İkinci albümü Phoenix ile ününe ün katan şarkıcı Rita Ora, moda tutkusunu gençleşen moda markası Escada’nın temsilciliğini üstlenerek gösteriyor bize. Bu arada Escada’nın ünlü kalp çantasına da yeni bir yorum getirerek çatışma bölgelerindeki kadınlara maddi destek sağlanmasına yardımcı oluyor.

Kosova’da doğan ve Kuzey Londra’da büyüyen 27 yaşındaki ünlü şarkıcı Rita Ora, çoktan yıldız mertebesine ulaştı. Aşk hayatı, giydikleri, yaşam tarzı, kısacası hayatıyla ilgili herşey paparazzilerin ilgi odağı… Ne isterseniz söyleyin ama o gerçek bir süperstar. Üstelik bu payeyi bileğinin hakkıyla kazanmış durumda. Rita Ora, peş peşe çıkardığı 13 şarkı “Top Ten” listesine giren ilk İngiliz kadın şarkıcı. Bu başarısıyla da Shirley Bassey’e ait 30 yıllık rekoru ele geçirmiş oldu! 2018 yılı Rita Ora’ya şans getirdi. İlkinden neredeyse on yıl sonra, ikinci albümünü çıkardı. Albümün adı Phoenix… Böylesine ünlü bir şarkıcının, on yılı aşkın sürede sadece iki albüm çıkarmış olduğuna inanması zor, öylesine çok hit şarkısı varki… Albüm turu ise 2019 boyunca son hızla devam ediyor.

BİR MODA İKONU

Rita Ora moda stiliyle de dikkat çekiyor. Giydikleri kadar saçı, makyajı da çok konuşuluyor. Tam bir alışveriş tutkunu. Farklı tasarımcılar tercihi. Gerçekten de kendine has, farklı bir stili var. Vintage parçalar almayı seviyor vebu seçimleri tek tek kendisi mağazalardan yapıyor. Spor giyim ise bir başka tutkusu. Vintage t-shirt ve sneaker koleksiyonu bulunuyor. Bu parçalarıysa genellikle internetten alıyor. Bir röportajında kaç tane sneaker’ı olduğu sorulmuştu. Cevabı, “500 çift” oldu. Adidas markası için kendi tasarladığı ayakkabılar var, onları saklıyor. Ayrıca, ‘keşke bunları ben tasarlamış olsaydım’ dediği sneaker’lardan da birer adet koleksiyonuna eklemiş.