2018 Yazının Favorisi Yine ZEKİ TRİKO

2018 Yazının Favorisi Yine ZEKİ TRİKO

Mayo denilince aklımıza ilk gelen Türk markası Zeki Triko… Kalitesi, moda anlayışı ve çalıştığı dünyaca ünlü top modellerle adından söz ettiren Zeki Triko, artık ailenin üçüncü kuşağına emanet. Ve yine modaya yön veriyor.

Firmanın bu markalaşma serüveninde, onu rakiplerinden ayıran en büyük özelliği cesaretiydi. 8o’li yıllarda mayo üretimini gerçekleştirmek gerçekten de cesaret işiydi. Zeki Triko, 1984 yılında bu alana girerek, sadece Türkiye’de değil dünyada da ismi kalite ile özdeşleşerek mayo üreten ilk Türk markası oldu. Düzenlediği organizasyonlar, yaptığı çekimler ile sadece Türkiye’de değil dünya basınında da ilklere imza attı. 1988 yılında bir Türk tekstil firması ilk kez uluslararası bir dergiye, Cosmopolitan’a kapak oluyor. Tabii bu sadece bir başlangıç. Dünyanın en önemli dergi ve gazeteleri Zeki Triko’dan yıllarca övgüyle bahsediyor ve Türkiye’den çıkan bir mayo firmasını defalarca kapaklarına taşıyorlar. 2005 yılında Zeki Triko, Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Bodrum Marina’da bir zamanlar Neyzen Tevfik’in oturduğu evi müşterilere hizmet verecek şık bir butik mağazaya dönüştürdü.

Üçüncü Kuşak Yönetimde

Kurucusu Zeki Başeskioğlu, şimdilerde bu güçlü markasını genç kuşaklara emanet ediyor. Yeniliğin tecrübeyle birleştiği ekibin başında bu yıl artık torunu Alara Başeskioğlu var: “7 kıtada yaptığımız planlarla dedemden devraldığım 60 yıllık bu markayı en iyi şekilde temsil etmek için ben ve ekibim var gücümüzle çalışmaya devam etmekteyiz” diyor ve ekliyor “tek bir taş bile olsa mayo üzerinde aksesuardan asla vazgeçmemesi, Zeki stilinin devamlılığını oluşturuyor.”

Gündüzden Geceye Mayo

Kadını en yalın haliyle ortaya seren bir giysi mayo. Dolayısıyla detaylar ve kadının kendini iyi, sağlam, güvende hissetmesi önemli. Zeki Triko’nun da bu anlamda en büyük farkı kullanılan kumaşlar ve aksesuarların yanı sıra kalıpları. Gündüz plajda giyilen mayoları, günün ilerleyen saatlerinde şık bir stile dönüştürebileceğiniz, hızlı kuruyan, fit gösteren kumaş ve kalıplar ile 24 saati geçirebileceğiniz özelliğe sahipler.

Yine Bir Top Model

Aralarında Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Naomi Campbell,Tyra Banks, Heidi Klum, Alessandra Ambrossio, Adriana Lima, Doutzen Kroes, Laetitia Casta, Candice Swanepoel gibi 40’a yakın gerçek top model ile çalışan marka, 2018 yaz sezonunda yine kendinden bekleneni gerçekleştirdi ve yaz koleksiyonunu muhteşem bir çekim ile tanıttı.

Zeki Triko’nun bu sezon modeli, herkesin bakışlarını üzerinde toplayan Amerikalı Megan Black lrwin. Fotoğraflar ise yine Amerikalı ünlü moda fotoğrafçısı Daniela Federici’nin objektifinden…