FRANÇOIS DEMACHY – BAĞIMLILIK YARATAN PARFÜMÜN YARATICISI

FRANÇOIS DEMACHY – BAĞIMLILIK YARATAN PARFÜMÜN YARATICISI

Givenchy markası için bağımlılık yaratan bir parfümle karşımıza çıkıyor Fransız parfümör François Demachy…Üstelik Ange ou Demon Le Parfum ve yanındaki 4 mililitrelik yoğun Accord Illicite ile ikisini istediğiniz oranlarda karıştırarak, kendi parfümünüzü yaratabileceksiniz.

FASHION&TRAVEL Ange ou Démon Le Secret’in orijinal Ange ou Démon Eau de Parfum’den farkı nedir?
FRANÇOIS DEMACHY Ange ou Démon Le Parfum’ün baz notaları yasemin çayı içeren Ange ou Démon Le Secret’nin baz notalarıyla aynıdır. Ange ou Demon Le Parfum ile bağımlılık yaratan içeriklerle baştan çıkarıcılığınızı ortaya koyacak bir koku yaratmaya çalıştım.

F&T Parfüm, eau de parfum ve eau de toilette arasındaki fark nedir?
FD Temelde parfüm çeşitlerini birbirinden ayıran iki farklı özellik yer alır. Koku konsantrasyonu ve içerikler. Parfüm, Eau de Parfum’den daha yüksek koku konsantrasyonuna sahiptir, zaman geçtikçe daha kalıcı izler bırakır. Givenchy parfümleriyle karşılaştırıldığında, bu parfümde, istenilen çarpıcılığı yakalamak için içeriklerle de oynamak istedim. Örneğin, Eau de Toilette kullanan kadınlar daha hafif ve taze bir koku arayışındadırlar. Bu yüzden Ange ou Démon Le Secret Eau de Toilette, meyvemsi elma notaları barındırırken Elixir’de amber ve vanilya notaları kokuyu domine eder. Le Parfum’de ise daha odunsu notalar kullanarak şehvetin o karşı konulamaz sıcaklığını ortaya çıkarmak istedim.

Screen Shot 2015-03-07 at 14.00.11

F&T Sizce müşteriler parfümün yanında kokusunu bilmedikleri bir akoru almaya çekinir mi?
FD Bu şüpheyi son derece doğal karşılarım. Ancak eğer Le Parfum’ü beğenirseniz, L’Accord Illicit’i de kesinlikle beğenirsiniz. Accord Illicite (yasak akor) Le Parfum’ün en lüks ve en şehvetli notalarından oluşan konsantre bir kokudur… Illicite kelimesi yasak, gizli olanı ifade eder. Bu yüzden siz kendiniz keşfetmelisiniz! Accord Illicite’i keşfettikten sonra hayal ettiğiniz insana dönüşeceksiniz!

F&T Accord Illicite nasıl kullanılmalıdır?
FD Givenchy bu akoru sadece Le Parfum ile birlikte sunmaktadır. Accord Illicit’i her kullanımda birkaç damla sıkmalısınız. Notaları son derece yoğundur, bu yüzden sadece özel zamanlarda akoru kullanmanızı öneririm.

Screen Shot 2015-03-07 at 14.00.51

F&T Sizce bu parfümü rakipleriniz olan markaların parfümlerinden ayıran en büyük özellik nedir?
FD Müşteriler bu parfümle, parfüm sürmenin bambaşka bir yolunu keşfediyor. Ange ou Demon Le Parfum’ün yanındaki ‘yasak akorla’ modunuza göre kendi parfümünüzü yaratabilirsiniz. Yasak akorun içerisinde bulunan gizemli notalar, parfümün daha kalıcı ve isteğe göre daha yoğun olmasını sağlar. Niş parfümlerde sunulan benzer bir konsepti Givenchy’de müşterilerimize bir ilk olarak sunmaktan gurur duyuyoruz. Ange ou Demon Le Parfum ve yanındaki 4ml Accord Illicit ile kendi kokunuzu kendiniz yaratabileceksiniz.