Paul Andrew: İtalyan Modaevi̇ne İ̇ngi̇li̇z

Paul Andrew: İtalyan Modaevi̇ne İ̇ngi̇li̇z

Ünlü İtalyan modaevi Salvatore Ferragamo, bir buçuk yıl önce aksesuar koleksiyonunun başına getirdiği İngiliz tasarımcı Paul Andrew’u tüm kadın koleksiyonlarının Yaratıcı Direktörlüğüne atadı. Kısa sürede aksesuar tasarımlarıyla moda dünyasında büyük ilgi gören Paul Andrew, geçtiğimiz günlerde markadaki ilk kadın koleksiyonu olan Sonbahar/Kış 2018-19 koleksiyonunu Milano Moda Haftası’nda sundu.

İngiliz tasarımcı Paul Andrew, aslen ayakkabı ve aksesuartasarım- cısı. Andrew, kendi adını taşıyan ilk kadın ayakkabı koleksiyonunu 2013 İlkbaharve Yaz sezonunda çıkardı. 2016/17 Sonbahar ve Kış sezonunda bunu erkek ayakkabı koleksiyonu izledi. Koleksiyonlar büyük bir beğeniyle karşılandı ve Paul Andrew ayakkabı tasarımcıları arasında ayrıcalıklı biryere sahip oldu. Eylül 2016’da Paul Andrew, Salvatore Ferragamo’nun kadın ayakkabı koleksiyonunun baş tasarımcısı olarak basına tanıtıldı. Andrew, bir yıl sonra da Ferragamo markasının tüm kadın koleksiyonlarının başına Yaratıcı Yönetmen olarakgetirildi.

Paul Andrew, uzun yıllardır en zor beğenen, moda konusunda en bilgili, en iddialı müşteriler için tasarımlaryapıyordu. Donna Karan, Calvin Klein, Alexander McQueen ve Narciso Rodriguez gibi ikonik moda tasarımcıları ile birlikte çalıştı ve onların ayakkabı ve aksesuar koleksiyonlarını hazırladı. En kaliteli malzemeyi, zanaatkarlıkla, orijinallikle birleştirerek ortaya giyimi rahat, üstün performans gösteren özgün tasarımlar çıkarır.

Tasarımcı bugüne kadar da pek çok ödülün sahibi oldu. Kendi markasını yarattığı 2013 yılında, “Yılın Yeni Markası” ve “Yılın Aksesuar Tasarımcısı” gibi ödüllere layık görüldü. 2014 yılındaysa CFDA (Amerikan Moda Tasarımcıları Konseyi) özel ödülünü aldı. Tasarımcı 2016 yılında aynı konseyin verdiği “AksesuarTasarım” ödülüne ve ilk olarak çıkardığı erkek koleksiyonuyla “En İyi Erkek Lansman Koleksiyonu” ödülüne layık görüldü.

Salvatore Ferragamo Grup CEO’su Eraldo Poletto, “Paul, Ferragamo kadını için son bir yıl içinde aksesuar tasarımında gösterdiği dinamik birvizyona sahip. Ferragamo modaevinin temel kod ve değerlerine bağlı kalmış ve onları heyecan verici ve modern bir enerjiyle yeniden canlandırabilir. Bu yeni sorumlulukla Paul artık marka kimliğini güçlendirerek, tutarlılık ve sinerji ile kadın ticaretinin tüm kategorilerini yaratıcı bir biçimde bir araya getirebilecek durumda” dedi.

Andrew’un Yaratıcı Direktör olarak getirilmesi, Ferragamo’nun ayakkabı ve deri eşyalara dayanan lüks yaşam tarzını ifade eden bir marka olarakglobal konumunun stratejik güçlendirilmesinde temel oluşturuyor. Yaratıcı Yönetmen olarak tüm kadın ürün kategorilerinin tasarlanmasının yanı sıra pazarlama, iletişim ve görüntü etkinliklerinin yaratıcı içeriğinin geliştirilmesinden de sorumlu olacak.

Yeni Yaratıcı Direktör Paul Andrew ise, “Ferragamo grubunun ve ailesinin bana güveninden dolayı minnettarım. Dünyanın en büyük moda ve deri eşya evlerinden birinin uzmanlığı ile çalışmak benim için bir ayrıcalıktır, “dedi.

FERRAGAMO SONBAHAR/KIŞ 2018-19 KOLEKSİYONU

Paul Andrew’un hazırladığı, tüm kategorilerdeki Ferragamo kadın koleksiyonları Kış 2018/19 koleksiyonlarının sunulduğu Milano Moda Haftası’nda modaseverlerle buluştu. Koleksiyonlar moda eleştirmenlerinden tam not aldı. Minimal çizgiler taşıyan koleksiyondaki parçalarakışkan ve renkli. Bej, gri, mavi, yeşil, bordo ve kırmızı tonlardaki monokrom tasarımlara, şal desenleri eşlik ediyor. Koleksiyonda Paul Andrew’in tercih ettiği kumaşlar ise ipek ve kadife gibi akışkan kumaşlar ve yumuşak deri ve nappalar. Etek boyları midi ve maksi. Koleksiyondaki aksesuarlarise renkli deri ve süet çizmeler.