Dekorasyonun Her Alanında – Ayn Design

Dekorasyonun Her Alanında – Ayn Design

Ev dekorasyonuna sanatsal bir yorum katmayı hedefleyen, Edra, Colombostile, Ludovica Mascheroni, Vittorio Grifoni ve Medea gibi İtalya’nın seçkin mobilya markalarını bir arada sunan Ayn Design, Nişantaşı’ndaki showroom’undan, Türkiye ve Ortadoğu’nun dört bir köşesindeki tasarım meraklılarına ve mimarlara ulaşıyor.

Pek çok tasarım ve dekorasyon markasını barındıran Ayn Design, yaratıcısı Eren Adalı’nın özel seçkisi ile biraraya gelen ürünlerin ortak noktası; doğal doku, el işçiliğinin yüksekkalitesi, sanatsal detaylar, konfor ve şıklık… İtalya’nın özel tasarımcılarının elinden çıkan mobilyaların ve Türk sanatçıların eserlerinin birarada sergilendiği showroom’un düzenleniş motivasyonu, insanlara duygusal bağ kurabilecekleri güzelliklerle bezenmiş bir hayat stili sunmak. Ayn Design’ın en alt katında yer alan, şehir hayatını merkezine almış, çevresinde bulunan Nişantaşı ve Beşiktaş gibi önemli mahallelerin etkileşiminden ilham alan Ayn Art Gallery, Ayn Design’ın pusulasını sanat ve dizayn arasındaki sinerji olarak belirlemesi sonucunda doğmuş.

SANAT VE ZANAAT

19. yüzyıldan beri süre gelen, babadan oğula geçen deneyimlerin sonucu çıkan mobilyaların, çağdaş tasarımları ile uluslararası ödüller almış modern dizaynlarla yan yana sergilenmesinin ortak dili, bu mobilyaların bulundukları ortama kattığı değerdir. Kısacası, ahşap, mermer, bronz, porselen, ipek, kadife, ipeksaten, kaşmir gibi doğal dokularve Francesco Binfare, Fernando & Humberto Campana, Regina Medeiros, Paolo Granchi, Carlo Rampazzi gibi dünyaca ünlü tasarımcıların sanattan ilham alan yorumları ve usta zanaatkarların el işçiliğindeki yüksek kalitenin çevresine olan etkisinin altı çizilir. Tüm bunlarla birlikte, detaylardaki bütünlük anlayışı Ayn Design markalarının ortak noktası…

Edra’nın modern bir eseri anımsatan, teknoloji ile el ustalığını birleştiren koltuk ve oturma grupları kendine ait bir hikaye anlatırken, Colombostile’nin gelenekten yola çıkan ve mükemmeliyete dayanan mirası, saraylardan lüks otellere bulunduğu her mekanda hayranlık uyandırır… Ludovica Mascheroni’nin el işçiliğinin incelikleriyle bezeli tasarımları, nubuk, özel derilerve kumaşları kullanması, markaya mobilyanın haute couture’ü olma sıfatını kazandırırken, Vittorio Grifoni’nin İngiliz tarzı ve Art Nouveau’yu, el sanatıyla harmanlayarak yarattığı zarif mobilyaları ve Medea’nın üç kuşaktır tutkuyla yapılan eşsiz tasarımları Ayn Dizayn’ın sanat, zanaat ve yüksek kaliteye verdiği önemi ortaya koyar. Lüksün yüzyıllardır simgesi olan Murano Kristali avize ve aynaların önemli üreticilerinden biri olan Arte Veneziana.., Camın en uç ve modern tasarımlara büründüğü Reflex gruppo, İtalyan seramik işçiliğin önemli örnekleri olan Rebirth, Ceramiche dal Pra ve Ceramiche Ceccarelli markaları ve orijinal tasarımları ile aydınlatmaya yepyeni yorumlar getirmesiyle tanınan Sİgma L2’nin yan yana sergilenmesi ile zanaat ve tasarımı dört bir yandan kutlayan Ayn Design, diğer bir çok İtalyan markanın da Türkiye’deki adresidir.

Projeler için özel olarak geliştirdiği yerli koleksiyonunun desteği ve güçlü kadrosu ile iç mimarlara çözüm ortaklığı hizmeti de sunan Ayn Design, otel, rezidans, villa, yat ve ofis gibi birbirinden farklı projeye destek vermektedir.

AYN SANAT GALERİS

Ayn Design’ın bünyesinde bulunan Ayn Art Gallery ise sanat dünyasında yeni bir durak olmak üzere yola çıkmış bir modern sanat galerisidir. Çağdaş sanat eserlerine yer veren galeride her iki ayda bir sergi düzenlenmektedir. Şehirli konulara gönderme yapan, kavramsal temaları ele alan galeride birbirinden farklı bakış açısı ve tekniğe sahip yetenekli sanatçıların eserleri izlenebilr.

Ayn Design ve Ayn Art Gallery’nin uzmanlık alanlarının kesişiminden ortaya çıkan sanat danışmanlığı hizmeti dahilinde ise, geniş sanatçı portföyü ile iç mimar ve mimarlara destek verilmektedir.

YENİ EVLİLERE ÖZEL

Ayn Design, “Wed- ding Package” ile yeni evli çiftler için özel bir projeye de imza attı. Evli çiftelerin A’dan Z’ye bütün dekorasyon ihtiyaçlarını karşılarken, yaşanılacak mekana ait konsept tasarım hizmetini de sağlamaktadır. Her çiftin sahip olduğu özgün sinerjinin projenin esin kaynağı olduğu ve her evin, çiftlerin bu sinerjisine uygun bir şekilde tasarlanması gerektiği düşüncesinden ortaya çıkan bu proje, çiftler için konsept tasarım hizmeti başta olmak üzere mobilya, aksesuar, aydınlatma, ev tekstil ve sanat eserleri sağlamakta ve geniş ithal ve özel üretim mobilya ve aksesuar ürün gamı ile her talebe cevap verebiliyor.