“Fashion & Travel Magazine Sonbahar 2023” Çıktı

Sonunda yaza veda ettik. Sizi bilmem ama benim yazım çok hareketli geçti. Ablam ve ailesi New York’tan geldiler. Uzun süredir hayalini kurduğumuz bir mavi yolculuk tatili yaptık birlikte. Daha önce Yunan Adaları’nda yaptığımız tatili Türkiye kıyılarında tekrar etmiş olduk. Bodrum’dan yola çıktık, Gökova Körfezi ni dolaştık. Kalabalığa, çevre kirliliğine ve bazı koyların kapatılmış olmasına rağmen muhteşemdi. Denizde olmak gibisi yok! En beğendiğim ve herkesin görmesini tavsiye edeceğim yer ise Knidos antik kenti. Karadan da ulaşabildiğiniz Knidos, Ege ile Akdeniz’in buluştuğu yerde. Gün batımı eşsiz güzellikte. Her mavi yolculuğa çıkanın uğraması gereken bir yer.

Sonbaharın gelişiyle kürkçü dükkanına döndük ve hayatın gerçekleriyle yüzleşmek zorundayız artık. Ülkemizi zor günler bekliyor. Hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

Mavi yolculuk anılarıma dergide yer vermemiş olsam da sizin için gezi önerilerimiz var. Biri Hırvatistan. Hırvatistan İstanbul Başkonsolosu Dr. [vana Zerec’in konuyla ilgili yaptığımız röportajda belirttiği gibi iki ülke tahmin ettiğimizden daha yakın, hem mesafe olarak, hem de kültür olarak…

Bir diğer önerimiz de farklı ülkelerden moda dünyasında ikonik olarak kabul edilen şehirler. Paris, Londra, New York, Milano, Tokyo, Marakeş… Bu şehirler gezginleri bekliyor. Hepinize iyi bir sonbahar mevsimi diliyorum.