ÇEŞME’NİN MİHENK TAŞI – REGES, A LUXURY COLLECTION RESORT & SPA, ÇEŞME

ÇEŞME’NİN MİHENK TAŞI – REGES, A LUXURY COLLECTION RESORT & SPA, ÇEŞME

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, Marriott otel grubuna ait The Luxury Collection markasının Türkiye’deki üçüncü oteli olarak Ege Denizi’nin büyüleyici sahili Çeşme’de rakipsiz lüksü tanımlayan servis anlayışı ile hizmet veriyor.

 

The Luxury Collection markasının otantik deneyim, şık atmosfer ve zarafet yaklaşımı doğrultusunda misafirlerine konaklama deneyimini bir yaşam tarzı olarak sunan Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, adını Latin krallarının isminden aldı. Eski Roma krallarının kudretinden esinlenerek tasarlanan otelin dış mimarisi kuş bakışı görünüm ile incelendiğinde kral tacını andırıyor. Dış binanın katmanlı görünümü Sema dervişlerinin hareketlerinden esinlenerek tasarlanmış. Dış mekanlarında Sufi ritüelinin çağdaş bir şekilde yorumlandığı otel, iç mekanlarında ise eski Japon Kintsugi felsefesinin izlerini taşıyor. Otelin lobisinde bulunan aydınlatma sarkıtları, Çeşme bölgesinin sembolü olan sakız ağacının damlalarından esinlenerek tasarlanmış.

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, iki ayrı binasında bulunan 93 oda ve 11 süitinde Çeşme Yarımadası’nın panoramik deniz manzarasını tüm misafirlerine sunuyor. Yerden tavana cam kaplı geniş pencerelerinden Ege’nin tüm güzelliklerini gözler önüne seren odalar ferah ve geniş alanlarının tasarımlarında doğanın zengin nüanslarını yansıtıyor. Bolluk, bereket ve şans getirdiğine inanılan tavus kuşu görselleri her bir odayı süslerken, yatak baş ucunda bulunan Sakız Ağacı yaprağı görselleri Çeşme’nin otantik ruhunu yansıtıyor. Odaların tasarımında kullanılmış olan mermerler, oyma işi ahşap detaylar, altın armatürler nötr renk paletinin ferahlatıcı etkisini yansıtıyor. Şık ve modern yaşam alanı sunan odalarda yağmur duşu, Byredo imzalı banyo ürünleri, son teknoloji ultra modern televizyon, kişisel tercihlere göre ayarlanabilir aydınlatma ve ısınma sistemleri bulunuyor.

Hemera ve Safran restoranlarında Ege ve Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerinin yanı sıra uluslararası lezzetleri misafirlerine sunan otelde taze ve organik ürünlerin kullanıldığı sağlıklı menüler servis ediliyor. Son teknoloji Technogym® ekipmanına sahip fitness merkezi, sauna ve buhar odası alanları, Türk Hamamı, masaj odaları ve kapalı havuzu ile 1400 metrekarelik alana yayılmış Spa Merkezi, Reges otelde konaklayan misafirlerin spa deneyimi yaşamalarına olanak sağlıyor.

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme’nin eşsiz sahilinde kişiye özel kabanalarda kişiselleştirilmiş sakin ve huzur dolu bir tatil hedefleyen misafirler için muhteşem bir denizin yanı sıra iki ayrı açık havuz buluyor. Yeşil ile mavinin birleştiği geniş dış mekanlarında unutulmaz etkinliklere ev sahipliği yapan otel, bölgenin en popüler düğün ve davet mekanı olarak göze çarpıyor.

Klasik Türk misafirperverliğini The Luxury Collection markasının zarafeti ile harmanlayarak sunan Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, bölgeye benzeri görülmemiş bir konaklama deneyimi getiriyor.