Hızlı ve Yavaş – Sıra Dışı Zayıflama Yöntemleri

Hızlı ve Yavaş – Sıra Dışı Zayıflama Yöntemleri

2018 yılının favori forma girme yöntemlerinden en popüler olan ikisini sizin için mercek altına aldık. İncelmesi istenen bölgeye -60 derece soğuğun 15 dakika uygulandığı Arctik ve tüm kasların bir fizik tedavi uzmanı eşliğinde yavaş hareketlerle 20 dakika çalıştırıldığı SuperSlow Zone.

“ARCTIK” -60 DERECE İLE HIZLI ZAYIFLAMA

Buz gibi soğukların zayıflama ve bölgesel şekillenmedeki mucizevi etkisi şimdi daha da üst noktaya çıkıyor ve 15 dakikada etkisini gösteren, -60 derecelik estetik devrimi “Arctik”i Türkiye’ye getiren Imperial, yeni sezonda forma girmek isteyenlerin imdadına yetişiyor!

Uzman diyetisyen Özlem Posbaşoğlu ve ekibi tarafından masajyapılarak uygulanan Arctik, buzla zayıflama olarak bilinen soğuk lipolizin en yeni ve en son versiyonu olarak benzerlerinden ayrılıyor. -60 derece soğuğun etkisiyle uygulanan bu yöntem, dokulara zarar vermiyor, acı hissi yaşatmıyor; üstelik etkisini sadece 15 dakika gibi kısa bir sürede gösteriyor.

Arctik, yağ hücrelerinin sıcaklığını düşürerek bu dokularda termal şok yaratıyor. Soğuğun tesiriyle, herhangi biryan etki ve acı, sızı olmadan yağ hücreleri parçalanıyor. Parçalanan yağ, uygulama sonrası bol su içerek doğal bir şekilde vücuttan kolaylıkla atılıyor. Cerrahi yöntemlere alternatif, neştersiz, ağrısız, acısız, soğuğu hissetmeden, -60 dereceden olumsuz etkilenmeden, hiçbir yan etkisi bulunmayan Arctik diğer faydalarıyla da dikkat çekiyor.

-60 derece soğuk ile kalıcı ve uzun soluklu, ağrısız, neştersiz ve acısız, kısa sürede etkisini gösteren Arctik, plaj sezonu öncesi forma girmek isteyenlerin favorisi olarak büyükyankı uyandırıyor!

Arctik, – 60 derecelik soğukla, zayıflama ve incelmenin yanı sıra vücuttaki kan dolaşımını arttırıyor, toksinlerden arındırıyor, selülitleri yok ediyor, ödem attırıyor, cildi sıklaştırıyor, kasları tetikleyerek kuvvetlendiriyor, lenflerin dayanıklılığını arttırıyorve vücudu baştan aşağıya yeniliyor.

Imperial, Özlem Posbaşoğlu’nun önderliğinde – 60 dereceyle zamanı dondurarak güzelliği yaşamaya davet ediyor!

Sadece var olan yağ dokularını yok etmekle kalmayıp, yağlanma potansiyeli olan hücreleri de kontrole alan ve uygulama yapılan bölgelerin uzun süre, kalıcı bir şekilde formda olmasını sağlayan Arctik, tatil sezonuna son dakika çözümler arayanların imdadına yetişiyor!

