Güzel Bir Yüzden Fazlası – LAURIJN BIJNEN

Güzel Bir Yüzden Fazlası – LAURIJN BIJNEN

Narciso’nun yeni kokusu Eau de Parfum Ambree’nin yüzü olan Hollandalı Laurijn Bijnen, podyumlardan ve reklam kampanyalarından tanıdığımız bir yüz. Üstelik kariyerinin de henüz başında.

Viviane Sassen ile gerçekleştirdiğin çekimle ilgili anılarını anlatır mısın?
Los Angeles, Palm Springs’de çekimi gerçekleştirdik. Palmiye ağaçları ve dağlarla çevriliydik. Oldukça büyülü, ‘bu dünyanın dışında’ bir yer gibiydi. Apaydınlık bir gökyüzü çevremi sarıp sarmaladığı için kendimi adeta bir film sahnesindeymiş gibi hissettim. Viviane Sassen, çekimler sırasında herkesten en iyi sonucu alan, çok ilham verici bir kadın. Çekimlerde oldukça neşeli ve enerjik bir ruh halindeydim.
 
Narciso Rodriguez ile tanıştığında nasıl hissettin?
New York City’deki stüdyosunda Narciso ile tanışmaktan hem çok onur duydum hem de çok ilham verici bir anı oldu. İnsana kendini rahat hissettiren çok nazik ve sıcakkanlı bir insan.
 
Narciso eau de parfüm Ambree kokusunun yeni yüzüsün. Bu senin için ne ifade ediyor?
Narciso eau de parfüm Ambröe kokusunun yeni yüzü olma konusunda hala biraz şaşkın, ayrıcalıklı ve tutkulu hissediyorum.
 
Narciso kadınını nasıl tanımlarsın?
Narciso kadınları hırslı, büyüleyici, ışıltılı, otantik ve çekici. Kendisine ve inandığı şeye saygı duyuyor.
 
Kokuyu kullanmaya başladın mı? Nasıl hissettiriyor?
Koku, kendimi güvende, bir rüyadaymış gibi ve güçlendirilmiş hissetmemi sağlıyor. Kokunun yeni yüzü olduğumu bilerek kullanmak çok gurur verici.
 
Her gün aynı Narciso kokusunu mu kullanıyorsun? Veya özel günler için bir tane var mı?
Her gün aynı Narciso kokusunu kullanıyorum çünkü tüm gün boyunca iyi bir his veriyor. Ayrıca kız kardeşimin ve annemin benimle aynı kokuyu kullanmasından çok onur duyuyorum.
 
Ne tarz parfümleri tercih ediyorsun?
Miskli ve güçlü kokuları seviyorum.
 
Özel bir anıyla ilişkilendirdiğin kokular var mı?
Herhangi bir koku ile ilişkilendirdiğim özel bir anı, yeni yıkanmış yatak çarşaflarıdır benim için. Kız kardeşimle büyük annemlerin evinde yatıya kaldığımız zamanları hatırlatıyor. Pembe keten kokusu beni nostaljik ve mutlu hissettiriyor.
 
Kokuyla olan ilk anın nedir peki?
Garip gelebilir ama kokuyla ilgili hatırladığım ilk sahne yağmurdan sonra oluşan toprak kokusu.
 
Biraz da senden bahsedelim. Modellik kariyerin nasıl başladı?
Ajansım beni ailemle İbiza’da tatilindeyken keşfetti diyebilirim. Bir süre sonra, ileride neler olabileceğini hiç bilmeden ilk fotoğrafımı ajansıma göndermeye karar verdim. O zamanlar hala lisedeydim, bu yüzden moda endüstrisi hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Ama kıyafetlere ve stillere her zaman büyük bir ilgi duydum.
 
Model olmasaydın hangi işi yapmak isterdin?
Model olmasaydım, işim muhtemelen kreatif direktörlük ya da grafik tasarım alanlarında bir şeyler olurdu. Partiler düzenlemekten veya gelecek planları hakkında beyin fırtınası yapmaktan ve yeni konseptler yaratmaktan gerçekten keyif alıyorum.
 
En güçlü yanın nedir?
Kendim hakkında konuşmakta zorlanıyorum ama eğer bir seçim yapmak zorundaysam; empati ve özveri diyebilirim.
 
Bize gelecekteki profesyonel projelerinden bahseder misin?
Maalesef henüz herhangi bir ayrıntı paylaşamıyorum ama bazı inanılmaz projeler geliyor. Kariyerimde şu ana kadar başardıklarım için çok minnettarım, ancak bunun hala sadece bir başlangıç olduğunu hissediyorum. Umarım en ilham verici, yetenekli ekiplerle daha birçok özel yapımın parçası olurum. Hala işimin her alanında en yükseğe ulaşma açlığım var; editöryal işler, defileler, kampanyalar…
 
Kariyerini birkaç anahtar kelimeyle özetlemen gerekseydi, bunlar ne olurdu?
Heyecanlı, mutlu, tutkulu, öğrenen, sürprizli ve minnettar.
 
Moda ve modelliğin dışındaki ilgi alanların ve tutkuların neler?
Fotoğrafçılık ve çizime büyük bir tutkum var. Bir şeyleri hayal etmeyi ve sonrasında onları canlandırmayı seviyorum. Ayrıca arkadaşlarım ve ailem için büyük sofralar hazırlamayı çok seviyorum. Masa süsleri hazırlamaktan ve yemek tarifi araştırması yapmaktan çok hoşlanıyorum.
 
Kendini on yıl sonra nerede görüyorsun?
Bir şeyleri görselleştirme halinde olmam hayatımdaki önemli bir alışkanlığım. Bu yüzden geleceğimi sadece mutlu düşüncelerle düşlemeyi seviyorum. Örneğin ailemin ve çevremdeki arkadaşlarımın her zaman mutlu ve sağlıklı olduklarını düşünüyorum. Ayrıca hayatta her zaman öğrenmeye açık biri olmayı sürdürmeyi ve becerilerim de uzman olmayı umuyorum.
 
Güzellik tanımın nedir?
Benim güzellik tanımım özgüven, saflık, neşe saçabilme gücü ve mutluluktur.
 
Güzellik ikonun kim ve neden?
Tüm zamanların güzellik simgesi benim için Audrey Hepbum. Balerin, model, oyuncu ve UNICEF elçisi olarak kariyerindeki gücüne, özverisine ve zahmetsiz güzelliğine gerçekten hayranım. O zamansız bir ikon ve ilham kaynağı.
 
Güzellik rutinin nedir?
Güzellik rutinim iki bölümden oluşuyor; cilt bakımı ve beslenme.
 
Cilt bakımı için neler yapıyorsun?
İlk yaptığım şey yüzümü soğuk suyla durulamak ve yağsız bir makyaj çıkartıcı ile temizlemek. Sonrasında ise cilt tipime uygun bakım ürünlerini tercih ediyorum. Kışın genellikle yoğun nemlendirici kremler tercih ediyorum. Bütün gün yüzümü nemli tutmaya özen gösteriyorum. Dudak nemlendiricisini de unutmamak lazım tabii.