Günümüzün Top modeli – MICA ARGAÑARAZ

Günümüzün Top modeli – MICA ARGAÑARAZ

1992 doğumlu Miço Arganaraz, Arjantin’in küçük bir köyünde büyümüş manken ve sanatçı. 2012 yılında 20 yaşında Christopher Kane defilesinde podyumda yürüyerek modellik kariyerine start verdi. O günden bugüne aralarında Narciso Rodriguez’in de bulunduğu pek çok ünlü modaevinin defilelerinde ve kampanya çekimlerinde yer aldı. Paris’te yaşayan Mica, ileride atölyesinde daha fazla vakit geçirerek sanat hayatına öncelik vermek istiyor. Onu son olarak Narciso Rodriguez’in yeni kokusu “AH Of Me”nin reklam filminde görüyoruz.

Narciso Rodriguez’in yeni kokusu ‘Ali Of Me’nin yüzü olmak nasıl bir his?

Narciso Rodriguez Ali Of Me’nin yüzü olmak bir hayaldi, gerçek oldu! Markanın hayranıyım, bu kampanyada yer almak o nedenle benim için çok heyecan verici. Böylesine ikonik ve eşsiz bir kokuyu temsil etmek beni anlatamayacağım kadar çok mutlu etti.

Narciso Rodriguez için podyumda daha önce de yürümüştün. Narciso Rodriguez ile ilk karşdaşmanız nasıldı ve sonrasında ilişkiniz nasıl ilerledi?

Onun defilelerinde podyumda yürümeyi hep çok sevdim, bence o moda sektöründe bir ikon. Büyük defilelerde sahne arkasında öyle bir telaş var ki, tasarımcıyla laflayacak vaktiniz pek olmuyor. Fakat bu çekimde onunla zaman geçirme fırsatım oldu, çok güzeldi. Onunla yeniden çalışmanın yanı sıra onu daha iyi tanıma fırsatım oldu, güzel olan da buydu zaten. O son derece cömert ve ilham verici biri. Parfüm kampanyasının setinde birlikte çalıştık, kadının ruhunu nasıl yakalayacağımızla ilgili kreatif firiklerimizi paylaştık ve ortaya çıkan sonuç benim için gurur verici.

Bize biraz parfümden bahseder misin? Nasd kokuyor ve sana kendini nasd hissettiriyor?

Tarif etmesi gerçekten güç. Çiçeksi ama kokladığım hiçbir çiçeksi kokuya benzemiyor. Gerçek anlamda mest eden bir koku. İlk kez kokladıktan sonra tekrar tekrar koklamaktan kendimi alamamıştım. Teninize değdiğinde sizinle bir olan bir koku ve sürdüğüm andaki moduma ve yapmakta olduğum işe bir şekilde uyum sağlıyor.

‘Ali Of Me’ kadınını üç sözcükle tanımlamanı istesek?

Özgüvenli, büyüleyici ve güçlü.

‘Ali Of Me’ kampanyasmın çekimi nasd geçti? En unutamadığın an hangisiydi?

Ali Of Me’nin çekimi heyecan vericiydi. Kokunun vizyonuna hayat vermek için kreatif ekiple direk teması çalıştık. Video başlı başına bir olaydı. Sahnede kokunun büyüsünü eksiksiz biçimde cisimleştirebilmek için müziğin, hareketin ve görsel efektlerin mükemmel ahengiyle dans ediyordum. O anı hiç unutmayacağım!

Solve Sundsbo ile çalışmak nasıldı? Onunla daha önce çalışmış miydin?

“Ali Of Me” parfüm kampanyasında Solve Sundsbo ile bir arada olmak olağanüstü bir tecrübeydi. Onunla daha evvel bir dergi çekiminde çalışmıştık, dolayısıyla sette tanışıklığın getirdiği rahat bir hava vardı. Verimli bir iş birliğiydi, parfümün mesajını yansıtma süreci zorlu olmadı.

‘AH Of Me’ çok yönlü bir koku. Bize biraz kendi farklı yönlerinden bahseder misin?

Bunun cevabı çok uzun olabilir! Bana aynı günde on farklı kişi olabilirim gibi geliyor! Bir yönüm oldukça yaratıcı ve sanatkar ama aynı anda son derece odaklanmış ve kararlı biriyimdir. Bağımsızlığıma düşkünüm ve kendimi iyi tanırım ama bazı zamanlar kendimle çelişir ve yakınlarımdan akıl alırım. Modum bir günden diğerine değişebilir. Bazı geceler partiden son ayrılan olurum, bazı gecelerse dışarıdan yemek söylerim ve kanapeme kıvrılıp Netflix’te güzel bir şeyler izlerim. Çok sosyalimdir ama bazen yalnız kalmak isterim.

‘Ali Of Me’nin gül, sardunya ve misk notaları sende neyi çağrıştırıyor?

Miskin bağımlılık yaratan bir kokusu olduğunu düşünmüşümdür hep. Yıllar önce parfümünü ilk kez denediğimde beni Narciso Rodriguez’e çeken de bu olmuştu açıkçası. Miskle kurduğum tensel teması gerçekten çok seviyorum. Gül bence ikonik bir koku ama fazla geleneksel bulduğum için onu daha önce hiç kullanmamıştım. Fakat Ali Of Me nin içinde tamamıyla dönüşmüş durumda. Son derece modern ve gül kokusuyla ilgili önceden düşündüğüm ne varsa yıktı. Sardunyayı ise çok tanımıyordum ama Narciso Rodriguez ile çalışmaya başladıktan sonra onun kadın kokularında pek kullanılmadığını, yalnızca erkek kokularında tercih edildiğini öğrendim. Ali Of Me’ içeriğinde olması bence oldukça havalı.