“Biz Torba Koyu’nu bundan yaklaşık 35 yıl önce keşfettik. Bu büyülü ortama sahip koyun ziyaretçilerini şehirden kopardığını, zaman ve mekânı unutturduğunu hissettiğimizde, yasamak istediğimiz yer burası dedik. Seyahat etmekten keyif alan bir aile olarak; gezilerimizde biriktirdiğimiz anılardan, tadı damağımızda kalan tatlardan ilham aldık. Keşfetme heyecanımızla, doğaya olan bağlılığımızla ve güzellikleri paylaşma arzumuzla Torbahan’ı, güzel duyguların yaşandığı ve paylaştıkça arttığı bir mekânı hayata geçirdik.”

Bodrum’un büyüleyici Torba Koyu’nda hizmet veren bir aile işletmesi olan Hotel Torbahan’ı bırakalım da kuranlar anlatsın size…

“Hizmet kalitemizi, yaşam kalitesi anlayışımız doğrultusunda şekillendirdik.

Şehir insaninin denizle, doğayla doyasıya yaşam özlemini karşılayan, sakin, huzurlu ve yalın bir dinlence sunmayı amaç edindik. 1989 yılında otelimizi hizmete açtık. 4000 m2 alana yayılan Torbahan’ı kurarken Bodrum’a özgün doğal yapıya, özgün mimari ve iç dekorasyon öğeleri kullanmaya özen gösterdik.

46 Standart, birbirinden farklı 3 Superiorve 1 Deluxe odası bulunan otelimizde ahşap başta olmak üzere doğal malzemeler kullandık. Gerek iç, gerekse dış mekanlarda konfordan ödün vermeden, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına öncelik verdik.

Torbahan’ın aile işletmesi olması, bizim için beğenilerin birinci öncelik olmasını, özenin her ayrıntıya yansımasını, daha iyinin peşinden hep birlikte koşma kararlılığını beraberinde getirdi.

Bodrum mimarisi temel öğelerinin çağdaş yaklaşımını yansıtan otel, iç ve dış mekanlar da sadelik ile zarafetin bütünleştiği gösterişten uzak, konforlu bir ortam sunmaktadır.”