AYŞEGÜL AFACAN KÖKSAL & YASEMİN ÖĞÜN İLE 24 SAAT

AYŞEGÜL AFACAN KÖKSAL & YASEMİN ÖĞÜN İLE 24 SAAT

İki en iyi arkadaşın moda tutkularını önce “moda tutkusu” isimli bir bloğa, sonrasındaysa bir markaya dönüştürmelerinden doğan Mybestfriends, kişiye özel haute couture tasarımların yanı sıra, hazır giyim koleksiyonu ile de öne çıkıyor.

FASHION&TRAVEL : Öncelikle kendinizi bize tanıtır mısınız?
AYŞEGÜL AFACAN KOKSAL & YASEMİN ÖĞÜN : Üniversitede işletme bölümünü bitirip, sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra, yeniden öğrenci olup moda tasarım bölümünden mezun olduk. Kendi markalarını kuran iki tasarımcı ve başarılı iki iş kadınıyız aslında.

FASHION&TRAVEL : Ne zamandır tanışıyorsunuz?
AAK & YÖ : 2009 yılında tanıştık.

F&T : Gerçekten de birbirinizin en iyi arkadaşı mısınız?
AAK & YÖ : Kesinlikle…

F&T : Markanız nasıl doğdu?
AAK & YÖ : Markamız tasarım okuduğumuz dönemlerdeki okul projelerini kendimiz giymek için hayata geçirmeye başlamamızla ortaya çıktı. Moda Tutkusu’nda yayınlamaya başladığımız tasarımlara olan yoğun talep, bizi kurumsal bir şekle dönüşmeye zorladı.

F&T : İkiniz arasındaki iş bölümü nasıl?
AAK & YÖ : Çok fazla iş bölümü yaptığımız söylenemez. Her işte ikimizin de parmağı var.

F&T : Ürünleriniz artık DEMSA mağazalarında satılıyor. Hangilerinde ve başka nerelerde bulabiliriz?
AAK & YÖ : Evet bu oldukça heyecan verici. Dünya markaları ile birlikte satılıyor olmak inanılmaz bir gurur kaynağı. Şimdilik Nişantaşı Brandroom’da yerimizi aldık. Çok kısa bir sürede tüm mağazalara yayılmayı umut ediyoruz.

F&T : Modaya bakışınızı tanımlar mısınız?
AAK & YÖ : Sahip olduğun stili, zamansız ya da trendlere öncülük edecek parçalarla defalarca yeniden yorumlamak bizim için moda tutkusu demek…

F&T : Beğendiğiniz tasarımcılar kimler?
AAK & YÖ : Her tasarımcının çok iyi olduğu bir koleksiyonu oluyor, sevdiğimiz marka ve tasarımcılar; sürekliliği ve zamansız bakış açısıyla Chanel ve Kari Lagerfeld, Stella McCartney, Phoebe Philo, Balmain ve Olivier Rousteing, Isabel Marant, Tom Ford; Sandro ve Maje ise en sevdiğimiz genç markalar…

SABAH

F&T : Bir iş gününüzü nasıl geçirdiğinizi öğrenmek istiyoruz. Sabahları saat kaçta uyanırsınız?
AAK & YÖ : Sabahları 07:00 güne başlama saatimiz. Haftanın belirli günleri fitness ve pilates ile başlıyoruz. Sonrasında öğlene kadar toplantılarla geçiyor. Bazen günün nasıl bittiğini anlamadan akşam trafiği ile tekrar boğuşmaya başlıyoruz. Herkesin 24 saati var, sürekli odaklı olmak, ilhamın geleceği saatte çalışıyor olmak için çok önemli…
F&T : Sabah ilk iş ne yaparsınız?
AAK & YÖ : Kahvaltı.

F&T : İş yeriniz nerede ve kaçta işbaşı yaparsınız?
AAK & YÖ : Nişantaşı, 09:30 -10:00 civarı.

F&T : İkiniz de çok formda görünüyorsunuz. Günlük bir spor rutininiz var mı?
AAK & YÖ : Evet, haftanın dört günü düzenli spor. Diyet konusunda çok başarısız olduğumuzu itiraf ediyoruz.

ÖĞLE

F&T : Öğlen yemeğinizi saat kaçta ve nerede yersiniz?
AAK & YÖ : Öğlen yemeği çok nadir bir lüks bizim için.

F&T : Her gün düzenli olarak görüşür müsünüz? Birbirinizden başka kimleri her gün görürsünüz?
AAK & YÖ : Hergün beraberiz, evet. Birbirimizden başka hergün ekibimizi görürüz demek bizi antisosyal yapar mı?:) Elbette müşterilerimiz ve bizimle tanışmak için ziyaretimize gelen moda tutkunlarını da saymalıyız.

F&T : Nasıl bir çalışma düzeniniz var?
AAK & YÖ : Sürekli yenilenen stratejilerle, tüm sistemi sıfırdan ve tamamen kendi kurgumuzla oluşturduğumuz bir düzen içerisindeyiz.

AKŞAM

F&T : Saat kaça kadar çalışırsınız?
AAK & YÖ : 7/24 çalışan bir ekibiz biz. Uyurken bile rahat yok rüyalardan…:) Gece yarısı kalkıp not aldığımı bilirim, ofiste bulunma süremiz ise Pazar hariç her gün.

F&T : Hafta sonları da çalışır mısınız?
AAK & YÖ : Hafta sonlarını çocuklarımız ve ailemizle birlikte geçiriyoruz, elbette eve döndükten sonra akşamlarımızı da…

F&T : Bize biraz da gelecek planlarınızdan bahsedebilir misiniz?
AAK & YÖ : Çok yakın bir tarihte, tüm dünyaya açıldığımızı görüyoruz…

MYBESTFRIENDS KİMDİR?

Mybestfriends Moda ve Tasarım Stüdyosu, 2011 yılında iki genç tasarımcı ve girişimci olan Ayşegül Afacan Koksal ve Yasemin Öğün tarafından kuruldu. Mybestfriends kişiye özel haute couture tasarımlarının yanında hazır giyim ürünleri de tasarlamaktadır ve bu ürünler Nişantaşı Mybestfriends Tasarım Stüdyosu’nda ve Nişantaşı Brandroom mağazasında satılmaktadır. Tek parça ile sade şıklığı savunan Mybestfriends bünyesinde, yalnızca lüks, birinci sınıf kumaşlar kullanılarak özel tasarım ve üretim yapılıyor.