Fashion & Travel Magazine İlkbahar 2020 Sayısı Çıktı

2020 yılının ilk günlerinde ülkemizi ziyaret eden Nijeryalı Majesteleri Kraliçe Zaynab Otiti Obanor ile tanışma ve onunla röportaj yapma imkanı buldum. Nijerya’daki dört hanedanlıktan biri olan İfe Hanedanlığının başındaki kralla evlenerek Kraliçe ünvanını alan ama evlendikten bir buçuk yıl sonra bir kadın yürüyüşüne katılması yüzünden boşanmak zorunda kalan Kraliçe Zaynab ile uzun uzadıya keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kraliçe, Nijerya’daki kadın hakları mücadelesini sürdürmekle birlikte, kız çocuklarının eğitilmesi ve insanlann temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalar da yürütüyor. Bugüne kadar yaptıklarını, yapmayı hedeflediklerini o anlattı, ben keyifle dinledim. Dünyanın böyle insanlara ihtiyacı var.

Türkiye’ye gelen bir başka misafir de Monte Carlo Bay Hotel’in Michelin yıldızlı şefi Marcel Ravin idi. Martinikli olan şef, otelin açıldığı 2005 yılından beri otelin ‘executive chef’i. Michelin yıldızını ise 2010 yılında almış. Bu yıl içinde belki de kısa süreliğine İstanbul’da yemeklerini tadabileceğiz. Şubat ayında New York’taydım. Brooklyn’deki Michelin yıldızlı Claro’ya gitme fırsatım oldu. Claro, bir Meksika restoranı. Şefin menüsünden denediğimiz herşey çok güzeldi.

New York Fashion Week kapsamında Raisa-Vanessa kardeşler, Sonbahar 2020 koleksiyonlarını sundukları etkileyici bir defile yaptılar. Defile 52 look’tan oluşmuştu. İlham kaynakları ise Fas’tı. Banu Bora Mumcu ve Rezzan Benardete’nin eğlenceli markası In The Mood For Love için bir press day/basın sunumu gerçekleştirildi. Amerikan basınının markaya ilgisi büyüktü.

Fashion Week’te bu sezon keşfim triko tasanmcısı Victor Glemaud oldu. Ablamın sayesinde tasarımcı ve ailesiyle tanışma imkanı buldum. Haiti asıllı aile son derece sıcakkanlı ve neşeli… Amerikan Vogue’dan New York Times’a kadar pek çok yayında hakkında yazılar çıkan Glemaud’un adını önümüzdeki yıllarda daha da fazla duyacağız gibime geliyor.

2020’ye hızlı başladık. Biraz daha sakin, huzurlu günlerin gelmesi dileğiyle…