GELENEKSEL KANTON LEZZETLERİ İSTANBUL’DA

GELENEKSEL KANTON LEZZETLERİ İSTANBUL’DA

Shangri-la’nın Kanton kültürünü bütünüyle benimseyerek yarattığı ve dünyaya tanıttığı Shang Palace, İstanbul’daki serüveninde dünyanın en egzotik mutfaklarından biri olarak kabul edilen Kanton Mutfağı’nın en güzel örnekleriyle misafirlerine sıra dışı bir lezzet deneyimi yaşatıyor.

ftm_2016-3_178-1Dekorasyonundaki sıcak, şık ve modern çizgileri, gruplar veya özel yemekler için kullanılabilen ayrı oda seçenekleriyle ilk andan itibaren konuklarına farklı ve alışılmışın dışında bir lezzet deneyimi yaşatan Shang Palace, Hong Kong’lu ünlü tasarımcı Andre Fu’nun imzasını taşıyor. Çinli Executive Şef Bing Li’nin yönetimindeki restoranda leziz ve gerçek Çin tatlarını İstanbullular’la buluşturan “a la carte” menünün yanı sıra haftanın her günü Sınırsız Dim Sum menüsü sunuluyor.

Çin’de buharda pişirilerek, derin yağda kızartılarak veya haşlanarak servis edilen, Çin mantısı olarak da bilinen Dim Sum genellikle sabahın erken saatlerinden öğlen saatlerine kadar servis edilir. Hatta brunch kavramının oluşumunda da Uzak Doğu’nun bu yemek kültüründen esinlenildiği düşünülmektedir. Shang Palace’ın 18 çeşit dim sum’dan oluşan sınırsız menüsünde karidesli, tavuklu, kırmızı etli ve sebzeli mantılar lezzet şöleni sunarken, birbirinden farklı tatlı çeşitleri özel olarak servis edilen çaylara eşlik ediyor. Her gün 12.00 — 15.00 saatleri arasında servis edilen sınırsız dim sum menüsü kişi başı sadece 78 TL.