CHANEL BÜYÜSÜ

CHANEL BÜYÜSÜ

Chanel’in İlkbahar/Yaz 2024 Haute Couture defilesinde uygulanan makyaj, incelik ve sofistike bir doğallığın sentezi olarak karşımıza çıkıyor. Chanel’in imza niteliğindeki lüks anlayışı makyajda da kendini gösteriyor.
Bahar Şahinbaş

Chanel’in göz makyajı, minimalizmin zarif bir yansıması olarak, gerekli her detayı büyük bir özenle barındırıyor. Göz kapaklarına hafifçe uygulanan mat tonlar, cildin doğal rengini tamamlayarak gözleri nazikçe öne çıkarıyor. Yoğun bir eyeliner ya da göz kapağını kaplayan gölge yerine, kirpiklere tek tek uygulanan maskara, gözleri doğal bir şekilde belirginleştiriyor ve bakışlara derinlik katıyor. Göz altları ve üst kapaklar neredeyse boş bırakılarak, bu koleksiyona özgü taze ve dinlenmiş görünüm elde ediliyor.

Yanaklar, adeta baharın ilk renklerini yansıtan hafif bir allık dokunuşu ile canlanıyor. Bu, hem cildin doğal yapısını koruyan hem de yüzün doğal kontürlerini zarifçe ortaya çıkaran bir uygulama. Allığın yumuşak geçişleri, gün ışığının nazik dokunuşlarını andırıyor ve makyajın genelindeki doğallık temasını güçlendiriyor.

Dudaklarda ise Chanel’in zarafeti, sade bir parlaklıkla buluşuyor. Mat bir rujun ağırlığından kaçınarak, hafif renkli ve yüksek nem içerikli bir dudak balmı, dudaklara sağlıklı bir dolgunluk ve taze bir parıltı veriyor. Bu sayede, dudakların doğal tonlarına vurgu yapılarak, sofistike bir görünüm elde edilmiş. Dudak makyajı, sadeliği ve şıklığı ile Chanel’in estetik anlayışını yansıtıyor; abartıdan uzak, ancak her zaman göz alıcı.

Bu yılki Chanel podyum makyajı, moda dünyasının geçici trendlerinin ötesinde, zamansız bir güzelliği ve asaleti öne çıkarıyor. Makyaj artistlerinin usta işi teknikleri ve Chanel’in mükemmeliyetçi estetiği, bu koleksiyonun her bir yüzünde, zarif bir hikaye anlatıyor. Bu, sadeliğin aslında ne kadar kuvvetli ve ifade dolu olabileceğinin bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.