GAME OF THRONES (TAHT OYUNLARI) DİZİSİNDEKİ GÖZÜ PEK, KORKUSUZ “ARYA STARK” KARAKTERİ İLE KALPLERİMİZİ FETHEDEN HATTA GECE KRALINI ÖLDÜREREK FANTASTİK DÜNYADA MUHTEŞEM BİR KADIN KAHRAMANA DÖNÜŞEN MAISIE WILLIAMS, ŞİMDİ İSE GELECEK NESİLLERE DAHA İYİ BİR GELECEK BIRAKMAK İÇİN KOLLARI SIVADI VE H&M’İN GLOBAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ELÇİSİ OLARAK KARŞIMIZA ÇIKTI. DİZİDEKİ TÜM KRALLIKLARIN KADERİNİ DEĞİŞTİREN WILLIAMS, ŞİMDİ DE MODANIN GELECEĞİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN UZUN SOLUKLU BİR YOLA ÇIKIYOR VE TEKRARDAN GÖNÜLLERİN FAHRİ KRALİÇESİ OLMAYA HAK KAZANIYOR!

 

Margaret Constance Williams, üniversitede eğitim görevlisi olan Hilary Pitt ve kocasının dördüncü ve son çocuğu olarak 15 Nisan 1997’de dünyaya geldi. The Perishers isimli çizgi dizideki Maisie karakterine olan benzerliği yüzünden küçük yaşlarından itibaren “Maisie” diye seslenilmeye başlanan Williams’ı bizim de bu yüzden bu takma adıyla biliyoruz. Sevimli yıldız, henüz dört aylıkken annesi ve babası ayrılması sonucu, annesi ve üvey babası ile beraber Somerset’te bulunan Clutton köyünde büyürken ileride ne kadar büyük bir üne kavuşacağından habersizdi. Fakat içindeki sanatçı ruhu onu çok yalnız bırakmadı ve küçük yaşlarda performans sanatlarına çalışmak için Bath Dance Koleji’nde eğitim almaya başladı. Burada farklı dans türleri üzerine eğitimler alıp, profesyonel bir dansçı olma hayalleri kurmaya başlasa da hem dans eğitimi alıp hem de oyunculuk alanında kariyer yapmanın zor olduğunu düşünerek okuldan ayrıldı. Tabii, okuldan ayrılmasının en büyük nedenlerinden biri de henüz 12 yaşındayken rol almaya başladığı ve onu şimdiki şöhretine kavuşturan Game of Thrones dizisinin popülerliği büyük rol oynadı. George R. R. Martin’in yazdığı fantastik kitap serisi olan Buz ve Ateşin Şarkısı’nın dizi uyarlaması Game of Thrones’ta soylu bir ailenin bir üyesi olan Arya Stark’ı canlandırmaya başlamasıyla Williams, deyim yerindeyse tüm dünyanın gözleri önünde büyüdü. Sekiz sezon boyunca dizinin çok büyük izleyici kitlesine ulaşması ile beraber Williams da uluslararası bir şöhrete kavuştu. Hatta bu dönemde doğan birçok kız çocuğunun isminin Arya olmasının sebebi de buradan geliyor diyebiliriz.

Dizinin çekimleri boyunca sahnelerinin çok azında dublör kullanan Williams, eleştirmenlerden de fazlası ile olumlu eleştiriler alarak profesyonel oyunculuk kariyerinde emin adımlarla ilerlemeyi başardı. Oyunculuğa başlamasının ikinci senesinde “En İyi Kadın Yan Karakter” dalında 64. Primetime Emmy Ödülleri’nin kısa listesinde ismini yazdırmasına rağmen aday olamadı. Fakat “Bir Dizideki En İyi Kadın Yan Karakter” dalında 2012’de Portal Ödülü kazanarak bu ödülü kazanan en genç aktris unvanına sahip oldu. Sonrasında ise BBC Radio 1’in ödüllerinde “En İyi İngiliz Oyuncu” ödülü, 2014’ün Ağustos ayında “Bir Drama Dizisindeki En İyi Kadın Yan Karakter” EWwy Ödülü, 2015’te Empire Hero ve Saturn Ödülleri’nde “Bir Dizideki En İyi Genç Oyuncu Performansı” ödülü, 2019’da Saturn Ödülleri’nde “En İyi Genç Oyuncu Performansı” ödülü kazanmıştır. Son olarak da MTV Sinema & TV Ödülleri’nde “En İyi Karakter ve En İyi Dövüş Sahnesi” dalında birer ödül alarak başarısını taçlandırdı.

