Adım attığınız anda masal kahramanlarının şovlarına, eğlencelerine ve konsept oyuncaklarına doyamayacağınız ve çocuklarınızın bayılacağı dünyanın en iyi 10 tematik parkını seçtik.

1. DISNEYLAND, PARİS, FRANSA
Bir dünya markası, tematik parkların başrol oyuncusu, çizgi filmlerin, masalların gözbebeği Disneyland, çocuklara hayatı boyunca unutamayacağı anlar yaşatmaya devam ediyor. Çocuğunuzla birlikte Disneyland Parkına gitmek için Amerika veya Japonya’ya kadar uzanan yorucu tatil planları yapmanıza da gerek yok. Paris’te devasa bir Disneyland Parkı bulunuyor. Sokak gösterileri, farklı konseptteki oyuncakları, misafirperver masal kostümü giymiş çalışanları, Uyuyan Güzel Kalesi, havai fişek ve ışık şovları ve çok daha fazlası Disneyland Paris’te sizleri bekliyor.
2. BEFO CARRERA W0RLD, PENHA, BREZİLYA
Latin Amerika’nın en büyük ve en eğlenceli tematik parkı, Beto Carrera Dünyası’nda zamanın nasıl geçtiğini asla anlamayacaksınız. Brezilya’nın Penha şehrinde bulunan bu parkta, çocuğunuz hem eğlenecek hem de buradaki tüm eğlenceleri hayatı boyunca unutamayacak. Her köşesinden bir sürpriz çıkan Beto Carrera World, Madagaskar Circus Şovu ile de minik ziyaretçilerini büyülüyor.
3. LEGOLAND KALİFORNİYA, CARLSBAD, ABD
Legoland Kaliforniya Parkı konseptinin içerisinde tematik park, minyatür park ve bir de akvaryum var. Lego markasının katkılarıyla tasarlanmış Legoland Parkı, 1999 senesinden beri hizmet veriyor ve Amerika’nın en popüler tematik parklarından biri. Explorer Adası, Heartlake Kenti, Fun Kasabası gibi birçok farklı alana sahip olan Legoland’den çocuklarınız hiç çıkmak istemeyecek. İçerisinde Legoland Express adındaki vagonlarla tur atabilir ve parkı baştan sona gezebilirsiniz.
4. GARDALAND, İTALYA
İtalya’nın en ünlü tematik parklarından biri olan Gardaland, çocuklu aileler için oldukça uygun. Çocuklu tatile çıkmak için İtalya’yı seçtiyseniz eğer Gardaland, sizin için en güzel eğlence parkı olabilir. İtalya’nın kuzeydoğusunda konumlanan bu ultra eğlenceli parkın Gardaland Hotel adında konaklama alternatifi de bulunuyor. Yılda yaklaşık 3 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmakla birlikte Avrupa’da sıklıkla adından söz ettiren bir tematik park olma özelliğini de taşıyor.
5. GRÖNA LUND, STOCKHOLM, İSVEÇ
Denize sıfır manzarası ile çocuğunuzun bayılacağı Gröna Lund, İsveç’in Stockholm şehrinde yer alıyor. Ayağınızın altında deniz varken yükseklerde sallanmak da heyecan ve korku karışımı müthiş bir his veriyor. Bunun dışında çocuklara özel tasarlanmış keyifli oyuncaklar da parkta mevcut.
6. MAGIC KINGDOM PARK, ORLANDO, ABD
Dünyanın en ünlü tematik parkları, Amerika’da hatta bu parkların da %8o’i Florida eyaletinin Orlando kentinde yer alıyor. Magic Kingdom Parkı da tamamen çocuklar için tasarlanmış dört dörtlük bir eğlence parkı. Walt Disney World Resort’te konumlanan Magic Kingdom Park’ın en fotojenik yapısı da Sindrella Kalesi. 2015 senesinde tam tamına 20,5 milyon ziyaretçinin akın ettiği bu park, biraz masraflı olsa da çocukların hayallerindeki dünya olabilmeyi hala sürdürüyor.
7. TIVOLI GARDENS, KOPENHAG, DANİMARKA
“Hem çocuğum eğlensin hem de ben” diyen ebeveynlerdenseniz eğer; o zaman Tivoli Gardens tam da size göre bir tematik park. Danimarka’nın zaten çocuk parklarıyla ne kadar ünlü olduğunu bilmeyen yok. Tivoli Gardens, Kopenhag’da görüp görebileceğiniz en iyi eğlence parkı. Dyrehavsbakken’den sonra dünyanın en eski 2. eğlence parkı olan Tivoli Gardens’ı çocuklarınızla ziyaret edecekseniz, mutlaka yılbaşı dönemini tercih etmelisiniz.
8. SIAM PARK,TENERIFE, KANARYA ADALARI
İspanya’nın Kanarya Adalarında yer alan Siam Park, Amerika’nın dünyaca ünlü tematik su parklarına taş çıkartır cinsten. Bir Amerika seyahatine nazaran çok daha ekonomik bir şekilde çocuğunuzla doyasıya eğlenme fırsatı sunan Siam Park, her yaştan insanı keyiflendirmeyi başarıyor. Hatta çocukların favorisi olan “Lost City” adındaki macera dolu konsepti ve çeşit çeşit 120 oyunuyla çocuklarınız bu parktan asla çıkmak istemeyebilir.
9. EFTEUNG, KAATSHEUVEL, HOLLANDA
Hollanda’da sayısız tematik park seçeneği var fakat bunların arasından sivrilen meşhur Efteling’in ünü, tüm dünyaya yayılmış durumda. Yaşattığı keyifli deneyim ve sunduğu eşi benzeri olmaya bir atmosfer, bu parkı da diğerlerinden farklı kılıyor. Çocuğunuzla birlikte unutamayacağınız deneyimler yaşamak ve onları mutlu etmek için yılın 365 günü ziyaretçilerine açık olan Efteling’i ziyaret edebilirsiniz.
10. PAULTONS PARK – İNGİLTERE
Paultons Park daha çok çocuklu aileler için tasarlanmış bir park. Parktaki 60 kadar oyuncağın birçoğu çocuklar için yapılmış. Aynı zamanda bünyesinde 140’tan fazla bitki çeşidi ve 8o’den fazla hayvan çeşidi barındıran bir doğal yaşam alanı. Çocukların farklı ilgi alanlarına hitap eden Paultons Park’ta zamanın nasıl geçtiğini asla anlamayacaksınız.