ÇEŞME’DE LÜKSE YENİ YORUM – YILDIRAY ALTIN

Marriott International Hotel Group’un Çeşme Yarımadası’nda geçen yaz başında açtığı Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, global kaşiflerin yerel değerleri keşfetmelerini, lüks anlayışını en sade hali ile hissetmelerini amaçlıyor. Genel Müdür Yıldıray Altın bu konudaki sorularımızı yanıtlıyor.

 

Marriott International Hotel Group dünya çapında tanınmış bir marka. Markanın lüks kategori markası The Luxury Collection Hotels & Resorts hakkında sizden bilgi alabilir miyiz?

Dünya üzerinde 129 ülkede 7000’den fazla oteli bulunan Marriott International Hotel Group kendi bünyesinde 30 farklı marka ile hizmet vermektedir. The Luxury Collection markası Marriott International Hotel Group zinciri içerisinde lüks kategori otel markası olarak yer almaktadır. Markanın ilk kuruluş hikayesi 1906 yıllarına dayanmaktadır. Avrupa’nın en ünlü ve ikonik mülklerinin bir koleksiyoneri olan CIGA@ markası altında kurulan The Luxury Collection otelleri, bugün Marriott International Hotel Group markasının çatısı altında, dünyada 30’dan fazla ülkede 117 oteli ile hizmet vermektedir. The Luxury Collection markası ana değerlerini ‘Yerel, Nadir Bulunan ve Büyüleyici’ olarak tanımlamıştır. Global kaşifler için yerel değerleri keşfetmeleri, otantik ve benzersiz deneyimler yaşamaları, lüks anlayışını en sade hali ile hissetmeleri amacı gütmektedir. The Luxury Collection markasının Türkiye’de Çeşme, Bodrum ve Ankara’da üç farklı oteli bulunmaktadır.

 

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, Ege’nin uluslararası ilk lüks segment oteli olarak ne zamandır hizmet veriyor? Oteli bölgenin diğer otellerinden farklı kılan özellikleri nelerdir?

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, The Luxury Collection markasının bir oteli olarak 2019 yılının Haziran ayında misafirlerini ağırlamaya başladı. Reges Resort & Spa, uluslararası bir otel markasının lüks kategoride hizmet veren yegâne marka oteli olarak Çeşme Yarımadası’nda tek olarak konumlandırılabilinir. Tüm yarımadanın uluslararası arenada turizme kazandırılması adına büyük bir rol üstlenmiş olan otelimiz markanın rafine lüks anlayışı ve ilham veren çağdaş yaşam tarzını Türkiye’ye özgü misafirperverlik ruhuyla birleştirerek açıldığı ilk günden itibaren bölgeye nitelikli turist kazandırmayı başarmıştır. Olağanüstü konumu, muhteşem mimarisi ve kişiye özel hizmet anlayışı ile huzur dolu ve kalıcı bir tatil deneyimi yaşatan Reges Resort & Spa’nın bölgeye daha önce benzeri görülmemiş bir seyahat anlayışı getirdiğine inanıyoruz.

 

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme otelinin The Luxury Collection markası değerleri göz önünde bulundurulduğunda misafirlerine sunduğu kişiselleştirilmiş özel hizmetleri nelerdir?

