Bir Deniz Hikayesi

Bir Deniz Hikayesi

hts markasıyla motoryat sektöründe yerini alıyor. Markanın iki modeli Sirena 64 ve Sirena 56, kişiye özel tasarlanabilen yerleşimleri, eşsiz konfor ve denizciliğiyle dünyanın farklı yerindeki denizseverlere hitap ediyor. Tasarımlarıyla Sirena 64 ve 56, çok kısa sürede dünya genelinde en beğenilen yatlar arasına girmeye adaylar.

Sirena Marine’in motoryatlardan oluşan yeni serisi, son dönemin popüler 56-100 feet aralığındaki modern-klasik yarı-deplasman motoryat kategorisinde iddialı. Sirena Marine’in sektördeki bu atılımı, aslında Akdeniz’in önemli yat üreticilerinden biri olan firmanın uzmanlığıyla örtüşüyor. Otomotiv sektöründe de öne çıkan firmanın Bursa, Orhangazi’deki üretim alanı da bu yeniliklerle beraberi 55.ooo metrekare olarak genişletildi.

Marka başlangıç olarak iki motoryat modeliyle sektöre giriş yaptı: Sirena 64 ve Sirena 56. Her ikisi de Frers Naval Architecture & Engineering firmasının detaylı ve özenli çalışmasının bir sonucu olan yatların iç tasarımlarında Spadolini Design Studio imzası yer alıyor. Dünya prömiyerini 2017 Boot Dusseldorf’ta gerçekleştiren Sirena 64, serinin 20,74 metre boyundaki ilk modeli. Yatın dış tasarımı ve mühendisliğinden sorumlu German Frers, 64’ün tasarımının kişiye özel kılınabilirliğinin ve konforunun altını çiziyor: “Motor- yatın üç farklı yerleşimi de manzaraya tam hakimiyet sağlayan gövde camları ile bol miktarda doğal ışıkve yanı sıra cömert bir hacim sunuyor.” Sonuç, yüksek hızlarda kayıcı özelliğini koruyan, etkili bir gövde yapısı. Ekonomikyakıttüketimiyle (muadillerine kıyasla 12-16 knot’ta ilerlediğinde yüzde 20 daha iyi) denizseverlerin beğenisini kazanan Sirena 64, sahip olduğu stabilizörler sayesinde seyir halinde veya demirliyken konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Sirena Marine’in otomotiv sektöründeki deneyimi de yeni motoryatın vinilester infüzyon yöntemiyle üretim sürecini açıklıyor. Bu teknik sayesinde tekne gövdesi osmoza karşı dayanıklılık sergilerken, uzun ömürlü olma garantisi veriyor. Sirena 64, standardındaki 850’şer hp gücündeki CAT motorlarla (daha güçlü motorlar da opsiyonlar dahilinde) hızını 27 knot’a kadar ulaştırabiliyor. 10 knot’lık seyir hızında yatın menzili 1000 mil civarında ve saatte tükettiği yakıt miktarı da 48 litre.

Uzunluğu 18,68 metre olan Sirena 56, kardeş modelinin izini sürüyor. Üretim teknolojisi yatın ağırlığını azaltırken, kalite ve dayanıklılığını kanıtlıyor. Hafiffakat güçlü bir tekne gövdesi için teknenin üretim aşamasında karbon hibrid parçalar tercih edildi. Teknedeki bölmeler PVC sandviçten yapıldı ve bu süreçte laminasyon tekniği kullanıldı. Standart 650 hp gücündeki CAT motorlar ile Sirena 56’nın hızı 29,4 knot’a ulaşabiliyor. Ekonomik seyirde ilerlediğinde 850 deniz milini rahatlıkla katedebiliyor. Sirena 56 da iki farklı iç yerleşim seçeneğiyle sunulurken, daha güçlü motor konfigürasyonu da ayarlanabiliyor.

2016 sonbahar aylarında sektörde ismini duyuran Sirena Yachts, ilk günden bu yana gerek denizcilerin gerekse medyanın yakın merceği altında olmayı sürdürüyor. Bu yatların kişiye özel kılınabilen yerleşimi, eşsiz konforu, etkili duruşu ve deniz tutuşu dünyanın farklı yerindeki denizseverlere hitap ediyor. Devrim niteliğindeki tasarımlarıyla Sirena 64 ve 56, çok kısa sürede dünya genelinde en beğenilen yatlar olmaya aday.

SIRENA YACHTS MOTO RYATLARININ BENZERSİZ ÖZELLİKLERİ

* Eşi benzeri bulunmayan iç ve dış yaşam alanları

* Farklı seçeneklerle kişiye özel yerleşim

* Maksimum konfor, daha geniş yaşam alanları

* “Gerçek” bir uzun seyir deneyimi sunan yakıt ve su kapasitesi

* Seyirhızında ilerlediğinde gözle görülürderecede daha iyi bir yakıt tüketim oranı

* Güvenilirlik ve kolay kullanım