlarımız, yaşa bakılmaksızın CH ruhunu ve hayata yönelik birtutumu yansıtıyor. Saf çizgiler, kumaşlarda mükemmeliyet ve desenlerin peşinden gittik.”
CH Carolina Herrera, Carolina Herrera’nın geleneksel couture sanatı ve kişisel felsefesi ile aynı ideallikteki moda ve parfümler sunuyor. Carolina Herrera şöyle ifade ediyor “Tasarımın en iyi tarafı kişiliğini değiştirmeden her insanın en iyi tarafını vurgulamaktır. Ve bunu da her kişinin bireysel stiline saygılı olarak ve her şeyi bir araya getirilebileceği ve farklı koşullara adapte edilebileceği koleksiyonlarla gerçekleştirdik. Giysilerimiz zarif, özgür ve rahat hissetmeniz için yaratılıyor”.
Carolina Herrera’nın yaşam tarzını incelik ve özgünlükle tamamlayan Carolina Herrera New York, koleksiyonunun mevsimsel temalarından ilham alan zamansız bir zarafet sunuyor.
CH Carolina Herrera, kurucusu Carolina Herrera’nın ikonik stiline özgü zahmetsiz zarafeti yansıtıyor.