Öncelikle belirtmek isterim ki The Luxury Collection markasının felsefesi olan rafine lüks anlayışını yalnızca otelin sunduğu servis standartlarında gözlemlemiyoruz. Otel bir bütün halinde konumu, mimarisi, teknolojik imkanları, deneyimli ekibi ve servis standartları ile misafirlerine kişiselleştirilmiş lüksü her ayrıntısında huzur vererek sunuyor. Sufi geleneğinden esinlenilerek semazenlerin dönüş ritüellerinden ilham alınarak tasarlanmış kat planları, Japon Kintsugi sanat felsefesinden esinlenerek tasarlanmış lobi mermerleri, iç mimaride kullanılan Lotus yaprağı görselleri, lobide bulunan ve sadece bölgede yetişen sakız ağaçlarından esinlenilerek yapılan aydınlatma sarkıtları gibi mimari detaylar misafirlerimizin hisleri üzerinde olumlu bir etki yaratıyor. Tavandan zemine pencereleri ile panoramik deniz manzarası sunan, etkileyici genişliğe sahip 93 oda ve 11 süitin iç tasarımında kullanılan Sufi geleneğinin ilahi güzellikleri ile eşleştirilen tavus kuşu görselleri ve yatak baş uçlarında bulunan sakız ağacı görselleri misafirlerimizin olumlu hislerini odalarına taşıyor. Banyolarındaki mermer tasarımları, yağmur etkili duşları, yaşam alanlarında son teknoloji ile donatılmış iç tasarımı ile büyüleyici ferahlık sunan odalarda Byredo imzalı banyo ürünleri ve Frette marka linenler bulunuyor. Giriş yapıldığında perdelerin, ışıkların ve televizyonun otomatik olarak açıldığı smart teknoloji ile donatılmış odalarda ultra modern düz ekran HDMI televizyonlardan bireysel Netflix ve Digiturk üyeliklerine erişim imkânı sunuluyor. Dünya üzerinde 120 milyondan fazla üyesi bulunan Marriott Bonvoy programı üyeleri odalarımızın kapılarını akıllı telefonları ile açabiliyorlar.

Ege Bölgesi’nin gastronomi mirasını üstlenen otelimizin iki restoranında Ege’nin muhteşem lezzetleri şık bir atmosferde sunuluyor. Bölgenin en iyi deniz mahsulleri, bahçeden sofraya taşınan taze ve doğal lezzetleri konusunda uzman şeflerimiz tarafından özenle hazırlanıyor. 1400 metrekare alanda faaliyet gösteren Spa Merkezi özel bakımlardan oluşan spa menüsü, her biri özel banyolu masaj odalarıyla, geleneksel Türk Hamamı, sauna ve buhar odaları, termal kapalı havuzu, en yeni teknolojiyle donatılmış Technogym® marka ekipmanlara sahip 7/24 açık spor salonu ile hizmet veriyor. Misafirlerimizi mental ve ruhen özel hissettirmeyi hedeflediğimiz spa merkezimizde uygulanan tüm ritüeller alanında profesyonel uzman ekibimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Türk misafirperverliğinin özünü benimsemiş olan ekibimiz yerel kültürümüzün tarihi ününe yakışır bir misafir karşılama anlayışı taşıyor. Plajda soğuk shot içki ve meyve dilimleri ikramlarından, soğuk havlu ve güneş gözlüğü temizliği servisine kadar olağanüstü bir hizmet sunuluyor. The Luxury Collection Concierge, global kaşiflerin keşfetme tutkusunu gerçekleştirebilmeleri adına Çeşme Kalesi’ne, Alaçatı Yel Değirmenleri’ne, rüzgâr sörfü etkinliklerine ve yakındaki Antik şehir Efes gezisine kadar birbirinden farklı ve kişiselleştirilmiş turlar düzenliyor.

 

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, misafir profili ve otelin bölge turizmine uluslararası turizm açısından katkılarından bahsedebilir misiniz?

2020 yılının Haziran ayında açılışının ilk yılını kutlayacak olan Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, açıldığı günden itibaren markanın değerleri doğrultusunda hizmet vererek ince zevklere sahip değerli misafirlerini ağırlamaya başlamıştır. Misafir profilimizin en belirgin özelliği rafine bir lüks arayışı içerisinde olmalarıdır. Yerel öğeleri keşfetmek, doğal ve samimi deneyimler yaşamak, global keşif ajandalarına yeni bir sayfa eklemek isteyen kişiler otelimizin seçkin misafir profilini tanımlamaktadır. Çeşme Yarımadası’nın uluslararası turizme ve nitelikli turistin Çeşme Yarımadası’na kazandırılmasında otelimizin etkin ve öncü bir yere sahip olduğunu söylemek kesinlikle mümkündür. Önümüzdeki beş yıl boyunca lüks seyahat destinasyonları kategorisinde popülerliğini arttıracağına inandığımız Çeşme Yarımadası, Türkiye’nin global anlamda ‘rising luxury life-style’ destinasyonu olarak alternatif arayan global misafirler için ön plana çıkmaktadır.