Avustralyalı ünlü oyuncu Cate Blanchett’in üç tutkusu, tiyatro, sinema ve ailesin Üç oğlunu büyütürken ara ara sinema kariyeri kesintiye uğrasa da Akademi ödüllü oyuncu, hayattaki duruşuyla pek çok kadına örnek oluyor. Cate Blanchett geçtiğimiz günlerde Cannes Film Festivali jüri başkanı olarak karşımızdaydı. Yaz sezonunda ise popüler Ocean’s serisinin yeni filmi “Ocean’s 8” ile hayranlarıyla buluşuyor. Bay Armani’nin ilham perisi olması boşuna değil… Onu, Armani Beauty’nin global güzellik elçisi olarak göreceğiz artık.

Cate Blanchett, bir süredir tasarımcı Giorgio Armani’nin ilham perisi… Önce Armani Si parfümünün yüzü oldu. Şimdi de Giorgio Armani Beauty markasının global güzellik elçisi oldu. Giorgio Armani, Cate Blanchett’in markasını temsil etmek için ideal seçim olduğuna inanıyor.

Cate Blanchett, gerçekten de Avustralya’nın beyazperdeye kazandırdığı en yetenekli oyunculardan biri. Zarif oyuncu, giyim konusunda da risk almaktan çekinmeyenlerden. Kendine has bir tarzı ve duruşu var. Giydiği her kostümü başarılı bir şekilde taşıyor. Belki bu özelliği Bay Armani’yi etkilemiştir.

1969 yılında Melbourne’de dünyaya gelen Cate Blanchett, üniversitede ekonomi ve güzel sanatlar eğitimi aldı. 18 yaşında Mısır’a yaptığı seyahat Blanchett’in oyunculuk kariyerinin başlangıcı oldu.

Kahire’de kaldığı otelde figüranlık teklifi alan Blanchett, “Kaboria” adlı filmde rol aldı. Ülkesine döndükten sonra Sydney’e taşınan Cate Blanchett, National Institute of Dramatic Art’ta eğitim gördü ve mezuniyetinin ardından tiyatro oyunlarında rol almaya başladı. Blanchett, 1992 yılında Geoffirey Rush ile oynadığı “Oleanna” oyunundaki performansıyla “En İyi Yeni Oyuncu” dalında ödüle layık görüldü.

Televizyon dizilerinde ve filmlerde de oynayan Cate Blanchett, ilk başrolünü 1997 yapımı “Oscar and Lucinda”da üstlendi. Oyuncu, İngiltere Kraliçesi 1. Elizabeth’ i canlandırdığı 1998 yapımı “Elizabeth” filmiyle büyük bir çıkış yaptı. Blanchett. performansıyla “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Oscar’a aday gösterildi. Oscar’ı kazanamasa da Altın Küre’den ödülle ayrılmayı başaran Blanchett, Katharine Hepburn’ü canlandırdığı “The Aviator” filmiyle “En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında Oscar kazandı. Yıldız, “Lord of the Rings”, “Babel”, “The Good German”, “Notes on a Scandal”, “Elizabeth: The Golden Age”. “I’m Not There” “The Curious Case of Benjamin Button” ve “Hanna” filmleriyle de izleyicilerle buluştu. Senaryo yazarı Andrew Upton ile evli olan Cate Blanchett, üç çocuk annesi.

Ailenin Gücü

Ünlü oyuncu Cate Blanchett, hayatının tüm aşamalarını olduğu gibi oyunculuğunu da ailesiyle paylaşıyor. Çocukları ve kocası aldığı her kararda, yaptığı her işte yanında. “İş ve ev hayatımızı birbirinden pek ayıramıyoruz. Tiyatroda oyunum varken çocuklar da tiyatroda oluyorlar. Bazen fazla mı iç içeyiz diye düşünmeden edemiyorum. Ama sonuçta bu bizim hayatımız ve bizim kararımız” diyor Cate Blanchett.

Senaryo yazarı eşi Andrew Upton ile ‘Martı’ oyununda rol aldığı dönemde tanışmış. İlişkilerinin başlangıcından birkaç hafta sonra, Andrew Upton, Blanchett’e evlenme teklifi etmiş. 1997 yılında evlenmişler. Çiftin 3 oğulları bulunuyor; Dashiell, Roman ve Ignatius. Cate, daha fazla bebek sahibi olma olasılığını ise hala göz ardı etmiyor. “Kimbilir? Kapıları kapatmamak lazım. Dünya çok kalabalık ama biz güzel çocuk yapıyoruz” diyor.

Armani Ve Cate

Cate Blanchett, kırmızı halıda sıklıkla Armani kreasyonları giyerek Giorgio Armani’ye ilham perisi oldu fakat bugünlerde rolü tasarımcının güzellik markasına doğru kaydı. Ünlü oyuncu, önce Armani Si parfümünün, sonra da Armani kokularının yeni yüzü oldu. Son olarak onu Giorgio Armani Beauty global güzellik elçisi olarak görüyoruz.

Konservatuardan mezun olur olmaz kazandığı ilk parayla kendine bir Armani takım elbise satın alan Blanchett’ın markaya olan bağlılığı çokeskiye dayanıyor. Bu projede yer almaktan son derece mutlu olduğunu belirten Blanchett, parfümün içinde hatıraların ve geçmişin gizli olduğunu düşünüyor. Ona göre mükemmel parfüm zamanla insanın teninde değişip güzelleşen parfümler. Kesinlikle hatıralarla ilgili, bir hayalden de öte dünya üzerindeki en güçlü şeylerden biri. Geçmişte yaşadığı bir anı hatırlamak ve tutkuyu canlandırmak için en büyük tetikleyici. Onu anında belli bir zamana ve yere götürebiliyor. Armani Si için Avustralya’da sahil kenarında yaptıkları çekimler onu çok mutlu etmiş çünkü Cate’in en sevdiği kokulardan biri deniz kokusu. Ona göre parfüm biraz denizi hatırlatıyor. Ama her kadının da sevdiği, anımsadığı bir kokuyu bu parfümde bulabileceğini düşünüyor.

CATEBLANCHETT SI AİLESİNDEN SONRA, GIORGIO ARMANI BEAUTY’NİN GLOBAL GÜZELLİK ELÇİSİ OLUYOR!

Giorgio Armani Beauty, 2013 yılında lansmanı yapılan Si parfüm ailesinin ve son olarak Si Passione’nin yüzü olan Cate Blanchett ile sürmekte olan işbirliğini uzattığını duyurdu.

Akademi Ödüllü oyuncu, tüm Giorgio Armani Beauty kategorilerini temsil edecek. Si parfüm ailesinin yanı sıra, makyaj ve cilt bakımını da temsil ederek, markanın ilk Global Güzellik Elçisi olacak.

Marka, Cate Blanchett’in Giorgio Armani kadınını bütünüyle temsil ettiğini düşündüklerini açıkladı. Tasarımcı Giorgio Armani, kendisi de bir açıklama yaparak işbirliğine olan inancını gösterdi. “Cate, Işıldayan ve sofistike bir ışığa sahip. Doğal zarafeti ve çarpıcı güzelliği dikkat çekici. Uzun süredir devam eden işbirliğimizi sürdürmekten memnuniyet duyuyorum” dedi.