DIOR’UN ERKEKLERE YENİ SÜRPRİZİ: SAUVAGE

DIOR’UN ERKEKLERE YENİ SÜRPRİZİ: SAUVAGE

Dior’un yeni erkek parfümü Sauvage… François Demarchy’nin yarattığı güçlü bir koku… Ve bir klasik olmaya şimdiden aday… Jean Baptiste Mondino’nun çektiği reklam filmindeyse ünlü oyuncu Johnny Depp rol aldı. Filmin müziği efsanevi Ry Cooder’a ait.

Sauvage… Bir Dior ismi. Christian Dior’un yeni erkek parfümü Sauvage, Eau Sauvage’ın kardeşi mi? Hayır. Kuzeni bile değil. Bu yepyeni bir “Sauvage”. Dior’un geçmişiyle dans eden yeni nesil bir Sauvage. Dior’da güçlü bir yankıya sahip olan bir ismi kendisinden önce gelen büyüğünden ödünç alıyor. Aldığı bir diğer şeyse turunçgiller. Parfümde bergamota kara biber, pembe biber, vetiver ve lavanta eşlik ediyor. Taze ve temiz bir koku. Bu parfüm, Dior parfümlerinin yaratıcısı François Demarchy için yeni, çağdaş bir imza oluşturuyor. Eau Sauvage zamanın ötesinde bir klasik, zevkliliğin inkar edilemez bir göstergesi. Yeni Sauvage güçlü bir özgür- lük manifestosu gibi.

Şişesiyse tam anlamıyla lüksün tanımı. Ağır cam şişe koyu renkte. Üzerindeki gümüş renk ayna etkisi yara- tıyor. Siyah lake kapağının üzerinde CD logosu dikkat çekiyor.

Jean-Baptiste Mondino’dan Reklam Filmi

Ünlü yönetmen, Sauvage parfümünün reklam filminde içindeki vahşi yönü bulmak, onu ele geçirmek ve açığa çıkarmak için derinlere iniyor. Doğayla bütünleşmek, zincirlerinden kurtulmuş bir vahşiyi gösteriyor bize.

Fransızca ‘vahşi, anlamına gelen ‘Sauvage’, bu filmdeki her bir görüntünün bir mesaj olduğunu biliyor. Çöl, yeni çıkılan bir yolculuğun işareti.

Ve Johnny Depp bu vahşinin kim olduğunu bize gösteriyor. . .

Müzik Ry Cooder’dan

Orijinal film müziği efsanevi Cooder tarafından bestelendi. Ry Cooder’ın metalik sesi, gitar solosu Johnny Depp’e film boyunca eşlik eder. Daha önce duyduklarınıza hiç benzemeyen,

özel olarak bu görseller için bir imza gibi bes- telenmiş, onların içine nüfuz eden bir müzik. Müzik, çekimlerin her birini hemen yakalar, hiddetli rock ‘n’ roll akorlarıyla her yeri doldurur ve ardından kızılderili davullarından yükselen kabile ritimlerine doğru yaptığı çöl yolculuğunda Depp’i takip eder.

Ry Cooder, tüm zamanların en büyük gitarist- lerinden biri olarak kabul edilen yaşayan bir ef- sanedir. Slide gitar çalışmalarıyla ve engin blues ve folk repertuarıyla saygı duyulan bir Amerikalı müzisyen olan Cooder 1969 yılında Rolling Sto- nes albümlerine katkı yapmaya başladı.

Yorulmak bilmez bir gezgin olan Cooder, etkileyici sayıda müzik türünü araştırdı ve Malili müzisyen Ali Farka Touré ile birlikte bestelediği Talking Timbuktu ile 1995 yılında En İyi Dünya Müziği Albümü dalında Grammy kazandı. Ayrıca 1996 yılında spot ışıklarını deneyimli Kübalı müzisyenlere çeviren ünlü Buena Vista Social Club albümünün prodüktörlüğünü yaptı. 1990’lı yıllarda Wim Wenders’ın yönettiği halen bir efsane kabul edilen Paris, Texas’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kayda değer filmin müzik- lerini besteledi ve prodüktörlüğünü üstlendi.

depp2

Parfümün Yaratıcısı François Demarchy

Dior parfümlerinin yaratıcısı François Demachy’nin tam istediği gibi mükemmel bir bileşime sahip bir parfüm.

Aynı anda hem vahşi hem de asil. Uç noktada kalitenin getirdiği güçlü ve saf bir bileşim. Doğanın kokusu… Deniz kadar mavi bir gökyüzünün, çöl güneşi altında kavrulan bembeyaz kayalık bir arazinin parfümü. Kalıcı tazeliğe sahip bir koku. Farklılıkları içinde uyum bulan aromaların vahşi bileşimi. Sauvage, lüksün aşırı dozdaki hali.

François Demachy, bir aşk merdiveninin arketipik yapısına yeniden bakmayı ve ona asil bir kalite kazandırırken bir yandan da belirgin maskülenliği ile oynamayı seçti.

Son derece yüksek ve net bir kaliteye sahip malzemelerle oluşturulmuş çağdaş ve ‘Diorlaştırılmış, bir aşk merdiveni.

François Demachy son yarattığı parfümü şöyle anlatıyor, ‘SAUVAGE’ı yaratırken, başlangıç noktası olarak bir erkeği kullandım. Güçlü bir maskülenlik. Zamanın ve modanın ötesine geçmiş bir erkek imgesi gibi.’

Johnny Depp için Bir İlk

Ünlü oyuncu, bugüne kadar hiçbir markayı temsil etmedi. Hatta, filmlerinde canlandırdığı karak- terlerden başkasını temsil etmedi. O şimdi Dior Sauvage Erkeği! Bu dünya onunla tam bir uyum içinde çünkü bu rol onun için biçilmiş bir kaftandı.

Johnny Depp, müthiş bir aktör. Gizem dolu biri. Bir idol. Günümüz Hollywood’unun yaşayan birkaç efsanesinden biri. İyi bir aktörün sahip olması gereken tüm özelliklere sahip. Zaman zaman aşırıya kaçabilen, komik olabilen, hem avangard hem de klasik. Kariyeri de hep cesur seçimlerle ve başarılarla dolu. Ve eminiz gelecekte de bizi şaşırtmaya devam edecek. Dior Sauvage Erkeği olarak da kendi kimliğinin dışına çıkıyor ve kendisini Dior’a teslim ediyor.