Akdenizli Bir İkonun Yeniden Doğuşu : Santa Marina

Akdenizli Bir İkonun Yeniden Doğuşu : Santa Marina

Mykonos’taki Santa Marina Resort & Villas’da üç yıl süren restorasyon çalışmaları tamamlandı ve otel Akdenizli lüks bir “resort”a dönüştü. Kendine ait plajı olan özel bir yarımadada, panaromik deniz manzaralı bir konuma sahip.

Süper şık Yunan adası Mykonos’ta bulunan Santa Marina Resort & Villas, geçirdiği restorasyon sonucunda ailelere ve büyük gruplara hitap eden biryapıya kavuştu. Otelin tüm odaları ve süitleri yenilendi. Otele eklenen özellikler arasında bir sonsuzluk havuzu, üç yeni villa ve sadece yetişkinlere özel Oasis Lounge bulunuyor. Birde türünün en iyilerinden biri olan Gingko Spa.

Bu muhteşem otelde, tam üç yıl süren ve multi milyon euroya mal olan yenilenme çalışmaları sonunda tamamalandı. Şehre sadece 3 kilometre uzaklıkta kendine ait bir yarımadada konumlanmış, Ege denizinin mavi sularından muhteşem manzaralar sunuyor. Resort, muhteşem dekore edilmiş 100 oda ve 14 villadan oluşuyor. Otelin kendine ait kum plajıysa Mykonos adasında eşi benzeri olmayan bir özellik. Oda ve süitler, geçirdikleri uzun süreli yenilenme sonucunda tümüyle yenilendi. 7 süitin artık kendilerine ait havuzları bulunuyor. Diğer süitlerin ise geniş bahçeleri ya da deniz manzaralı terasları mevcut.

Akdeniz yemekleri sunan Colonial Pool Restaurant & Bar’ın yanı sıra otel, dünyanın ilk Buddha Beach Bar’ına ev sahipliği yapıyor.

Buddha Bar imzasını taşıyan kokteyllerin yanı sıra burada Akdeniz ve Yunan mutfağından füzyon örnekler de sunuyor. Ünlü chef’ler, miksolojistler ve DJ’lerin sezon boyunca çalıştığı mekanın konukları arasında otel müşterileri kadar yatlarıyla adaya gelenler de var.

Yeni Gingko Spa ise ESPEve Phytomer ürünlerinin kullanıldığı 5 özel terapi odasına sahip. Spa’ya yeni eklenen hamam, stilize mozaik dekoruyla revaçta. Spa içerisinde aynı zamanda yeni bir spor salonu da bulunuyor. Sonsuzluk havuzuna bakan spor salonunda Tech-noGym spor aletleri kullanılıyor.

Bembeyaz evlerden oluşan köyleri, kozmopolit gece hayatı ve ışıldayan masmavi deniziyle tanıdığımız Mykonos adası, Cycla-des Adaları’nın güney ucunda bulunuyor ve Yunan adalarının en küçüklerinden biri. Santa Marina Resort Villas,Yunanistan’ın en çok bilinen tatil destinasyonu sayılan Mykonos’ta size gözlerden uzak lüks bir tatil fırsatı sunuyor. Ekim ortasına kadar açık olan otel, kış boyunca kapalı kaldıktan sonra mayıs ayı ortasında kapılarını yeniden açıyor.