 

H&M, Modanın Geleceğini Değiştirmek için Global Sürdürülebilirlik Elçisi Olarak Maisie Williams ile Güçlerini Birleştirdi!

H&M, daha sürdürülebilir bir moda geleceği adına dünya çapında bir girişime öncülük etmesi için Maisie Williams ile ortaklığını tüm dünyaya birbirinden etkileyici görsellerle birlikte duyurdu. Williams, 2030 yılına kadar yalnızca geri dönüştürülmüş veya diğer sürdürülebilir kaynaklı malzemeleri kullanma hedefine yönelik büyük bir çabayla, sanal dünyada ve gerçek hayatta modada değişimi yönlendirmek için yıl boyunca H&M’e katılacak. Amaç; modada döngüyü tamamlayabilmek için, kullanılmayan kıyafetlerin yeniden kullanılma, yeniden üretilme ve geri dönüştürülmesini teşvik etmek.

Maisie Williams, markayla yaptığı bu önemli girişimi ise şu sözlerle açıklıyor; “Sonunda sizlerle H&M ile yaptığım Global Sürdürülebilirlik Elçisi ortaklığımın haberini paylaşmaktan heyecan duyuyorum ve üzerinde çalıştığımız her şeyi görmenizi sabırsızlıkla bekliyorum. Bu görevde, sürdürülebilirlik girişimlerini yönlendirmek, erişilebilir ve döngüsel bir moda geleceğine giden yolu şekillendirmek için H&M bünyesindeki uzmanlarla yakın bir şekilde çalışacağım. Uzun vadeli hedef, 2030 yılına kadar tüm H&M Group markalarında kullanılan tekstil ürünlerinin yüzde 100’ünde geri dönüştürülmüş veya diğer sürdürülebilir kaynaklı materyaller kullanmak. Gezegenimizi gelecek nesil için korumak için harekete geçmenin ve daha uygulanabilir üretim sistemleri yaratmanın zamanı geldi.”

 

Maisie Williams’ın Dijital İkizi ile Tanışın

2021 yılı boyunca, H&M ile kadınların güçlenmesi, çevrecilik ve çeşitliliğin aktif bir sesi olan oyuncu ve film yapımcısı Williams, döngüsellik adına birçok girişim de başlatacak. Ortaklığın heyecan verici diğer bir parçası ise Maisie Williams’ın dijital ikizi olan Avatar Maisie. Gerçeğe çok yakın olmasıyla dikkat çeken avatar, Goodbye Kansas Studio’da 3D animatörler tarafından özenle yaratılmış. Bizlerle ilk tanışması ise bir lansman filmiyle gerçekleştirecek. Açıkçası bizler görmek için sabırsızlanıyoruz! Avatar Maisie ve gerçek hayattaki Maisie, bu projeyle birlikte yıl boyunca birkaç kez sahneye çıkarak H&M müşterileriyle etkileşim kurup, onlarla birlikte ya da yalnız olarak herkesi hareket etmeye teşvik edecekler.

 

İlk Animal Crossing: New Horizons Giyim Geri Dönüşüm İstasyonu

Adını, H&M’in yakın zamanda piyasaya sürdüğü, eski kıyafetleri alıp yenilerine dönüştüren giysi geri dönüşüm makinesinden alan H&M Looop Island, tamamen sürdürülebilir bir tema ile tasarlanmış. Oyuncular, ilk Animal Crossing: New Horizons giysi geri dönüşüm istasyonu olan Looop makinesinde adayı keşfedebilecek ve oyun kıyafetlerini yenilerine dönüştürebilecekler.

H&M Global Sürdürülebilirlik Müdürü Pascal Brun, bu yeni nesil girişimden duyduğu heyecanı şu sözlerle açıklıyor; “Maisie Williams ile birlikte, müşterilerimizi ve hayranlarımızı istenmeyen giysileri yeniden kullanmaya, yeniden üretmeye ve geri dönüştürmeye teşvik ederek moda endüstrisi içinde değişim yaratmak için bu girişimin bir parçası olmak, H&M’i çok heyecanlandıran bir konu. Modanın geleceği farklı olmalı ve biz bu çözümün bir parçası olmak istiyoruz.”

Bizler de hem modanın hem de gezegenimizin geleceği adına atılan bu uzun soluklu girişimi heyecanla takip ediyor olacağız. Herkese ümit olması dileğiyle…