Herkes yaza bakımlı ve fit girmek ister. Güzelleşmek, gençleşmek, bakımlı olmak, formda olmak… Tüm bunları başarabilirsiniz. Bu dosyada “well-being” merkezleri ve “destinasyon spa”lar hakkında bilgiler, diyetisyenlerden öneriler bulacaksınız. Hepsi daha sağlıklı bir siz için!

İSTER BODRUM YA DA ANTALYA’DA… İSTERSENİZ DE PHUKET’TE… THE LIFECO

Türkiye’yi detoks ile tanıştıran, well-being/well-aging alanında öncü The LifeCo, yeşillikler içindeki keyif dolu merkezlerinde; arınma, yenilenme, kilo kontrolü ve hastalıklardan korunma alanlarında hizmetler sunuyor.. Uluslararası tecrübesi ile detoks’un gerçek anlamda Türkiye’de tanınmasında ve yaygınlaşmasında öncü bir rol oynayan The LifeCo, Bodrum, Antalya ve Phuket’teki merkezlerinde misafirlerine eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşatıyor. The LifeCo merkezlerine gelen sağlık yaşam tutkunları; kendilerine özel olarak hazırlanan detoks programları ile günümüz olumsuz yaşam koşullarının getirdiği toksinlerinden arınıyor, özel terapiler ile de yenilenirken, gençlik kazanıyor. The LifeCo’da bir haftalık bir detoks programı sonrasında kadınlarda ortalama olarak 2-4 kg, erkeklerde 4-6 kg kilo kaybı görülüyor. Detoksun kısa süredeki sonuçları arasında cilt parlaklığı, kan alkalizasyonu, hücre yenilenmesi, vücutta oksijen artışı, uyku kalitesinden artı, sindirim sistemi regülasyonu görülüyor. SPA terapileri, fitness programları, Uzakdoğu masajları, yoga-meditasyon seansları ve sağlıklı yaşam üzerine bilgilendirici eğitimler The LifeCo’nun detoks programını destekleyen hizmetleri arasında yer alıyor. Güneşin sağlıklı ışınları ile vücuda enerji veren Infrared Sauna’dan, dünyaca ünlü kişilerin kullandığı; kanı oksijene doyurarak gençleşmeye, strese, kansere ve pek çok hastalığa çare olan ozon terapi uygulamaları tüm The LifeCo merkezlerinde uygulanıyor, Hizmetleri ve felsefesiyle Türkiye’de eşi benzeri olmayan tek detoks ve “well-being” merkezi The LifeCo; detoks programları ve arınma terapilerinin yanı sıra enerji ve bağışıklık sistemi, kalp-damar sağlığı ve diyabetle yaşama destek programı gibi problem odaklı konularda da başarıya imza atıyor. 3 günden başlayan özel programları ile The LifeCo misafirlerinin “Hayatına Yıllar, Yıllarına Hayat” katıyor.
www.thelifeco.com

 

 

PALMALIFE BODRUM RESORT&SPA, PALMALIFE WELLNESS

Bodrum Yalıkavak Gökçebel mevkiinde yeşil ve mavinin kesiştiği eşsiz koyda yer alan Palmalife Bodrum Resort & Spa; doğa manzarası, ayrıcalıklı hizmetleri kadar sunduğu ‘kişiye özel wellness programları’ ile de fark yaratıyor. Kişiye özel oluşturulan fitness programları, diyetisyen kontrolündeki beslenme reçeteleri, vücutta ölü derileri gideren uygulamalar, kan dolaşımı ve lenfatik sistemi harekete geçiren vücut biçimlendirici bakımlar, bitkisel özler, esansiyel yağlar ve zengin içerikleriyle uzman ESPA terapistleri tarafından uygulanan cilt, vücut bakımları, masaj ve detoks uygulamaları yenilenmenize ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmenize destek veriyor. Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması’nda “Türkiye’nin En Başarılı Sağlık Turizmi (SPA) işletmesi Ödülü”nün de sahibi olan Palmalife Bodrum Resort & Spa’da Detoks Programları tamamen kişinin kendi özellikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda kişiye özel olarak şekillendiriliyor.
info@palmaliferesort.com

 

 

