HAYAT, BIR KEŞİF SANATI – ALEXIS DE BROSSES

HAYAT, BIR KEŞİF SANATI – ALEXIS DE BROSSES

Sörfü, yogayı seven, her zaman içindeki pusulayı izleyip mutluluğu arayan Alexis de Brosses, her haliyle sıradışı bir kozmetik patronu. Felsefesinden etkilenip annesinin arkadaşının kurduğu şirketi devraldığı 1994 yılından beri dünyayı dolaşıp doğada güzelliğimiz için yeni ilhamlar arıyor.

FASHION&TRAVEL Sahibi olduğunuz Talika markasının arkasındaki felsefeyi bize anlatır mısınız?
ALEXIS DE BROSSES Talika, benzersiz ve yenilikçi cilt bakım ürünleri geliştirmek için doğanın hazinelerini kullanan bir marka. Talika yoluyla, hayatın sonsuz yaşam enerji akışını hayatımıza taşımayı kendimize görev edindik. Amacımız doğanın deposunda sakladığı muhteşem hediyeleri, kadınlara ve erkeklere sunabilmek… Hayatın her aşamasında, herkesin, kendi doğal güzelliğini ortaya çıkarmasına yardımcı olma hedefi ile ilerliyoruz.

F&T Marka ilk nasıl ve ne zaman doğdu?
AB Talika’nın hikayesi 1948 yılında, genç göz doktoru Danielle Roches’ın, 2. Dünya Savaşı sırasında gözlerinden yaralanan askerleri tedavi etmek amacıyla kullandığı ve bitki özlerinden geliştirdiği bir krem ile başladı. Roches, bir süre sonra bu kremin kaş ve kirpikleri uzatma özelliği olduğunu keşfetti. Bu muhteşem keşif, bugün milyonlarca satan Lipocils serisinin de doğmasına olanak tanıdı.

F&T Peki siz markayı ne zaman devraldınız?
AB 1948’de Danielle Rochas’ın ilk kirpik besleyici kremi keşfi ile ortaya çıkan Talika, yıllar içinde pek çok ünlü ve kozmetik meraklısının tutkusu haline geldi. Ben Danielle Roches’dan bayrağı 1994 yılında devraldım. Markanın felsefesine ve ürünlerine inandığım için bu kararı aldım. Biliyorsunuz, Talika’nın tüm ürünleri, doğanın biyolojik mekanizmasından ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan fizyolojik dengelerden ilham alıyor. Ürünlerimiz, doğal aktif maddelerin güçlü konsantreleri ile cildin doğal hücresel fonksiyonlarını artırmaya yardımcı oluyor. Her ürün kendi içinde küçük bir devrim ve cilt ihtiyaçlarınız için benzersiz bir çözümdür.

Screen Shot 2015-03-07 at 14.24.55

F&T Talika’nın anlamı nedir? Bir röportajınızda eski bir Mısır prensesinin adı olduğunu söylemişsiniz…
AB Herşeyden öte Talika bir yaşam dilidir. Size ve hücrelerinize yaşam enerjisi veren ve bu enerjiyi güzelliğinizle yansıtan içsel bir göstergedir.

F&T Yeni bir ürün yaratırken nelerden ilham alıyorsunuz?
AB Ben her zaman yeni ilhamların arayışındayım. Ve biliyorum ki, büyük keşifler, duyguları düşüncelerinin önünde gelen insanların eseridir. Ben de Ayurvedik tıp, Nasa ışık teknolojisi araştırmaları, geleneksel Çin tedavi ritüellerinden ilham alarak, bunları cildin ihtiyaçlarına nasıl aktaracağımın peşindeyim. İşte her bir Talika ürününün kendi geçmişine sahip olmasının sebebi de budur. Ve her biri insan ve doğa arasındaki karşılaşmadan ilham alır.

F&T Yolculuk yapmayı çok sevdiğinizi biliyorum… Bize biraz da bu gezilerinizden bahseder misiniz?
AB Hayat keşif sanatıdır. Seyahat etmek gözlerinizi kapayıp, kalbinizi diğerlerine ve hayatın farklı ifadelerine açmanın bir yoludur. İşte Talika bu araştırmalar sırasında yapılan keişfleri bir araya getirir.

F&T Bu gezilerinizde en çok etkilendiğiniz yerler nereleri oldu?
AB Ben insanların gülümsediği ve doğa ile uyumlu yaşadığı yerlerde bulunması gerektiğini düşünüyorum.

F&T Kendinizden bahseder misiniz? Denizciliğe, yogaya meraklı olduğunuzu, doğayı korumanın önemine inandığınızı biliyoruz. Siz hayatınızı nasıl yaşamayı tercih ediyorsunuz?
AB Sörf ve yoga yapmak, benim için ruhumu dışa, hayatın ritmine açmanın birer yolu. Ben hayatımı bu ritmi dinleyerek yaşamayı tercih ediyorum. Bir de içimdeki manyetik pusulada hep kuzeyi ararım ve onu kerteriz alırım. Hayatınızı böyle yaşamak, kendi bütünlüğünüzü ve doğrunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır. İçinizdeki pusulanın sırrı da şudur; kendinizi bulduğunuz ölçüde mutlu olursunuz!

Screen Shot 2015-03-07 at 14.24.35

F&T Talika ürünlerinden biraz daha bahseder misiniz?
AB Talika’nın tüm ürünleri, doğanın biyolojik mekanizmasından ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan fizyolojik dengelerden ilham alıyor. Ürünlerimiz, doğal aktif maddelerin
güçlü konsantreleri ile cildin doğal hücresel fonksiyonlarını artırmaya yardımcı oluyor. Her ürün kendi içinde küçük bir devrim ve cilt ihtiyaçlarınız için benzersiz bir çözümdür.

F&T Siz hangi Talika ürünlerini kullanırsınız?
AB Talika ürünleri hayatın ifadeleri gibidir. Her bir ürün hücrelerimdeki bir sırrı sizlerle paylaşır. Bu mesajları ilettiğim için çok
mutluyum.. Benim kullandığım ürünler ise; Light Quintessence Serum, Eye Detox, Vital Oil ve Bio Enzyme Mask’dir.

F&T Cilt bakımı için kozmetik ürünü kullanmanın dışında önerileriniz var mı?
AB Derin derin nefes alın ve mutlu olun!