Nefes kesen Boğaz manzarası ve benzersiz hizmet anlayışı ile misafirlerine unutulmaz deneyimler yaşatan The Ritz-Carlton, İstanbul, renove edilen odaları ve davet salonları ile sizi, şehrin renklerini keşfetmeye davet ediyor.

Misafirperverliğin sofistike dokunuşlarla harmanlandığı, mükemmel bir kombinasyonun temsili olan The Ritz-Carlton, İstanbul’un odaları, süitleri ve balo salonları, kentin ruhunu ve tarihi dokusunu yansıtmak üzere ünlü mimarlar ve sanatçılar tarafından yeniden tasarlandı.

Farklı renk katmanlarından ilham alınmış altın, bakır materyaller ve güneşin doğuşu ve batışı sırasında ortaya çıkan renklerin kullanılması The Ritz-Carlton,İstanbul’un görünümüne yeni bir yaşam enerjisi katarak otelin şehirle ve onun etkileyici tarihi dokusuyla daha çok uyum içerisinde olmasını sağladı. Yatak başı için kobalt mavisi seramikler, kadife ve ipek kumaşlar gibi Osmanlı imparatorluğumun imza dokunuşlar tercih edildi.

Türk gravür sanatının en değerli temsilcilerinden Süleyman Saim Tekcan’ın “At Nağme” serisinden eserlerve endüstriyel tasarımcı Prof. Dr. Gülname Turan’ın yarattığı Anadolu çiniciliğini temsil eden duvar kaplamaları, odaların ve süitlerin dekorasyonunda tercih edildi. Yeni tasarlanan oda ve süitlerde ayrıca III. Selim dönemine ait paraların büyültülerek yapıldığı üzeri antik sırlı replikalar da göze çarpan diğer detaylar olarak karşımıza çıkıyor.

Toplantı salonları ve balo salonu yenilenmesinde tasarımcı, İstanbul’un yüzyıllarboyunca çeşitli uygarlıkların başkenti olduğu ve her biri diğeri üzerinde kalıntılar bıraktığı için yine şehirden ilham aldı. Birbiri üzerine kademeli olarakyerleştirilmiş duvar panelleri hem bu kültür katmanlarının yorumlanması hem de Boğaz ve dalgaların bilgece ifadesidir.

The Ritz-Carlton, İstanbul’un yeniden tasarlanması sonucu ortayan çıkan görünümü, Türk kültür mirasını ve ülkenin tarihini önemli ölçüde yansıtıyor. Türk tarihine ait özgün ve hayranlık uyandıran motiflerle süslü yenilenmiş tüm misafir odaları, toplantı salonları ve restoranlar, muhteşem Boğaz manzarasıyla herkesi büyülemeye devam ediyor. Böylece tüm konuklar, konaklamaları ve ziyaretleri süresince lüks ve konforla harmanlanan efsanevi Ritz-Carlton hizmet deneyiminin keyfini çıkarırken, tarihimizde de kısa bir yolculuğa çıkabiliyor.

Yıllardır otantisite ve lüksü konuklarıyla buluşturan The Ritz-Carlton, İstanbul’un eşsiz bir deneyim yaşatmak için yenilenmiş yüzü ile sizleri bekliyor.