1200 metrekarelik bir alana yayılan ve birbirinden farklı 17 odaya sahip olan BayC, Alaçatı’nın popüler sokaklarına bir adım mesafede, kendini yoğunluktan uzakta tutabilmeyi başarmış bir butik otel.

BayC Alaçatı’nın köy ruhunu modernlikle birleştiren, gününüzü sakin, keyifli ve dinlenerek geçirebileceğiniz bol yeşillikli geniş bir bahçesi bulunuyor. Bahçe tamamen misafirlerine kendileriyle kalabilecekleri, huzurlu bir atmosfer sunmakta… Otel, Alaçatı’nın gün geçtikçe ün kazanan sokaklarına bir adım mesafede olduğu için, istediğiniz zaman size bir çok sohbete tanıklık etmiş kahve fincanları, bir sürü evi ısıtmış kuzineleri ve belki de şimdi hayatta olmayan alaçatılıların giysilerini ütülemiş kömürlü ütülere rastlayabileceğiniz antikacılara kolaylıkla ulaşma imkanı sağlıyor. Yaşam içindeki telaştan vakit ayıramayıp ziyaret edilemeyen sanat galerileri, tasarımcı mağazaları da hemen antikacıların olduğu yol üzerinde…

Köylülerin tarlalarından topladıkları mis kokulu domatesleri, limonları ve yemyeşil ege yeşilliklerini haftasonu kurulan halk pazarında görebilirsiniz. Sadece sebze ve meyve değil, biraz vakit geçirirseniz yöresel giysiler de bulabileceğiniz pazaryeri, BayC’ye sadece 30 metre uzaklıkta.

BayC otelde keyifle gazetenizi okuyup, kahvaltınızı yapıp, havuz ve bahçeyle iç içe olabileceğiniz bir alan yaratılmış. Tüm detaylar yaz, sonbahar, kış ve ilkbahar aylarında keyifle vakit geçirmeniz için düşünülmüş. Misafirleri için herseyin en iyisini düşünen BayC Alaçatı, yemyeşil bir bahçe içerisinde bulunan havuzunu ısıtmalı ve tuz jeneratörlü yaparak misafirlerine erken sezonda havuza girebilme imkanı sunmakta, tuz jeneratörü sayesinde ise havuz dezenfeksiyonu insan sağlığına en uygun şelik- de yapılmaktadır.