MÜKEMMEL AKTÖR ROBERT PATTISON, DIOR HOMME’UN YENİ YÜZÜ OLARAK YILDIZLARA ULAŞMA HAYALİ KURAN DÖVÜŞÇÜ SEKSİ BİR BOKSÖRE DÖNÜŞÜYOR. LEONARD COHEN’İN AŞKA ÖVGÜSÜNÜ ANLATAN ŞARKISIYLA BOKS KOREOGRAFİLERİ İÇERİSİNDE GÖZLERİNDEN ATEŞ ÇIKARARAK DANS EDİYOR. YOĞUN, ŞEHVETLİ, VAHŞİ VE YÜCE AYNI DIOR HOMME GİBİ… GÜÇ, KUSUR, HASSASİYET, BÜYÜKLÜK VE MANYETİZMİN MUTLAK KONSANTRASYONU. İSVEÇLİ FOTOĞRAFÇI, ROBERT PATTINSON’UN GÜCÜNDEN GELEN ETKİLEYİCİ AMA AYNI ZAMANDA NAZİK ERKEKSİLİĞİNİ BİR KEZ DAHA FOTOĞRAFLIYOR. KASLARI VE ÇABASIZ ŞIKLIĞI… BEYAZ T-SHIRT İÇİNDE BİLE SEKSİ… ADETA RİNGE ÇIKMIŞ TÜM EFSANEVİ KAHRAMANLARI TEK BAŞINA CANLANDIRIYOR.

Tam adı Robert Douglas Thomas Pattinson olan ünlü oyuncu, 13 Mayıs 1986’da Londra’da doğdu. Dört yaşında gitar ve piyano çalmayı öğrenmeye başlayarak küçük yaşta sanat hayatına giriş yapan Pattinson, 13 yaşında ise Barnes Theatre Company’de amatör tiyatroya dahil oldu. Buraya dahil olduktan iki yıl sonra Guys and Dolls oyununda küçük bir rol alarak oyunculuk kariyerine küçük adımlarla başlayan yakışıklı oyuncu ardından Anything Goes, Our Town, Macbeth ve Tess of the d’Urbervilles oyunlarında da sahne aldı. İlk çıkışını ise 2005 yılında Harry Potter ve Ateş Kadehi’nde Cedric Diggory’yi canlandırarak yaptı ve bu rol ile The Times tarafından o yılki “Yarının İngiliz Yıldızı” seçildi. Star olma yolundaki ilk sinyallerini veren Pattinson, 2008’de Stephenie Meyer’in romanından uyarlanan Alacakaranlık’ta Edward Cullen rolünü canlandırarak adını tüm dünyaya duyurmayı başardı. Öyle ki bu rolüyle dünyanın en çok kazanan oyuncuları arasında yerini aldı. Her ne kadar önceleri yakışıklılığı ile gündem olsa da Pattinson, yeteneğini konuşturmayı başardı. Gişe filmlerinden sonra birçok bağımsız sinema filminde yer alarak, oyunculuk konusunda ne kadar iddialı olduğunu da gözler önüne serdi ve herkesi kendisine bir kez daha hayran bırakmayı başardı. Prömiyeri 2017 Cannes Film Festivali’nde gerçekleşen Safdie kardeşler tarafından yönetilen gerilim filmi Soygun’daki rolüyle performansı büyük beğeni topladı ve kariyerinde bir dönüm noktası oldu. Ardından 2019 Cannes Film Festivali’nde övgülerle galasını gerçekleştirilen Robert Eggers imzalı siyah-beyaz psikolojik korku türündeki The Lighthouse ile Pattinson, başarısının tesadüf olmadığını kanıtladı. Sonrasında ise Christopher Nolan’ın casus filmi Tenet (2020) ile başrolde yer alarak ana akım filmlere geri döndü. Şimdilerde ise merakla beklenen Matt Reeves’in yeni DC süper kahraman filmi The Batman’de Bruce Wayne’ni canlandırıyor.

Hem büyük bütçeli hem de bağımsız filmlerde çok yönlü rolleriyle tanınan Pattinson, dünyanın en çok para kazanan oyuncuları arasında hatta Time dergisi onu dünyadaki en etkili 100 kişiden biri olarak adlandırdı ve Forbes Celebrity 100 listesinde yer aldı. Pattison, aynı zamanda ünlü markaların da yakın markajında. Dior Homme’un yüzü olan karizmatik aktör, markanın yeni çekimlerinde seksi bir boksörü canlandırıyor.

