Ünlü ikizler ya da birbirine ikiz kadar benzeyen kardeşler… Kardashian/Jenner kardeşlerin durumundaysa tam tersine, birbirine hiç benzemeyen ama birlikte ünlenen kardeşler… Herkesin merak ettiği moda dünyasının en ünlü kardeşlerini sizin için derledik.

Moda dünyasının en ünlü isimlerinden Gigi ve Bella’nın kardeş olduklarını bilmeyen yoktur.

Gigi ve Bella Hadid… Son yılların en çok konuşulan, en sansasyonel kardeşleri… Skandalları, aşkları, servetleri herkesin dilinde. Geçtiğimiz günlerde katıldıkları Victoria’s Secret defilesiyle, yılın en büyük şovunda birlikte yürüyen ilk kardeşler oldular.

21 yaşındaki Gigi Hadid ile 20 yaşındaki Bella Hadid, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Balmain, Marc Jacobs,Topshop ve Dior gibi pek çok uluslararası markanın kampanyasında yer aldı. Gigi 13 milyon dolar, Bella ise 3 milyon dolarlık servete sahip.

Moda dünyasının ilgisini çeken Hadid kardeşlerin cool stilleri, otantiktavırları halen gündemdeyken şimdi de ikiz kadarbenzerlikleri konuşuluyor.

Gigi , Bella ve Anwar Hadid

22 Haziran 2017’de 18 yaşına basan erkek kardeşleri Anwar da ablalarının yolunda yürümeye karar verdi. Geçtiğimiz yıl bir mankenlik ajansına kaydolan Anwar, Teen Vogue dergisine kapak oldu bile.

Los Angeles, Kaliforniya doğumlu bu kardeşlerin babaları Arap asıllı bir emlakçı, anneleriyse Hollanda asıllı eski bir manken. Anneleri, babalarından boşandıktan sonra müzik yapımcısı David Foster ile evlendi.

Abla Gigi’nin mankenlik kariyeri iki yaşında Guess’in patronu Paul Marciano tarafından keşfedilmesiyle başlar. Baby Guess için mankenlik yapar. Ama derslerine zaman ayırabilmesi için bu erken kazanılmış ününe ara verir. Büyüdükçe sporla ilgilenmeye başlar. Malibu Lisesi’nde okurken hem voleybol takımının kaptanlığını yapar, hem de binicilikte iddialıdır. Lisedeyken mankenliğe dönerve böylelikle kardeşleri için de mankenlik ve ünlü olma yolunu açar. 2013 yılında liseden mezun olan Gigi Hadid, mankenlik kariyerine yoğunlaşmaya karar vererek New York’a taşınır. Yine Guess’in tercihidir. Üç ayrı Guess kampanyasında yer alır. Ve belki de onun bu kararı iki kardeşinin mankenlik dünyasında onu izlemelerine ve ünlü olmalarına neden olur.

Kendall Jenner ve Kylie Jenner ve Kim, Khloe ve Kourtney Kardashian

Onlar Kardashian/Jenner kardeşler… Dünyada en çok fotoğraflanan, Instagram’da en çok takipçisi olan, TV’deki reality show “Keeping Up With The Kardashians”ın yıldızları.

Kendall ve Kylie Jenner, ‘Kardashianan Kardeşler’in küçükleri’; Kim, Khloe ve Kourtney’nin anne bir, baba ayrı kızkardeşleri. Babaları, Amerika’nın Olimpiyat Madalyalı atleti, Bruce Jenner… Ama siz onu bugünlerde Caitlyn Jenner olarak tanıyorsunuz. Jenner, ameliyatla kadın oldu ve ismini Caitlyn olarak değiştirdi. Böylece bir anda da ailenin en çok konuşulan ismi haline geldi. Kızkardeşlerin anneleriyse onları ünlü yapan anneleri Kris Jenner.

Kim Kardashian, ailenin ikinci jenerasyonunun ünlü olan ilk üyesi. Ünlü şarkıcı Kanye West ile evliliğiyle bu ünü doruğa taşındı. Tam bir ‘celebrity couple’ oldular. Heryaptıkları milyonlarca izleniyor, konuşuluyor. Şimdi de aileye iki yeni küçükWest eklendi. Kim’in kızkardeşleri Kourtney ve Khloe, tüm ailenin göründüğü reality show ‘Keeping Up With the Kardashians’ ile ünlendi. Tüm dünyada büyük ilgi gören show, milyonlartarafından izleniyor.

Kendall ve Kylie, Jenner/Kardashian ailesine doğdukları günden beri zenginler. Ve ünlü. Hem de çok ünlü… Daha ehliyet alacak yaşa gelmeden ‘Keeping Up With The Kardashians’ın birer oyuncusu olmuşlardı.