CANYON RANCH, KAPLANKAYA

Dünyanın önde gelen sağlıklı yaşam kuruluşu Canyon Ranch, Amerika dışındaki ilk merkezini, Türkiye’de Kaplankaya’da açtı. Canyon Ranch Wellness Resort at Kaplankaya; Ege’nin eşsiz doğası ve denizi, sağlıklı bir yaşam deneyimi sunan aktivite ve programlarıyla misafirlerini ağırlıyor. Canyon Ranch VVelIness Resort at Kaplankaya, 10.000 metrekarelik özel spa, fitness ve sağlıklı yaşam merkezinde, Canyon Ranch’in 1979’dan bu yana öncülük ettiği modern sağlıklı yaşam deneyimlerinin yanı sıra yıl boyunca rehber eşliğinde yürüyüş, bisiklete binme, su sporları ve daha fazlasını içeren aktivitelere katılma, yüzme, modern fitness tesislerinde egzersiz yapma, huzurlu bir spa keyfi ile rahatlama, yerel ve doğal malzemeler kullanılarak özenle hazırlanmış sağlıklı ve leziz yemekleri tatma, ruh ve beden sağlığı üzerine seminer ve toplantılara katılma imkanları sunuyor.
Suyun içerisinde yapılan VVatsu masajı, ileri seviyede bir rahatlama ve gevşeme sağlayan bir masaj türü.
www.canyonranch.com/kaplankaya

 

 

THE SPA AT MANDARIN ORIENTAL, BODRUM

Alanında uzman isimlerle kişisel ve zihinsel bakım ve saglikli beslenme programları sunan, Bodrum yarımadasının en kapsamlı yaşam ve spa merkezi The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum, yaz gelmeden birkaç günlük bir bakım ve yenilenme kaçamağı için uygun bir adres olabilir.

 

 

YAŞASIN HAYAT/ŞİLE

Yaşasın Hayat Enstitüsü ve İstanbul Wellness İnisiyatifi kurucusu Osman Müftüoğlu, Şile’deki bu yeni merkezinde, sağlıklı beslenmenin yanı sıra daha iyi bir uyku düzeni, zinde bir vücut yapısı ve üretken bir ruha kavuşmayı öğretecek. Bu merkez rutinleşmiş yaşamı gergin ve hızlı ritminden çıkarıp, daha keyifli, huzurlu bir sürece dönüştürmeyi amaçlayan “İstanbul Wellness İnisiyatifi” konseptini geliştiren Osman Müftüoğlu’nun birikim ve tavsiyelerinin profesyonel sağlık uzmanları tarafından hayata geçirildiği bir okul olacak.
www.silegardens.com.tr

 

 


YAZA SAĞLIKLI VE FİT GİRİN

Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı “2017 yazında sağlıklı ve fit olmak için” yapılması gerekenleri sıralıyor bize…

1- Siz yaşça büyüdükçe porsiyonlarınız küçülsün.

2- Kahvaltınızı yapmadan güne başlamayın. Kahvaltınıza yumurta bazı günler de kuruyemiş, 1 tatlı kaşığı kadar tahin-pekmez İkilisini ekleyin güne daha enerjik başlayın.

3- Ara öğünleri atlamayın. Ara öğünlerde 1 avuç kuruyemiş, 1 meyve tüketin.

4- Öğle yemeğini atlayıp, akşam yemeği porsiyonunu büyütmeyin.

5- Öğle ve akşam yemeklerinde besin değeri yüksek protein, lif kaynağı besinler tüketmeye çalışın.

6- Ne yersem “o olurum” mottosuna inanın. Yemek tabağınızın yarısından fazlasının sebze olmasına dikkat edin.

7- Yemekte tuzluk kullanma alışkanlığını bırakın. Yemeğin içindeki tuz miktarı sizin için yeterli olacaktır.

8- Spor sonrası kendinizi ödüllendirmek gibi bir düşünce ile tatlı, hamur işi, kızartma tüketmeyin. Protein ağırlıklı beslenin.

9- Sağlıklı kalmak ve sağlıkla zayıflamak için günde en az 1,5 – 2 litre su tüketin.

10- Ağır şerbetli ve hamur işi tatlılara küsün, seçiminiz haftada 1-2 kere sütlü tatlılar olsun.

11- Vücuttan zararlı toksinleri atmak ve daha enerjik olmak için belirli dönemlerde uzman görüşü alarak detoks yapın.

