Beslenmemize dikkat etsek de, diyet yapsak da, spor yapsak da vücudumuzun bazı bölgelerindeki fazlalıklardan bir türlü kurtulamayız. Karındaki yağlanma, kalçalardaki fazla yağlar, gıdı sarkması, bel bölgesini genişleten ısrarcı yağlardan kurtulmak oldukça zor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusan fit görünmek ve bölgesel yağlanmadan kurtularak zayıflamada etkili mezoterapi yöntemi hakkında bilgi verdi.

n çatlakların tedavisinde, gıdının toparlanmasında ve yüz gençleştirme tedavilerinde daha çok mezoterapi tercih ediliyor. Bu yöntemde amaç sorunlu bölgeye küçük dozlarda ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltmaktır. Cilt altına enjekte edilen ilaç sayesinde, dolaşımda düzelme ve lenfatik sistemde canlanma artıyor, hücre içi yağ metabolizması hızlanıyor. Böylece cilt altı yağ dokusunda yağ hücre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vücuttan atılıyor. Son yıllarda uygulanan Revitacare ile mezoterapi etkili sonuçlar veriyor. Bu tip tedavilerde başarısı ile ödül almış Fransız Revitacare’in iki mezoterapi ürünü Cellucare ve Stretchcare uygulaması yapıyoruz.

Bu yöntemler hakkında bilgi verir misiniz?
Revitacare CelluCare, içeriğinde yer alan kafein ve mikro besinler yardımı ile enzimlerin aktivasyonunu maksimize ederek selülitsiz bir görünüm sağlamaya yardımcı oluyor. Vücuttaki yağ birikintilerini azaltmaya yardımcı kafein, mikro besinler ve hyaluronik asit içeren Revitacare CelluCare, içeriğindeki lipolitik etken maddelerle yağları enerjiye çeviriyor. Mikro dolaşımı ve lenf drenajı destekliyor, kutanöz dokunun dış görünümünü iyileştirmeye ve depolanan yağları azaltmaya yardımcı oluyor. Özel formülüyle portakal kabuğu görünümünden sorumlu tutulan kümeler halindeki adipositleri (yağ hücresi) hapsederek, Hyaluronik Asit içeriğiyle hücre zarlarını hidrolize ediyor. Revitacare CelluCare, içeriğindeki hyaluronik asidin nemlendirici özelliğiyle cilde daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Yoğun kadifemsi hissi yaratarak “Portakal kabuğu” görünümünün yok olmasına yardımcı oluyor. Siluetin dış hatlarının yeniden belirlenmesini sağlıyor.

Peki, Stretchcare’in farkı nedir?
Revitacare StretchCare, içeriğinde yer alan hyaluronik asit, DMAE, mikrobesinler ve vitamin B5 ile çatlak izlerinin görünümlerinin düzelmesine yardımcı oluyor. Cilt dokularına ton kazandıran, cildin elastikiyetini artıran, cilde genç ve taze bir görünüm sağlayan Revitacare StretchCare; nemlendirme ve yeniden yapılandırma özelliğiyle hyaluronik asit, cildi destekleyen sıkılaştırıcı etkiye sahip DMAE, cildin doğal savunma mekanizmalarının serbest radikallere karşı güçlenmesine katkı sağlayarak, cilde daha genç ve berrak bir görünüm kazandıran mikro besinler ve vitamin B5 içeriği ile mükemmel görünüm sağlıyor.

Mezoterapi hangi bölgelere uygulanıyor?
Gıdı, bacaklar, karın ve mide bölgesi, yanlar, sırt, kollar, alt bacak olacak şekilde bölgesel yağlanma olan yerlere uygulanıyor.

Uygulamalar hangi sıklıkla yapılmalıdır? Uygulamadan sonra kişi hemen işine, normal hayatına dönebiliyor mu?
Hekim tarafından yapılan uygulamalar hastanın durumuna göre farklı seans sıklıklarında gerçekleştiriliyor. Revitacare CelluCare, 2 hafta süreyle haftada 2 seans ve daha sonra 1 ay süreyle haftada 1 seans uygulama ile gözle görülür bir etki sağlıyor. Vücudun toparlanmasına ve ince bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Yüz ve vücutta yer alan tüm çatlak izleri ve elastikiyet kaybı için uygulanan Revitacare StretchCare ise duruma göre 8-10 gün aralıklarla 4-6 seans olmak üzere uygulanıyor ve gözle görülür bir etki sağlıyor. Tedavi sonrasında hastanın dinlenmesini gerektiren herhangi bir durum bulunmamaktadır. Hasta normal günlük hayatına devam edebilir. Sadece mezoterapi tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi kürü sonunda ciltteki hassasiyet geçtikten sonra hastanın güneşlenmesinde bir sakınca yoktur.


KİMLER BU UYGULAMALARI YAPTIRABİLİR?
Kalp yetmezliği, diyabet, böbrek rahatsızlığı bulunan kişiler, hamile ve lohusa dönemindekiler ve Antikuagülan tedavisi gören hastalar dışında kilo, selülit ve çatlak sorunu olan herkese uygulama yapılabilir.