İngiliz moda tasarımcısı Jenny Packham’ın çarpıcı tasarımları kırmızı halıda günümüzün en ikonik ve etkili kadınları tarafından tercih ediliyor. Bu isimlerin arasında Taylor Swift, Uma Thurman, Angelina Jolie, Emily Blunt, Kate Winslet, Dita Von Teese, Kate Hudson, Oscar ödüllü Adele Adkins ve Cambridge Düşesi Kate Middleton yer alıyor. İngiltere’nin en başarılı ve bağımsız moda markalarından biri olan dünyaca ünlü tasarımcı Jenny Packham, Sonbahar Kış 2019 Pre-Collection prömiyerini Vakko Zorlu Center’da gerçekleştirdi.

 

Koleksiyon çok renkli tasarımlardan oluşuyor. Gece elbiselerinde renk kullanımını seviyorsunuz sanırım?

İnci beyazı ve pastel gül tonları gibi renklerin koyu kırmızı tonlarıyla, gümüş ve altın rengi işlemelerle bir arada kullanıldığı bir koleksiyon bu. Bu koleksiyon her zamankine göre daha renkli bir koleksiyon oldu sanırım.

 

Siz kendiniz de çok renkli giyinir misiniz?

Aslında hiç giyinmem. Benim rengim siyah. Bakın desenli bir etek giydim ama üzerinde siyah bir ceket tercih etmişim.

 

Burada prömiyerini yaptığınız koleksiyonu biraz anlatabilir misiniz?

Koleksiyonda modern ve romantik feminen tasarım anlayışı hakim. 3D kristal işlemeli krep kumaşlar, parlak kumaş piliseli tül etekler, grafik dantel desene sahip payetli kokteyl elbiseleri, geniş paça tulumlar ve maksi boy gece elbiseleri, göz alıcı hayatlara sahip kadınların dolabından çıkmış gibi görünüyor.

 

Moda tasarımcısı olmaya ne zaman karar verdiniz?

Tasarımcı olmaya karar verdiğim an dün gibi aklımda. Prenses Diana ve Prens Charles’ın düğün günü, Diana’yı gelinliği içinde gördüğüm an bir moda tasarımcısı olmaya karar vermiştim. Ben de böyle muhteşem elbiseler tasarlayabilmeliydim.

 

Türk kadınların moda anlayaşa hakkında ne düşünüyorsunuz? Tasarımlarınızı sevecekler mi?

Türk kadınları modayı seviyor ve takip ediyor. Bu koleksiyondaki pek çok parçanın onlara hitap edeceğinden eminim.