12- Kendinizi mutsuz hissettiğinizde ya da şeker ihtiyacı duyduğunuzda muz, ananas ya da çilek tüketin.

13- Gece yatmadan en az 2-3 saat önce yemek tüketimini bırakın.

14- Sağlık reçeteniz için hareket en önemli ilaçtır. TV ve bilgisayar başında yarım saatten fazla sabit durmayın. Asansöre binmeyin, merdiven çıkın. Arabaya, otobüse binmek yerine yürümeyi tercih edin.

 

 


CARESSE, A LUXURY COLLECTION RESORT&SPA, BODRUM

SPA CARESSE

SPA Caresse’de en doğal, sürdürülebilir ve kaynağından özenle seçilmiş içerikleri kullanarak zihninize, bedeninize ve ruhunuza dokunuluyor. Bodrum koyunun dinginliği, saf beyaz kumları ve turkuaz rengindeki denizinin sergilediği sahne, sizlere yerel içerikler ve prestijli ESPA cilt bakımı ürünleriyle harika bakım seansları sunuyor. Tüm bakımlar, SPA Caresse’nin “Degrees” ısıtıcı deneyimleri, spa uygulamaları ile sizi unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor.

ESPA, SPA Caresse için özel olarak geliştirilmiş sonuç odaklı bakım koleksiyonunu yarattı. ESPA terapistleri özel olarak seçilirler ve en kapsamlı eğitimlerden geçerek, yeteneklerini ve bilgi birikimlerini en iyi şekilde kullanırlar. Bu zorlu eğitimler, ESPA’nın teknik yönden gelişmiş, bütüncül ve kişiselleştirilmiş yaklaşımlarıyla bakım deneyimini en üst seviyeye çıkarır.

ESPA VÜCUT BAKIMLARI

Her biri ihtiyaçlarınız doğrultusunda özel olarak tasarlanmış, en iyi fiziksel ve duygusal iyileşme sürecini deneyimleyeceğiniz sonuç odaklı ESPA vücut bakımları ve masajları, geniş bir yelpazede size özel olarak sunuluyor.

FITNESS MERKEZİ

Otel, Technogym aletleriyle donatılmış, pilates stüdyosu ve serbest ağırlık çalışma alanı ile modern bir fitness merkezine sahip. Konusunda uzman kişisel eğitmenler, çalışmanız süresince size destek olmaya hazır. Fitness merkezimiz otel müşterilerimiz için 24 saat boyunca açıktır.

 

 

FOUR SEASONS HOTEL İSTANBUL AT THE BOSPHORUS, SPA

Four Seasons Hotel’in İstanbul Boğazı üzerindeki ikinci otelindeki Spa, 2100 metrekarelik kullanım alanı, Boğaz kıyısındaki açık havuzu, cam tavanlı kapalı havuzu, özel hamamları, özenle tasarlanmış sauna, jakuzi ve buhar odasıyla farklılaşıyor. The Spa’da 3 Türk hamamı ve 10 bakım odası yer alıyor. The Spa; günlük giriş imkanı, üyelik paketleri, dönemsel promosyonlar ve özel günlerde şık hediye alternatifleri sunuyor.

 

 

IRIDIUM SPA İSTANBUL

İstanbul’un en gözde noktası Nişantaşı’nda Starvvood Hotels&Resorts ve Demsa Group ortaklığı ile açılan St. Regis İstanbul, Iridium SPA İstanbul ile konuklarına “beklentilerin ötesinde” bir deneyim yaşatıyor. Iridium SPA İstanbul’da, 3000 yıllık geçmişiyle Hindistan’da geliştirilen ve Ayurveda ilkelerine bağlı kalarak üretilen Sundâri ve Macaristan’ın şifalı termal sularıyla hazırlanan Omorovicza gibi ürünleriyle, sunduğu özel bakımları ve çay ritüelleri ile geçmişten gelen zerafeti günümüze taşıyor. Su seslerinin eşlik ettiği etkileyici, samimi ve huzurlu ambiyansında ayrıcalıklı hamam bakımları, vücut ve cilt uygulamaları, masaj çeşitleri ile gerçek bir SPA deneyimi yaşatarak duyuları şımartan, vücudu rahatlatan, ruhu yeniden canlandıran Iridium SPA İstanbul’un dikkat çeken bakımlarından biri de “Havyar Bakımı.”

