St. Regis markasının seçkin köklerinden doğan ve sadece St. Regis’e özgü bir marka olan Iridium Spa, nadir bir spa deneyimi ile İstanbul’daki adresini onurlandırıyor.

St. Regis Hotel İstanbul içerisindeki İridium Spa, misafirlerinin temel ihtiyaçlarına göre özelleştirilen servisler, Spa’nın adını aldığı dünyanın en nadir elementlerinden bir tanesi olan İridium kadar nadir olarak tasarlanmıştır. 1938 yılında The St. Regis New York’ta İridium Room’un açılışına kadar uzanan bir tarihi miras üzerine inşa edilen İridium Spa İstanbul, büyüleyici tasarımı ve kendine özgü çay ritüelleri gibi ayırt edici jestleri ile geçmişten gelen bu zerafeti günümüze yansıtmaktadır.

Nişantaşı’nın kalbinde, 950 m2 lik bir alan üzerine kurulu İridium Spa İstanbul, 1938 yılında The St. Regis New York’ta İridium Room’un açılışına kadar uzanan bir tarihi miras üzerine inşa edilmiştir.

İridium Spa İstanbul, şehrin zengin kültürünü yansıtan bej mermer zemin ve duvarları, bronz, bakır ve ceviz tonları kullanılarak tasarlanırken, romantik mum ışıkları ve aydınlatmalar konuklarını günün stres ve yoğunluğundan uzaklaştırmak için tasarlanmıştır.

Misafirlerine huzurlu bir ortamda zihin, beden ve ruhlarını gençleştirebilecekleri, modern teknolojiler ile geleneksel formüllerin karışımından oluşan uluslararası üne sahip terapileri, dört tek kişilik terapi odası, üç adet terapi havuzu, iki adet çiftlere özel terapi odası, bir Thai Odası ve iki ayrı hamamı ile toplam yedi terapi odasında sunar. İridium Spa’da dünyaca ünlü cilt bakım ve spa markalarından Omorovicza, Elemiş ve Sundari’nin ürünleri kullanılmaktadır.

İridium SPA İstanbul, günümüzün en nadir lüksünü, yani kendinize ayırdığınız zamanı size bahşeden dönüştürücü bir yolculuğa çıkartır.

Pilates Mat ve Pilates Reformer

Pilates, vücut farkındalığı yaratır. Duruş bozukluklarını düzelterek, kas ve iskelet sistemi ağrılarının ve şikayetlerinin tekrarlanmamasını sağlar. Aynı zamanda vücuda esneklik, denge ve koordinasyon kazandırarak tüm eklem hareketleri üzerinde kontrol sağlar. Kasların kuvvet ve dayanıklılığını artırarak vücudu sıkılaştırır.

Hamile Pilatesi

Hamile kişilerde vücutta fiziksel ve hormansal bakımdan çeşitli değişiklikler meydana gelmektedir. Hamileyken yapılan Pilates egzersizinin çeşitli faydaları bulunmaktadır. Endorfin hormonu salgılar, anne adaylarının fiziksel ve psikolojik olarak daha güçlü ve kuvvetli olmalarını sağlar. Karın kaslarını güçlendirir, denge ve koordinasyonu artırır. Bebeğin doğumuna yardımcı olur. Doğum sırasında solunum ve gevşemelere yardımcı olur. Doğum sonrası vücudun ve karın bölgesinin normale dönmesini hızlandırır.

Fitness

Modern dekorasyonlu 114 metrekarelik Fitness Alanı, Antonio Citterio imzalı Run Personal, Cross Personal ve Recline Personal da dâhil olmak üzere son teknoloji Technogym kardiyo ekipmanları ile misafirlerini karşılıyor.

Her makine kişiye özel TV ekranı ve iPod yerleştirme istasyonu barındırıyor. Ayrıca misafirler duvara monte 55-inch LCD televizyon ve kablosuz Hızlı İnternet Erişimi’nden defaydalanabiliyor.

Güç arttırıcı antrenman ekipmanları ise chest press, leg curl makinesi ve serbest ağırlıklardan, karın kaslarını güçlendiren, denge ve esnekliği arttıran Kinesis makinesi ve ARKE Kit’e kadar her ihtiyaca cevap veriyor.

İstek üzerine, kişisel eğitmenler de cross-training, yoga, stretching ve diğer dersleri verebiliyor. Minimum bir saat süren dersler ek ücrete tabii ve ders rezervasyonları spa resepsiyonundan 24 saat önce randevu alınarak gerçekleştiriliyor.

Iridium Spa Celin Hamamı Paketleri

Iridium Spa, gelinlere çok özel bir deneyim sunuyor. Gelinleri, dünyanın en eski kültürlerinden biri olan hamam deneyimi ve birbirinden cazip bakım ve ritueller ile çok kısa zamanda hayatlarının bu en özel günü için hazırlıyor.

Organik Gül sabunu ve gül suyu kullanılarak yapılan Geleneksel Türk Hamamı veya Sundari Queen Hamam ritüeli ile vücudun ısınması ve nemlenmesi sayesinde cildin gözenekleri açılır. Daha sonra cilt Vücut Scrub ile derinlemesine temizlenir ve içeriğinde bulunan enzimler sayesinde cilt ölü hücrelerden arınır. Anti-oksidan açısından zengin Vücut Maskesi, tüm vücuda ve cilde uygulanır. Cildiniz anti-oksidan maskeyi absorbe ederken, rahatlatıcı baş masajı gerçekleştirilir. Ardından uygulanan geleneksel köpük masajı ile vücudunuz rahatlarken, doğal bitki içerikli Vücut Losyonu ile cildiniz derinlemesine nemlenir ve bu en özel gününüz için ilk dokunuşlar gerçekleşir.

Gelin için son dokunuş olan cilt bakımı için birçok seçenek bulabilirsiniz. Düğün öncesi, cildinizin özel maskelerle ölü deriden arındırılıp parlakve pürüzsüz görünmesini sağlayarak yüz, dekolte ve el bakımı ile gelinliğin içerisinde ışıldayabilirsiniz.

Çiçeği burnunda çiftlerimiz, özel olarak hazırlanan çift kişilik hamam ritueli sonrası, tamamen kişiye özel tasarlanan “Bespoke Masajı” ile hayata birlikte adım atmadan önce düğün stresinden uzaklaşabilirler.

Gelin ve arkadaşları için 8 kişiye kadar hazırlanan paketler sunulmaktadır. Hamam sonrası size özel hazırlanan yiyecek ve içeceklerin servis edildiği ılıklık bölümünde sevdikleriniz ile anın tadını çıkarıp, müzik eşliğinde güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Standart ikramlamızın dışında özel olarak hazırlanan menüden seçim yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız veya ailenizle güzel bir hamam sefası için bizlere aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Selülit Paketi

Uygulanan özel teknik ile selülitli bölgelerdeki fazla yağları yok etmeye yönelik bir masajdır.

Bu tedavi edici bakım kan dolaşımınızı hızlandıracak olan Okaliptüs, Portakal Yağı ve Ylang Ylang gibi bitkisel karışımlı yağlar kullanılarak başlar. Odak noktası dolaşım ve lenf noktalarıdır. Omorovizca’nın kafein, Beyaz biberve forsalin içeren Dimple Vanisher Selülit kremi ile derinlemesine uygulanan masaj,tüm bölgeye yoğurma ,sıkma ve efloraj hareketleri ile yağ yakımını kolaylaştırır.

İki terapist ile yapılan bu özel bakım öncesi ve sonrası sizin için hazırlanan özel detox içecekleri ile yaza sıkı ve formda girmenize yardımcı olacaktır.