DOĞUŞTAN ÜNLÜ IRIS LAW

DOĞUŞTAN ÜNLÜ IRIS LAW

Ünlü İngiliz oyuncular Sadie Frost ve Jude Law’ın kızları Iris Law, ünlüler dünyasına doğdu. Henüz iki, üç yaşlarındayken Vogue dergisinin bir çekiminde yer aldı. Moda kariyerinin yanına son yıllarda oyunculuğu da ekledi. Son olarak Iris Law’ı Cannes Film Festivali’nde “Monster” filminin galasında giydiği iç gösteren siyah tül üst ve eteğiyle ve Versace Dylan Purple parfümünün kampanyasında gördük. Sonbahar sezonundaysa Jimmy Choo reklam filminde karşımıza çıkacak.

Sadie Frost ve Jude Law’un 2000 yılı doğumlu kızları Iris Law. Doğduğu günden beri ünlü olan Iris, küçücük yaşından beri oyunculuk ve mankenlik yapıyor. 2003 yılında boşanan anne ve babasından Rafferty ve Rudy adında iki erkek kardeşi bulunan Iris’ın ayrıca annesinden üvey bir, babasından da üç üvey kardeşi bulunuyor.

Liseyi 2017 yılında tamamlayan Iris, halen İngiltere’nin ünlü Central Saint Martins, Tekstil Bölümü’nde üniversite eğitimi görüyor. Iris Law’ın moda kariyeri, iki, üç yaşlarında Vogue dergisindeki bir çekimde yer almasıyla başladı diyebiliriz. Büyüdükten sonra ilk profesyonel işiyse Illustrated People markasının kampanya çekiminde yer alması oldu. 2015 yılındaysa tasarımcı Christopher Bailey tarafından Burberry makyaj kampanya yüzü olarak seçildi. Ertesi sene Miu Miu Resort kampanyası için kamera karşısına geçti. O günden bu yana Marc Jacobs, La Perla, Stella McCartney, Lacoste, Calvin Klein ve Versace reklamlarında yer aldı. 2021 yılında Dior Beauty’nin yüzü oldu. Iris Law’ı podyumdaysa ilk olarak Miu Miu Sonbahar-Kış 2020 defilesinde gördük.

MODADAN OYUNCULUĞA

Jude Law ile Sadie Frost’un kızı Iris Law gösteri dünyasında anne babası gibi adından söz ettiriyor. 2021 yılında çekilen “I”ve Been Trying to Tell You’ filminde Soo Catwoman rolüyle oyunculuk kariyerine geçiş yaptı. 2022 yılındaysa ‘Pistol’ adındaki TV dizisinde kameraların karşısındaydı. Modellik yapan Law, iddialı tarzıyla da ilgi görüyor. ‘Pistol’ dizisi için saçlarını kazıtarak imajıyla adından söz ettiren genç model, Cannes Film Festivali’nde “Monster” filminin galasına katıldı. Geceye Saint Laurent sonbahar koleksiyonundan siyah tül üst ve etekle gelen Iris Law, iç gösteren tarzıyla dikkat çekerken göğüs uçlarını da ustaca sakladı.

MOR GÜÇ

Iris Law, bu sezon Versace Dylan Purple parfümünün reklam kampanyasıyla karşımıza çıkıyor. ‘Pistol’ dizisi için kestirdiği kısacık saçlarıyla büyük ilgi gördü. Versace Dylan Purple kampanyası, izleyicileri bu yılki La Vacanza kampanyasının ardından markanın ikinci kampanyasında başrolde yer alan kahramanı Iris Law ile sonsuz bir yaza taşıyor. Yönetmen Gordon Von Steiner, daha önce yönettiği filmin görsel bir devamını yaratıyor.

MOR RENGİN KOKUSU

Dylan Purple, parlak ve zarif bir koku. Vegan formülde taze hasat edilmiş portakal notalarının neşesi ışıltılı bergamot notalarıyla harmanlanıyor. Frezyanın baş döndürücü kokuları, parlak mor renkte bir patlama yaratır, yapraklarının narin aroması, hem yaygın hem de güçlü Mahonial® ve Pomarose® notaları ile yüceltilir. Belambre® ve Ambrofix™, yumuşak Iso E Super ve kremsi sedir ağacı ile vurgulanan iddialı, zarif ve canlı bir ton sağlar. Silkolide®, kokuyu misk notası ve hafif meyveli vurgularla işaretler.