HARRY POTTER’IN FANTASTIK DÜNYASINA YOLCULUK

HARRY POTTER’IN FANTASTIK DÜNYASINA YOLCULUK

Dünyanın en popüler çocuk romanı Harry Potter’ın sihirli dünyasına gitmek ister miydiniz? Cevabınız “evet” ise Prontotour’un düzenlediği tur ile Harry Potter’ın yazıldığı yerlerin, yazarın okuduğu okulun, filmin çekildiği mekanların yanı sıra Londra turuyla da 4 gece 5 gün sürecek masalsı bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Gezme, alışveriş yapma, yazarın kitabı yazdığı kafede yemek yeme gibi her adımında Harry Potter’ın dünyasında olacağınız “Harry Potter Dünyası Keşif Turu”, efsanenin doğduğu Edinburgh’ta başlayıp, Londra’da sona eriyor. Edinburgh Şatosu, Edinburgh Üniversitesi, Milli Galeri, Royal Mile ve Edinburgh Kalesi gibi tarihi ve sanatsal önemi olan mekanlar da geziliyor.

Muhteşem serinin yaratıcısı ünlü yazar J.K. Rowling’in gittiği okul olan George Heriot’s School, yazarın Harry Potter efsanesini hayata geçirdiği yer olan The Elephant House Coffee’de yemek yeme imkanı sunan turda, Harry Potter Shop’ta alışveriş de yapabiliyorsunuz. Harry Potter tutkunlarının ilgisini çekecek önemli mekanlardan biri olan 3/4 Tren Platformu’nda fotoğraf çektirme fırsatı da seyahatseverleri bekliyor.

Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran Oxford’ta kendinizi Harry Potter film setinde hissedip, Ortaçağ’dan kalma binalar arasında unutulmaz fotoğraflar çekileceksiniz. Tur esnasında Harry Potter filminin bazı bölümlerinin çekildiği Christ Church College ziyaret edilecek. Harry Potter Warner Bross Studio’su içerisinde eğlence ve aktivitelere katılıp, kendinizi bu efsanenin bir parçası hissedeceksiniz.

London Eye ziyaretinin de içinde bulunduğu Londra turu ile Londra’yı farklı bir açıdan görme imkanıyla büyülü turdan unutulmaz anılarla dönebilirsiniz.