HERKES ONU KONUŞUYOR: TAYLOR SWIFT

HERKES ONU KONUŞUYOR: TAYLOR SWIFT

Taylor Swift’in kariyerinde elde ettiği başarılar hız kesmeden devam ediyor. Her konseri öncesi biletleri dakikalar içinde tükenen genç şarkıcı, şimdiden 7 Grammy Ödülü’nün, 10 Amerikan Müzik Ödülü’nün ve büyük bir servetin sahibi.

Şarkılarıyla dinlenme rekorları kıran, 14 yaşında Sony’nin en genç söz yazarı ünvanını elde eden Swift, henüz 25 yaşında olmasına rağmen bugüne kadar yedi Grammy Ödülü’nün ve 125 milyon pound’luk servetin sahibi. 16 yaşında Bluebird Cafe’de sahne alırken gelecekte bu kadar servetinin ve ününün olacağı aklına hiç gelmiş miydi acaba?

Fiziğiyle süper modelleri aratmayan Taylor Swift, soğuk biri gibi görün- se de arkasında samimi ve eğlenceli bir kişiliği saklıyor. Onu medyada en çok kız arkadaşlarıyla birlikte görüyoruz. “Erkek arkadaşlarım da benim için çok değerli ama kızların yeri ayrı. Kız arkadaşlarım her zaman beni kötü seçimler yapmaktan kurtarmışlardır. Her zaman birbirimize şu tip soruları sorarız: Sizce mesaj atayım mı, yemek teklifini kabul edeyim mi? Sürekli erkekler üzerine kritik yaparız.” diyor.

Taylor Swift, yakın arkadaşı, feminist ikonu Lena Dunham’dan da çok şey öğrendiğini söylüyor. “Lena, hayatla ve kadınlarla ilgili o kadar pozitif ki sarılma hissinin insana dönüşmüş hali gibi. Bir araya geldiğimizde feminizmle ilgili konuşuyoruz. Kadın ve erkek arasındaki eşitsizlik de sık sık konuştuğumuz konuların başında geliyor. Bir kadın sekiz yıl içerisinde dört, beş erkekle beraber olunca söylenmedik laf bırakmıyorlar, erkek içinse durum hiç de böyle değil.”

Taylor Swift’in bugüne kadar çok sevgilisi olmuş gibi lanse edilse de aslında beş kişiyle beraber oldu. Güzel şarkıcı 2012 yılının sonlarında Conor Kennedy’den ayrıldı sonrasında ise, One Direction’ın solisti Harry Styles ile iki ay kadar flört etti ancak bu ilişki de hüsranla sonuçlandı. Tay- lor Swift, 2015’in Mart ayından bu yana DJ Calvin Harris ile birlikte. “Aşkı iyi ve doğru oynamazsan çok acımasız bir oyun haline gelir. Bu benim aşkla ilgili en iyi bildiğim söz.” diyor.

taylor2

Bir Aşk Kadını Olarak Taylor Swift

Aşkın bir anda karşısına çıkmasını seviyor Taylor Swift “Kesinlikle ilişkiye başlarken biraz gizem olmalı. Etrafımda birçok insan var; önce yakın arkadaş oluyorlar sonra biri diğerine aşık oluyor, sonra öbürü de onu sevmeye karar veriyor ve yıllarca mutlu bir ilişki yaşıyorlar. Ama ben böyle değilim. Gördüğüm an ‘işte bu!’ diyebilmeliyim. Bunu bugüne kadar çok az yaşadım.” diyor.

Taylor Swift, ilişkilerin bitmesinin sebebini kartları açık oynamamaya bağlıyor. “Yeni biriyle tanıştığınızda onunla çok ilgilenmiyormuş gibi davrandığınızda o daha çok üzerinize düşer mantığı vardır. Peki ya onunla ilgilendiğinizi belli ederseniz karşılığında o nasıl davranacak? Kartları açık oynamakta fayda var. Bırakın her şey olacağına varsın.” diyor. “Siz onu, onun sizi sevdiğinden çok daha fazla seviyorsu- nuz ve bunu da biliyorsunuz ama yine de ondan kopamıyorsunuz. Sonunda kadınlar görüyor ki karşılarındaki erkek onun için hiçbir şey yapmıyor; işte ilişki o noktada paramparça oluyor. Benim için en kötüsü; beklediğin bir çift sözü karşındaki erkek- ten hiçbir zaman duyamamak!”

Yürümeyeceğini düşündüğü bir ilişki için artık zaman harcamamayı öğrenmiş güzel şarkıcı. “Ben ilişkimi aydınlıkta yaşamak istiyorum, karanlıkta değil. Bugüne kadar birçok karanlık ve hoşnut olmadığım ilişkim oldu; aynısını bir daha yaşamak iste- mem Ben ilişkimi aydınlıkta yaşamak istiyo- rum, karanlıkta değil. Bugüne kadar birçok karanlık ve hoşnut olmadığım ilişkim oldu; aynısını bir daha yaşamak istemem.” diyor.