 

 

SANITAS SPA, ÇIRAĞAN PALACE KEMPINSKI HOTEL

Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un Spa merkezi Sanitas tarafından işletilmekte ve Türk Hamamı, fitness salonu, jakuzi, kapalı havuz, sauna ve buhar odası, masaj odaları ve güzellik bakımları uygulanan bir odaya sahiptir. Misafirlerin favorilerinden biri de, tüm yıl açık olan ve Boğaz’ın mükemmel manzaralarının seyredilebileceği, ısıtmalı sonsuzluk havuzudur. Sanitas imzasını taşıyan Sultan Masajı ve Asya terapileri de sunan Sanitas Spa’da deneyebileceğiniz çok özel bir bakım olan Altın Bakımı. Altın Yüz Bakımı ve Altın Vücut Bakımı ile çok özel bir terapiyi deneyimleyeceksiniz.

 

 

RAFFLES SPA

Lotus çiçeği, Raffles Spa’nın felsefesinin en büyük ilham kaynağı. İstanbul’un merkezinde canlandırıcı bir vaha hayal edin… Raffles Spa’da yer alan üç Türk Hamamı’ndan birinde geleneksel bakımların tadını çıkarabilir, size özel Couples Suite’lerinde ya da yedi adet lüks bakım odalarından birinde dilediğiniz terapinin keyfini sürebilirsiniz. 3000 metrekareye yayılan Spa ve sağlıklı yaşam alanında kendinizi şımartmaya hazır olun. Raffles Spa’da bayanlara ve baylara ayrılmış dinlenme alanları, saunalar, buhar odaları, jakuziler, macera duşları ve buz çeşmelerinin yanı sıra gün ışığıyla aydınlanan kapalı havuzu ve panoramik şehir manzarasına hakim açık havuz yer alıyor.

 

 

SWISSOTEL İSTANBUL THE BOSPHORUS PÜROVEL SPA & SPORT

Pürovel Spa&Sport, Alpler’den ilham alan sağlıklı yaşam çözümlerini, misafirlerine şık ve güncel bir ortamda sunar. Pürovel felsefesi; ‘well- being’ kavramının yanı sıra taş, tahta, su ve flora gibi doğanın kaynakları, Alpler’in tazeleyici havası ve dağlardaki mevsimsel değişimlerden ilham alınarak hazırlanmıştır.

 

 


CİLDİNİZİ YAZA HAZIRLAYIN

Cilt sağlığımız, yaşlanmanın yanında hava kirliliği ve güneş ışığı gibi çevresel faktörlerden de olumsuz etkileniyor. Genç ve parlak görünümlü bir cilde sahip olmak içinse vitamin ve antioksidan yönünden yeterli beslenilmesi gerekiyor. Memorial Flizmet Flastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Sinem Uygun, cilt dostu besinler hakkında bilgi verdi.

CİLDİNİZİ İÇERİDEN VE DIŞARIDAN BESLEYİN

Bakteri, virüs ve diğer dış etkenlere karşı bariyer görevi yapan cilt, bedenin ilk savunma hattını oluşturarak, hava kirliliği veya güneş ışığı gibi çevresel etkenlerle mücadele etmektedir. Cildin bu mücadelesi sırasında içeriden iyi beslenmesi gerekmektedir. Düzensiz beslenmenin yanı sıra vitamin ve antioksidan yönünden yetersiz oranda beslenme, zaman içinde kırışıklık, sarkma ve solgun görünüme neden olabilmektedir.

ANTİOKSİDAN GIDALARA BESLENMENİZDE YER VERİN

Düzensiz ve kötü beslenme, vücutta hücrelere zarar veren serbest radikal adı verilen maddelerin oluşmasına yol açmaktadır. Serbest radikaller vücuttaki diğer hücrelerle birlikte cilt hücrelerinin de yapısını bozarak, cildin sağlıksız görünmesine sağlamaktadır. Bununla birlikte vücutta bulunan antioksidanlar, serbest radikallerle savaşıp hücrelere zarar vermesini engellemektedir. Antioksidan yönünden zengin bir beslenme şekliyle, erken yaşlanmanın önüne geçilirken, sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmak da mümkündür.