Fashion & Travel Magazine Yaz 2021 Sayısı Çıktı

Pandemi hepimize birşeyler öğretti. Pek çoğumuzun kayıpları oldu. Kimimiz hastalandık. Kimi hastalananlar eskisi gibi değil artık. Evlerimizde hapis hayatı yaşadık ya da hastalık riskine rağmen her gün işe gitmek zorunda kaldık… Bir buçuk yıldır devam eden pandeminin artık sona ermesini bekliyor herkes! Yaz mevsiminin gelişiyle restoranlar açıldı, Ege ve Akdeniz’de oteller hazırlıklarını tamamladı, tatilcileri bekliyorlar.

Derginin bu sayısını hazırlarken Ege ve Akdeniz’de süregelen yaz hazırlıklarını izleme fırsatı bulduk. Açılan yeni oteller, İstanbul’dan güneye göçen restoranlar, eğlence mekanları, tanıtımlarını yapma yarışına girmişti. Tatil ve gezi bizim ana konularımızdan… Bu sayıda biz de gezi yazılarına ağırlık verdik. Uzağa tatile henüz gidip gidemeyeceğimizi bilmiyorum ama hayal etmek de mi yasak? En azından şimdiden gelecek tatillerimizi planlamaya başlayabiliriz.

Dergide imzalarını görmeye alıştığınız Elif Tapan, Fatih Türkmenoğlu ve Saffet Emre Tonguç yazılarıyla bu sayıda yine bizimle… Ayrıca yeni bir gezi yazarı kazandık. İtalya’nın Puglia bölgesinde yaşayan ve bölge ile ilgili bir gezi kitabı çıkartma hazırlığında olan, profesyonel rehberlik de yapmış olan Ömür Kahraman, bölgeyi ayrıntılı olarak tanıtıyor bize. Şu anda bölgeye uçuş olmasa da pandemi sonrası gitmeyi düşündüğüm yerler sıralamasında en başlara yazdım Puglia’yı. Eminim yazıyı okuduktan sonra siz de aynı fikirde olacaksınız.

Bu yaz yurt dışına çıkamayacaklar için Saffet Emre Tonguç güzel bir Ege tatil rotası çiziyor bize. Fatih Türkmenoğlu ise değişen yüzüyle Side’yi anlatıyor.

Hepinize bol güneşli günler diliyorum. Umarım keyfinizce tatil yapma şansı bulabilirsiniz.