Rekorlar kıran son albümü “1989”; adını Swift’in doğum yılından alıyor. İlham kaynağı ise 80’li yıllar. Albüm, ayrılıkları ve ayrılıkların derin hüznünü anlatıyor. Taylor Swift’in şarkıları çoğunlukla ilişkilerle alakalı.

Hayatındaki erkeğin onunla birlikte ünlü olmanın zorluklarını yaşamayı kabul etmesi gerekiyor. “Hayatıma girecek kişi gerçekten de çok özel olmalı. Benimle zorluklara katlanabilmeli. Düşünün bir restorana girdiğimde tüm telefonlar bana çevriliyor ve herkes fotoğrafımı çekiyor. Evden çıkamıyorum, korumalarım olmadan tek başıma dolaşamıyorum.” diyor.

Her zaman güçlü bir kadın imajı çizen Taylor Swift’in mücadeleci bir yönü var. “Katıldığım toplantılarda fikirlerimi savunurken, al- büm kapağına karar verirken, ilk single’ımın ne olacağını, albümde kaç şarkının yer alacağı gibi birçok konu için mücadele ediyorum. Ama asla bu durumdan şikayetçi değilim. İnandığım her şey için sonuna kadar savaşırım. Beni arkadaşlarıma sorun; hiçbiri hayatlarında bir kez olsun beni birinin arkasından konuşurken göremez. İş dışında tartışma içine girmekten her zaman kaçınırım ama söz konusu işim olduğunda acımasız olabiliyorum.” diyor.

taylor3

Birkaç ay önce Taylor Swift; New York’ta 12.5 milyon pound değerinde bir penthouse’a taşındı. Pennsylvania’da büyüyen biri için New York’a taşınmak oldukça radikal bir karar. “New York’a yerleşmek şu ana kadar yaptığım en iyi şey. Şehri keşfetmeye bayılıyorum. Çok büyük ve ışıltılı. Bir yıl kadar önceydi bir sabah uyandım ve benim değişime ihtiyacım var dedim. Şehir değiştir- mek bence yeterince büyük bir değişim oldu benim için. Yeni ev, yeni arkadaşlıklar…”. “Arkadaşlarımla olmak bir insanın yapabile- ceği en güzel şeylerden biri.” diyor.

Geçtiğimiz yılın en çok kazanan isimlerinden biri olan Taylor, bir anda onu en mutlu eden şeyleri şöyle sıralıyor: “Kediler, okyanus, ortancalar, battaniyeler, şömine ve mevsim değişimleri; bunların hepsi ayrı ayrı beni çok mutlu eden şeyler.”

Taylor Swift son zamanlarda annelik hayalleri de kuruyor. “Anne olduğumda tüm zamanımı çocuklarıma ayırdığım bir döne- mi hayal ediyorum. Biliyorum bir gün o dönem gelecek. Hayatımı karşımdaki insanın hayalleriyle ortaklaşa yürütmek istiyorum.  Yoksa alırım elime bir defter; nasıl bir düğün ve gelinlik iste- diğimi yazar çizerim. Çocuğumuzun okul çağına geldiğinde hangi okula gideceğini planlarım. “Sonra da hiç merak etme; bak ben tüm hayatımızı planladım” derim ki bu asla bana göre değil. Önemli olan beraber karar verebilmek.” diyor.

Bir Moda İkonu Olarak Taylor Swift

ABD’nin en çok beğenilen stil ikonlarından biri haline gelen Taylor Swift’in gece elbiselerinin altına kovboy çizmesi giydiği günlerden katıldığı organizasyonların en şık kadınına dönüştü.

1.78’lik boyuyla mankenleri aratmayan Swift, genellikle ince fiziğini ortaya çıkaracak tercihler yapıyor. Alışverişe çıkar- ken hatta spor salonuna giderken bile ayağından çıkarmadığı topuklular ise ünlü şarkıcıya her zaman sahip olduğu bakımlı görünümü sağlıyor. Renkli ayakkabı ve çantalardan vazgeç- meyen Swift, siyah beyaz kombinasyonları nasıl renklendire- ceğini iyi biliyor.

25 yaşındaki şarkıcı, çoğunlukla hanım hanımcık giysileri, yapılı saçları ve kırmızı ruju ile sabit bir stil sergiliyor. Genel- likle elbise ya da etek bluz tercih eden Swift, skinny pantolon ve kısa üstler ile de karşımıza çıkıyor. Kendi moda markasını kurduğunu açıklayan güzel şarkıcının, tasarımlarını merakla bekliyoruz.

taylor4