Bir zamanlar Hacı Memiş Ağa gemileriyle seyir halindeyken, çıkan fırtınada bir limana sığınır. Kapari Otel işte bu limana bakıyor. Bugün deniz ve sörf cenneti bu liman. Alaçatı Port’un kurulduğu yıllarda açıldı Kapari Otel.

Alaçatı Port’tayız. Kapari Otel, sörf merkezlerine ve plaja 5 dakikalık yürüme mesafesinde, Alaçatı’nın mavi bayraklı pek çok başka plajına sadece 1-2 km, Hacı Memiş ‘in adının verildiği dar sokaklarını gezeceğiniz mahalleye 3 km uzaklıkta. Otelin mimari projesi, Yüksek Mimar Salih Seymen tarafından yapıldı. Alaçatı Pazaryeri Cami-Kilisesi, Alaçatı Yel Değirmenleri gibi önemli yapıların restorasyonlarını gerçekleştiren Seymen, burada sanatı, doğayı ve Alaçatı tarihini birleştirdi. Yerel taş dokuya uygun mimari yapıda, 22 oda bulunuyor. Marina ve deniz manzaralı her biri farklı biçimde tasarlanmış, şık ve konforlu 10 süit daire, 12 Delüks oda… Kapari’yi tasarlarken yıllarca edindikleri fikir ve bilgileri, biriktirdikleri objeleri kullanmış sahipleri. Sanatı ve sanatçıyı sevdiklerini günümüz ressamlarının orijinal tabloları ile zenginleştirilmiş odalarda, yerel lezzetlerle hazırlanmış yemeğinizi yerken havuz başında, ya da soğuk içkinizi yudumlarken barda her detayda fark edeceksiniz.

Yemyeşil geniş bahçesinde otururken, rüzgâr size denizin ve limon ağaçlarının kokularını getirecek.Yöresel bitkilerin güzel kokuları size hep “Alaçatı Kokusu bu”, dedirtecek. Otelde sauna, buharbanyosu ve jakuzi ile yenilenebilir, dilerseniz havuz başında masajtalep edebilirsiniz. Kaliteli bir tatil ile kendinizi ve sevdiklerinizi şımartmak hakkınız. Genç, güler yüzlü ekibiyle size tam da bunu sunacaklar. Kapari Otel’de ayrıca, butik toplantılarınız için tam donanımlı iki toplantı salonu bulunuyor. Bilgilerinizi birbirinize aktarmak, doğru kararları almak için size özel bir mekân bu otel…

Kapari Bahçe

Alaçatı Hacımemiş Mahallesi’nde bulunan Kapari Bahçe, 500 m2’lik bir alanda 1800’lere ait tarihi bir konaktan kalan taşların özenle korunduğu bir bahçede Ege’nin iki yakasından gelen lezzetlere ev sahipliği yapıyor…

“Suyun iki yakasından” lezzetler bulabileceğiniz Kapari Bahçe’nin menüsünde Ege’nin yerel otlarının yanı sıra Hania Böreği, Yunan Usulü Musakka, Deniz mahsullü Linguine, Santorini Fava, Izgara Ahtapot, Karides Saganaki, Kehribar Beğendi, Sakızlı Panacotta gibi lezzetleri bulabilirsiniz.