BEDENİMİZE VE RUHUMUZA İYİ GELECEK D.O.S.E.

BEDENİMİZE VE RUHUMUZA İYİ GELECEK D.O.S.E.

İlkem Öztürk ile temiz beslenmek, keyifle spor yapmak, sosyalleşmek ve en son teknolojilerden faydalanarak bakım yaptırmak isteyenler için kurduğu merkezi, D.O.S.E. Health & Wellness Club hakkında keyifli bir röportaj yaptık.

Sizi yakından tanıyabilir miyiz?

Türkiye’deki ortaokul ve lise eğitimimin ardından üniversite için İngiltere’ye gittim. Londra’da UCL’da (University College London) Ekonomi okudum. Ardından Regents Business School’da işletme eğitimi aldım. Bu eğitimim sırasında sağlık, spor ve moda tasarımına olan ilgim nedeniyle bu alanlarda da Central Saint Martins’de Fashion ve Graphic design, Nasm Sports Nutrition gibi ek eğitimler gördüm. Akademik eğitimlerimi tamamladıktan sonra çocukluğumdan beri en büyük tutkum olan spor üzerine, buna ek olarak da zamanında okuduğum ve çok etkilendiğim bir beslenme uzmanının kitabının etkisiyle bu alanlarda kendimi geliştirmek için Amerika’ya gittim. New York’taki Nutrition School’da Health Coaching eğitimi aldıktan sonra Colombia Üniversitesi’nde Spor ve Beslenme eğitimi, ardından Simone de la Rue’den de Koçluk eğitimi aldım. Kendimi, alanımda geliştirmeye çok değer veriyorum ve hala da bu amaçla aldığım Fitness Akademisi ve Precision Nutrition eğitimlerime devam ediyor.

Bu ismi nasıl seçtiniz? Nedir D.O.S.E.’un açılımı?

D.O.S.E. ismini Dopamin, Oksitosin, Serotonin ve Endorfin kelimelerinin baş harflerinden alıyor çünkü D.O.S.E. Health & Wellness Club dopamin ve endorfinlerin serbest bırakılması odağında bir merkez… D.O.S.E. Health & Wellness Club’ta egzersiz yaparken, SPA terapilerindeyken, sağlıklı ve lezzetli yemekler yerken yani burada elde ettiğiniz tüm deneyimlerle beyninizin ödül merkezine tam bir D.O.S.E. mutluluk kombinasyonu yollanıyor.

D.O.S.E.’u açmaya nasıl karar verdiniz?

D.O.S.E. Health & Wellness Club hayatım boyunca vazgeçilmezim olan egzersiz, sağlıklı beslenme gibi bütünsel anlamda kaliteli yaşam felsefesine olan ilgim sonucu ortaya çıktı. Açıkçası yurt dışındaki deneyimlerinden sonra ülkemizde bu anlamda total bir kaliteli, sağlıklı yaşam kulübü olmadığını gözlemledim. Öyle bir yer olsun ki aynı yaşam felsefesindeki insanlar bir yandan da sosyalleşebilsinler, hem kendileri için tekil anlamda iyi vakit geçirsinler hem de dostlarıyla, sevdikleriyle hatta patili dostlarıyla güzel zaman geçirdikleri bir yer olsun. Tabii bununla beraber sağlık sektöründe olan bir ailede büyümem ve dolayısıyla bu alanda da çeşitli tecrübelerimin olması, fonksiyonel tıbbın keşfetmem projeyi oluşturmamda etkili oldu. Beslenmeyle birlikte spor yapmanın, günde yarım saat bile hareket etmenin, nefes terapisinin, kızıl ötesi saunanın, IV terapilerin (damar tedavisi – glutatyon, b12 vb. gibi), medikal masajın yasam kalitesini artırdığını ve insan ömrünü ne kadar çok uzattığını dolayısıyla bu bütünlüğün ne kadar önemli bir şey olduğunu fark edip, deneyimlememle herkesin aynı deneyimi elde etmesini amaç edindim. Sonuç olarak bütün bunları hatta benim gibi özel bir beslenme şekli olan yıllardır aradığı nitelikte restoran bulamayan dolayısıyla neredeyse dışarıda yemek yiyemez olanların rahatlıkla yemek yiyerek sosyalleştikleri bir restoran dahil daha da fazlasını insanlara sunabileceğim bir sağlık ve wellness kulübü yaratmaya karar vererek D.O.S.E. Health & Wellness Club’ı kurdum.

D.O.S.E. Health & Wellness Club ne vaat ediyor?

D.O.S.E. Health & Wellness Club, temiz beslenmeyi, sporun aslında hem keyifli hem de etkili olabileceğini, sosyalleşmeyi ve en son teknolojilerin kullanıldığı bakımları içeriyor. Kısacası sizin, buradan çıktığınızda bambaşka bir insan olmanızı ve içeriden dışarıya parlamanızı sağlıyoruz.

Gelelim restoran – cafe tarafınıza… Sizin de Fine Dining ve temiz beslenme olarak tanımladığınız Overdose’da neler buluruz?

Overdose’da soğuk-sıkım içeceklerden bitkisel sütlere, smoothielere, salatalara, çorbalara, tatlı, bowl ve snacklere kadar çok çeşitli sağlıklı yiyecek ve içecekler sunuyoruz. Rafine şeker kullanılmadan, katkısız GMO’suz, glutensiz, süt ve süt ürünlerinin kullanılmadığı bir mutfak burası… Ürünleri saf halleriyle servis etmeyi seviyoruz. Logomuzun altında yazan ‘Clean eatery’ tam olarak bu oluyor aslında. Ve tabii ki beslenme, sporsuz spor, beslenmeden olmadığından bunu bizim artık imzamız olan D.O.S.E. mutltitask band, trampoline cardio ve aparatlarla yaptığımız inceltici, medikal masajlarımızla, kızılötesi saunamızla ve IV terapilerimizle destekliyoruz.