MAJESTIC HOTEL & SPA BARCELONA

MAJESTIC HOTEL & SPA BARCELONA

Katalan başkentin kalbinde, Paseo de Gracia’da, Barselona’nın ikonik binalarından biri Majestic Hotel & Spa Barcelona’ya yüz yılı aşkın bir süredir ev sahipliği y apıyor. 1918 yılında açılan otel, 2013 yılında kapsamlı bir yenileme projesinden sonra zamansız tarzıyla Barselona’nın gerçek simgelerinden biri haline geldi.

Barselona’nın kültür ve sanat yaşamının merkezinde olan Majestic Hotel & Spa Barcelona, üstün servis kalitesi sayesinde film yıldızları, sanatçılar, politikacılar, spor dünyasının önemli kişileri ve prestijli iş insanlarını tarihi boyunca ağırladı. Kraliçe Victoria Eugenia, şairler Antonio Machado, León Felipe ve Federico García Lorca, ressamlar Joan Miró ve Pablo Ruíz Picasso, şarkıcılar Charles Trenet ve Josephine Baker, soprano Renata Tebaldi ve Nobel Ödülü sahibi Ernest Hemingway gibi isimler Majestic’in bugün sahip olduğu itibarının yaratılmasına yardımcı oldu. Bir sanat oteli olarak kabul edilen Majestic içerisinde binden fazla sanat eseri sergilenmektedir.

 

 

 

 

 

 

Tarihi otel, Barselona’da Gaudí, Puigi Cadafalch ve Domèneci Montaner gibi ünlü mimarlar tarafından tasarlanan şehrin en güzel binalarından bazılarının bulunduğu, şehrin modern bölgesi Paseo de Gracia bulunmaktadır. Majestic Hotel & Spa Barcelona’nın muhteşem mimarisi, çiçekli dekorasyonu, vitray pencereleri, ferforje balkonları ve onu sanat eseri haline getiren neo-gotik detaylarıyla dikkat çekiyor.

 

Otelin Tarihi

Majestic, 1918’deki açılışından bu yana, mevcut sahiplerinin büyük büyükbabası Martín Casals’a ait olan 68-70 numaradaki Paseo de Gracia’daki tarihi binada bulunuyor. Nisan 1918’de, kozmopolit tarza sahip bir konaklama yeri olan Majestic Hotel Inglaterra doğdu ve kısa sürede Barselona’nın yüksek sosyetesinin tercihi haline geldi. Henüz bugünkü kadar büyük olmayan otel, La Vanguardia gazetesinde
yayınlanan ilanlarda da vurgulandığı gibi, telefonun sadece üç haneli olduğu bir dönemde, tamamı ebeveyn banyolu 100 odayla açıldı. İspanya iç savaşı sırasında otelin adı Hotel Majestic olarak değiştirildi ve Valencia Caddesi’nde yeni inşa edilen bir binanın eklenmesinin ardından 1970’lerde 340 odaya ulaşana kadar yavaş yavaş büyümeye başladı. 1963’te Majestic’in mülkiyeti ilk sahibinin varisleri olan
Soldevila-Casals ailesine geçti. Aile, büyük yapısal iyileştirmeler yaptı, gastronomi ve sanata yöneldi. Böylece otel, Katalan başkentinde ünlü Drolma isimli Michelin yıldızlı restorana sahip ilk işletme oldu. Majestic’te binden fazla sanat eseri bulunuyor ve bu da onu gerçek bir müze-otel yapıyor.