DÜNYANIN EN GÜZEL 5 ŞEHİR PLAJI

DÜNYANIN EN GÜZEL 5 ŞEHİR PLAJI

Çantanızda yüzme şortunuz ve bikininizle ofise gidip, kendinizi işten çıkışta serin deniz sularına attığınızı hayal edin. Yazın bazı şehirlerde ofise kalem etek, gömlek, takım elbise, kravatla gitmek zorunda değilsiniz. İşte dünyada bu ayrıcalığı yaşayan şehirler ve tatil yaparken şehir yaşamından da uzak kalmayacağız muhteşem plajları…

 

Barceloneta Plajı (Barselona, İspanya)
1992’de Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapması sebebiyle yenilenen Barceloneta Plajı’nın uzun, palmiyelerle çevrilmiş bir kordonu bulunuyor. Özellikle yaz döneminde oldukça popüler olan plajı, gündüz bisikletliler ve patenliler, gece ise eğlence düşkünleri sarıyor. Barceloneta Plajı’nda bir masa kapıp, “sangria” yudumlayıp Akdeniz’in tadını çıkaranlara, Hospital del Mar Oteli önündeki Beach Centre’ın geçici kütüphanesinden kitap ödünç alıp, sessizce kitabına dalanlara rastlayabilirsiniz.

Screen Shot 2015-02-12 at 11.37.49

 

Bondi Plajı (Sidney, Avustralya)
Bondi Plajı’nın beyaz kumlarında, geniş kordonunda ve çevresindeki parklarda sörf kültürünün hakimiyetini hissetmek mümkün. “Bondi” kelimesi Aborjin dilinde “kayaları döven su” anlamına geliyor. Güçlü dalgaları sebebiyle sörfçülerin vazgeçilmezi olan Bondi Plajı’nda hava koşulları uygun olduğunda her yeri sörfçüler kaplıyor, bu durumda plajın bir kısmı yüzme bölümü olarak ayrılıyor. Plaj çevresinde Avustralya Mutfağı’ndan özel tatları deneyebileceğiniz, Maison Martin birçok restoran ve bar bulunuyor.

Screen Shot 2015-02-12 at 11.40.04

 

Klifton Plajları (Cape Town, Güney Afrika)
Atlantik Okyanusu’na bakan, 4 küçük beyaz kum plajına, Afrika’nın Güney Plajı adı veriliyor. Rüzgar almayan ve yaz ayları boyunca kalabalık olan Mavi Bayraklı plajlar, ailelerin ve gençlerin buluşma noktası. Gün boyunca ateş ve Capoeira dansçılarının gösterileri tatilcileri eğlendirirken, geceleri ise plajlarda mumlar eşliğinde romantik saatler yaşanıyor.

Screen Shot 2015-02-12 at 11.41.23

 

Miami Plajı (Florida)
Şehir yaşamının ve tatilin iç içe geçtiği Florida Plajı, dünyadaki en eğlenceli yerlerden biri. Şehrin güney ucunda kalan Güney Sahili’nin tarihi Art Deco bölgesi mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Canlı gece hayatının tadını çıkarmak için Scarface ve Miami Vice filmlerinden hatırlayacağınız Versace ve Mansion’a gidebilirsiniz.

Screen Shot 2015-02-12 at 11.42.43

 

Ipanema Plajı (Rio de Janerio, Brezilya)
Uzun beyaz kumsalıyla Ipanema, dünyanın en harika manzaralarından birini sunuyor. Kenarında palmiye ağaçlarının dizili olduğu Ipanema’da sahil boyunca gezinti yapabilmek için özel tahta iskeleler kurulu Plajın arkasındaki kulübelerde satılan hindistan cevizi serinlemek için mükemmel bir alternatif elbette. Canlı performanslarla ve enerjisi yüksek müziklerle Ipanema’da eğlence hiç bitmiyor.

Screen Shot 2015-02-12 at 11.45.26