Cemiyet hayatının sevilen simalarından Feryal Gülman, bir kozmetik markasıyla işbirliğine girip, tanıtım elçiliğine soyununca onunla bakımlı olmak üzerine sohbet etmek istedik. Bize hem Environ markasıyla işbirliğini anlattı, hem de kendi güzellik ve bakım sırlarını verdi.

TÜRKİYE’DE MARKA ELÇİSİ OLMAYA NASIL KARAR VERDİNİZ?

Environ ürünleri şimdiye kadar kullandığım ürünlerden çok farklı. Kısa sürede farkı hissedince tekliflerini kabul ettim. Kurumsal bir işbirliği bu, ama güvenmediğim bir ürün için böyle bir işbirliğine giremezdim.

Environ markasıyla nasıl tanıştınız?

Environ’u yurt dışında duymuş ama denememiştim. ithalatçı firma, Popvizyon işbirliğiyle birlikte çalışmak isteyince iki ay ürünleri deneme süresi istedim. Çok krem değiştirmem aslında, o yüzden cildimdeki farkı bir ay içinde hissettim.

Environ’un hangi ürünlerini kullanıyorsunuz ve kullanmaya başladıktan sonra

A vitamini ağırlıklı olarak, farklı amaçlar için kullanılan serileri tercih ediyorum. Ürünleri kullanmaya başladığımdan beri yüzümde canlılık, parlaklık ve esneklik hissediyorum. Hem aynada kendinize baktığınızda, hem de dokunduğunuzda cildinizi farklı hissediyorsunuz.

Bize günlük bakım rutininizi anlatabilir misiniz? Neleri mutlaka yaparsınız, en önem verdiğiniz şeyler nelerdir?

Gece makyajımı temizlemeden ve kremlerimi sürmeden asla uyumam. Sabah yumuşak bir fırça ve köpükle cildimi temizler, sonra günlük kremlerimi kullanırım.

Bizimle bir bakım sırrınızı paylaşır mısınız?

Cildime yağ kullanmayı çok seviyorum. Environ markasının da kapsül içinde yağ dokusundaki ürününü çok seviyorum. Cildimi nemlendiriyor.

Herkesin bilmediği sıradışı sayılabilecek bir bakım öneriniz var mı?

Cilt temizleme fırçası ve kremi yüze uygulama aleti kullanıyor musunuz bilmiyorum… Ama her ikisi de çok kullanışlı. Fırça cildinizi derin temizliyor, başlık değiştirerek kullandığınız uygulama ise kreminizi sürdükten sonra cildinize yedirirken cildin canlanmasını sağlıyor.

Sık yolculuk yapan birisiniz. Yolculuk için bakım önerileriniz var mı?

Cilt, uçak yolculukları sırasında kuruyor. Özellikle uzun yolculuklarda yanımda nemlendirici bulunduruyor ve kullanıyorum.

Nasıl bir makyaj stiliniz var?

Göz makyajına önem veririm. Dudaklarda daha sade tonları severim. Cildin tonlamasına, kontüre dikkat ederim.

Makyajda olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Güzel bir göz kalemi, dudak parlatıcısı ve allık. Bu üçlü her zaman çantamda bulunur.

Bize makyaj için önerebileceğiniz ürünler var mı?

Nars, Tom Ford, Armani, makyajda severek kullandığım markalar. Ürünlerini tavsiye edebilirim.

Estetik cerrahi hakkında düşüncelerinizi alabilir miyiz? Son yıllarda estetik uygulamalar yerine içten gençleştirme çabaları giderek yaygınlaşıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Zamanı gelince estetik cerrahiye karşı değilim, içten gençleştirme belli bir yaşa kadar yeterli ama sonrasında cerrahi müdahele istenebilir. İnsanın aynada kendini iyi hissetmesi önemli olan…

Son olarak da bize beslenme rutininizi anlatır mısınız?

Glutensiz besleniyorum. Soya sütü veya badem sütü içiyorum. Hayvansal gıdalarda somon balığı tercih ediyorum. Her gün 1 kaşık keten tohumu yağı içiyorum, Omega 3 içeriğnden dolayı. Akşam ı8:oo’den sonra çiğ meyve ve sebze yemiyorum. Kızartmalardan uzak duruyorum. Alkol almıyorum.