Kendall Jenner bugün en çok aranılan topmodellerden. Moda haftalarındaki defilelerde neredeyse tüm büyük markaların podyumlarında boy gösteriyor. Ve podyum dışında da dekolte giyimiyle dikkat çekiyor.

Kendall, herhalde paparazziler tarafından en çok izlenen, en çokfotoğrafı çekilen kişi. Ama öte yandan kendi attığı tweetlere, instagram paylaşımlarına ve sosyal medyada milyonları bulan takipçi sayısına bakılacak olursa bu ilgiden memnun olduğunu söyleyebiliriz. O, hiçbir zaman yalnız değil. Evden çıktığı anda ona eşlik eden dev gibi bir koruması var. Koruması ona yurt dışına gittiği zaman da eşlik ediyor. Ayrıca şoförü ve Kardashian ekibinden pek çok kişi daha her an yanında. Ama Kendall bundan hiç de rahatsız görünmüyor. Hep sakin, telaşsız, güleryüzlü…

Genç kızların kendilerine örnek aldığı Kendall, aynı zamanda erkeklerin de favorisi. Pek çok dergi ve internet sitesinin ‘En Seksi Kadını’ adayları arasında yer alıyor.

Kendall ve kardeşi Kylie’nin birkaç sezondur hazırladıkları bir moda koleksiyonları var. Genç kızların tercih edeceği spor tarzdaki parçalardan oluşan Kendalland Kylie koleksiyonunun tasarımını Kendall ve Kylie yapıyor ve reklam kampanyasında da yine birlikte yer alıyorlar.

Lucky Blue Smith Ve Pyper America Smith

Onlar moda sahnesinin en favori ikiz kardeşleri. Lucky Blue ve Pyper America Smith. Jon Kortajarena’dan sonra Tom Ford’un gözdesi olmayı başaran sarışın model Lucky Blue, 1998 doğumlu olmasına rağmen son dönemin en çok konuşulan erkek modellerinden. Modellik kariyerine 14 yaşında, CK One reklamıyla başlayan Lucky Blue’yu artık Calvin Klein ailesinin birüyesi olarak görmek mümkün. 2015’in Ekim ayında ikizi Pyper America ile birlikte Calvin Klein Jeans’in kapsül koleksiyonu Black Series’ı tanıttı, ikizlerin Daisy ve Starlie adında iki ablaları da var ve onlar da moda dünyasında kardeşleri kadar olmasa da iddialılar. Amerika’da Teen Vogue dergisi tarafından ‘Model of the Moment’ seçilen moda dünyasının 19 yaşındaki yeni idolü, geçtiğimiz aylarda Milano Moda Haftası’nda izdihama yol açtı. Onunla selfie çektirmek isteyen hayranı olan genç kızlar, dünyaca ünlü markaların defile mekanlarına akın etti.

Lucky tam bir “insta-star”… Instagramdaki takipçi sayısı 20 milyonun üzerinde… Dünyanın farklı şehirlerinde yapılan moda haftaları süresince olacağı mekanları instagramdan duyurması, bu mekanların genç kızlarla dolup taşmasına yol açmıştı. Lucky, instagram’da milyonlarca takipçiye ulaşınca ‘en çok takip edilen erkek model’ oldu.

insanı delip geçen masmavi gözleri, 1.89 metrelik boyu ve platine boyatmış olduğu saçlarıyla, Lucky gerçekten de dikkat çekmeyecek gibi değil. Lucky Blue Smith, Amerika’nın Utah eyaletinde Mormon bir ailenin tek erkek çocuğu olarak dünyaya gelmiş. Çocukluğunun çoğu Utah’da geçmiş. Kendisine çok benzeyen Pyper America Smith adında bir ikiz kızkardeşi var. iki de ablası. Çocukların hepsi mankenlik kariyerine atılsa da aralarında en çabuk ünü yakalayan Lucky oldu. Anneleri eski bir manken, babalarıysa amatör bir müzisyen ve bir gitar teli fabrikası sahibi. Smith kardeşler, henüz küçükken annelerinin de yardımıyla, birlikte keşfedildi ve ailece Los Angeles’a taşındılar.

Lucky kısa süre sonra üne kavuştu. Pek çok kadın, erkekve moda dergsinin sayfalarını ve hatta kapaklarını süsledi. Kimi çekimde kardeşleriyle birlikte poz verdi, ikizi Pyper America’yla yer aldığı Moncler reklam çekimi İzlanda’da gerçekleştirildi ve bir hayli ses getirdi.

Lucky Blue ve Pyper America, kardeşleriyle birlikte kurduğu müzik grubu ‘The Atomics’in ilk albümünü de stüdyoda hazırlamakla meşgul. Grubun müzik tarzını ‘surf rock’ olarak tanımlamak mümkün. Lucky aynı zamanda, kendisi için yazılan ‘Love Everlasting’ filmiyle de oyunculuğa adım attı.