VE DIOR ERKEĞİ RİNGE ÇIKAR…

Bir boksör, kısmen gölge, kısmen ışık, bolca cesaret ve zarafet olan bir tablo sunar. François Demachy de bu erkeklik manifestosuna yeni bir içerik vermek için yaratım sürecini yeniden ele almayı tercih ediyor. Berrak kompozisyonu tersyüz ederek, sıcak amber notalarıyla renklendiriyor, baharatlarla sarıyor ve daha fazla ahşapla zenginleştiriyor. Sonunda yeni bir Dior Homme Sport aileye katılıyor ve aynı bokstaki gibi ani bir vuruşla ciltle harmanlanıyor. Berrak ve çekici bir ferahlıkla zenginleştirilmiş koku hiç bitmeyen bir kucaklama hissi misali sonsuza dek cilde yerleşiyor.

Dior erkek hazır giyimin sanatsal tasarımcısının mutlak imzası olan spor ama zarif tarzın karışımı denildiğinde kimse Kim Jones’un eline su dökemez. Jones, yeni Dior Homme Sport için özel olarak, istisnai bir eldiven tasarlamak için ikonik boks dünyasından ilham aldı. Siyah ve gri deriden oluşturulan eldivenlere maskülen lükslük, şıklık ve grafik deseni taşıyan Dior logosu eklendi.

BU ENERJİK BAŞLANGIÇ UZUN ÖMÜRLÜ BİR KOKUNUN İLANI!

François Demachy, Dior Homme Sport’un imzası olan ferahlığını bir boksörün aparkart vuruşu misali yeniden tasarladı. Turunçgillere ait meyve notları taşıyan neşeli tarafı; baharatlar, akgünlük ve amber ile sarıyor. Kesinlikle yeni bir kompozisyon olan bu koku, günlük zarafet fikriyle yeniden hayata geçiriliyor. İmzası haline gelen enerjisini kaybetmeyen, sofistike bir koku sunuyor.

APARKAT VURUŞU VE DUMAN KARIŞIMLARI

Dior’un Calabria’daki ayrıcalıklı ortaklığı sayesinde imzası haline gelen etkili açılışının mutlak notası reggio bergamot, İtalyan limon notuyla desteklenerek sulu, şık ve lezzetli bir kasırgaya dönüşüyor. Duyusal bir yumruk gibi veya karşı konuşmaz ferahlık için güçlü bir çağrı gibi, göz kamaştıran parıltılı yeni bir aldehit notu. Bu yeniden yorumlanan açılış, yoğun yeni notaların ferahlığını kazanıyor. Örneğin, ultra güçlü reçinenin sulu turunçgil meyveleriyle diyaloğa girmesiyle limonlu parlak reçine onları çok daha etkileyici kılıyor. Sulu turunçgil meyveleri ile diyaloğa giren ultra güçlü, reçineli ve limoni elemı gibi yoğun yeni notaların ferahlığını kazanılırken, koku daha da etkileyici bir şekilde yorumluyor. Patlamaya hazır baharatlar dans ederken özellikle baharatlı pembe biber kırmızısı yenileştirici bir his kazandırıyor. Tanıtım adeta doğru anda yapılmış bir yumruk kadar canlı çünkü akgünlük Dior Homme Sport’un kalbinde ilk kez görünüyor. Coşkun ve cömert, fakat şimdilik sırnaşık değil.

AKGÜNLÜK ÇOK YÖNLÜ ŞEKER BİR FERAHLIK GETİRİRKEN, GİZEM VE ZARAFET DE BİR ARAYA GELİYOR

François Demachy, Dior Homme Sport’un birçok yönünü yükseltecek üç nota akortla çalıştı. Öncelikle, oldukça etkin bir açılış notu olan akgünlük, aldehit ile oldukça iyi anlaşıyor. Ayrıca limon, turunçgil notları ve güçlü elemi ile de iyi bir diyalog içerisinde. Son olarak parfüme ateşli görünümünü veren gizemi de odunsu notaların ve amberin bir arada erimesiyle cennet gibi bir zenginlik sunmasından ilham alıyor.

AMBERİN HAFİFLİĞİ

Yeni Dıor Homme’da, güzel zıtlıkların birleşimiyle oynanırken ferahlık ve keskinlik harmanlanıyor. Zengin odunsu notaların kompozisyonu her zaman olduğu gibi yine ferahlığın çekiciliğine anında eşlik ediyor. Ancak bu kez, bu sağlam notalar amberin notalarına da hoş geldiniz diyor. Sıcak, dayanıklı ve cildi saran uzun ömürlü amber, bu küçük topluluğu yükselterek, kokunun tamamen zarafetle dolu bir çeşit gizemle sarmalanmış olmasını sağlıyor.

MODERNLEŞTİRİLMİŞ YENİ ŞİŞE

Dior Homme Sport’un sütun şeklindeki şişesi biraz zarafet eklenerek yenilendi. Modernleştirilmiş ve cilalanmış şeffaf camı, parfümün imza kapağı olan Dior Homme damgalı kristal blok içerisindeki siyah yuvarlak küp çevreliyor. Daha aşağısında ise biraz daha yukarı çekilmiş spor sözcüğü güzel, canlı bir vinil kırmızı ile belirtiliyor.