www.imperialform.com

UZMAN DİYETİSYEN ÖZLEM POSBAŞOĞLU

Strazburg’da doğan uzman diyetisyen Özlem Posbaşoğlu, Strasbourg Üniversite Louis Pasteur Ecole Privee E.P.C.M’den mezun oldu. Kasım 2005 yılında ” L’Expertise Corporelle ” markasının patentini alan uzman diyetisyen Özlem Posbaşoğlu, bu isimle açtığı ilk kliniğini Strazburg’da kurdu. 2007 yılında Strazburg’un Vendenheim bölgesinde ikinci kliniğini açtı. Colmar şehrinde ”L’Expertise Corporelle”in ilkfranchise şubesi açıldı. Üçüncü klinik 2009 yılında Lüksemburg’da, dördüncüsü ise 2011 senesinde Strazburg Selestat’da açıldı. 2012’de Strazburg’un Orangerie bölgesinde VIP bir merkez kurarak danışmanlık hizmeti vermeye devam etti. Fransa’daki klinik çalışmaları boyunca aynı zamanda da beslenme, diyet, zayıflama ve estetik konularında eğitimler, seminerler verdi. 12 yıldır sağlıklı zayıflama, kilo verme ve bölgesel zayıflama alanlarında hizmet veren, bu konuda yurt içi ve yurt dışında çeşitli ödüller alan uzman diyetisyen Özlem Posbaşoğlu, 2014 yılında eğitim vermek üzere geldiği Türkiye’ye yerleşerek ve çok özel tekniklerin yer aldığı Imperial L’Expertise Corporelle’i Nişantaşı’nda açtı. “Sağlıklı beslenme bir yaşam biçimi haline gelmedikçe kalıcı bir zayıflamadan bahsedilemez,” fikrinden yola çıkan uzman diyetisyen Özlem Posbaşoğlu, Cyro 21, Format ve Lenf uygulamalarıyla Imperial danışanlarına en etkili ve kalıcı hizmetleri sunuyor.

 

“SUPERSLOWZONE” AĞIRÇEKİM SPOR

Sadece 20 dakikalık seanslar halinde, yavaş hareketlerle terleme, duş alma ve hatta spor kıyafet taşıma derdi olmadan forma girmek artık mümkün.

SuperSlow Zone sistemiyle toplam yedi spor aletinde sekiz, dokuz versiyon hareket, haftada iki kez toplam 20 dakika yapılıyor. Hiç yorulmadan, terlemeden, günlük giysilerinizle yaptığınız bu yöntem, tüm spor alışkanlıklarınızı değiştirecek. Hatta yöntem o kadar etkili ki, altı ayda daraldığınızı, iki beden küçüldüğünüzü ve 10 yılda kaybetmiş olduğunuz kasları geri kazandığınızı farkedebilirsiniz.

En Etkin Kas Güçlendirme Sistemi

1982 yılında Florida Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 3.2 milyon dolarlık bütçeyle yürütülen bir osteoporoz (kemik erimesi) çalışması sırasında keşfedilen, 29 yıllık bir geçmişe sahip SuperSlow, insanların kısa sürede en ideal güce ve sağlığa ulaşmasına yardımcı oluyor. Dünyadaki en etkin kas güçlendirme sistemi olan SuperSlow Yöntemi fitness ve sağlık alanında etkili sonuçlar veriyor. Yüksek yoğunluğa sahip kas güçlendirme egzersizlerinin uygulandığı yöntem, güvenli bir şekilde kişiye özel kas ve iskelet sistemini kuvvetlendirmeye yarıyor. SuperSlow yöntemi diğer sporlarda olduğu gibi yüzeysel kaslara değil en derindeki kaslara yani mikrofiberlere kadar inebiliyor. Böylece eklem ve eklem etrafında bulunan tüm yapıları sağlamlaştırıyorve yeniliyor. Superslow yöntemi ile ortalama 18 derece oda sıcaklığında 20 dakikalık her seansta terlemeden, vücuttaki 660 iskelet kası birden çalıştırılıyor. Vücudu taşıyan iskelet sistemi olsa da bu sistemi ayakta tutan kaslardır. Bir insan 30 yaşından sonra her yıl yaklaşık 230 gr kas kaybediyor. 10 yılda yaklaşık 2,5 kg, 20 yılda ise yaklaşık 5 kg kas kaybediliyor. Hal böyle olunca, omurga üzerindeki baskı artıyor ve yağlanma başlıyor. Duruş bozuklukları, bel, boyun ağrıları gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Kas kaybını kişiye özel kas güçlendirme sistemiyle gidermek gerekiyor.

Kas kaybının olumsuz etkileri hem fiziksel hem psikolojik. Kemik erimesi, kilo alımı, kişinin vücudunun kötü görünmesi, metabolizmanın yavaşlaması, duruş bozuklukları, bel, sırt, boyun, ağrısı, kıkırdak, eklem dejenerasyonları, kalp ve dolaşım sorunları, metabolik bozukluklar bunlara bağlı özgüven eksikliği yaşam kalitesinin olumsuz etkilenmesine neden oluyor. SuperSlow yöntemi ile altı ayda 10 yıl önceki kaslara, bir buçuk yılda ise 20 yıl önceki kaslara dönebilmek mümkün. 20 dakika SuperSlow egzersizi, bir hafta boyunca her gün, bir spor salonunda egzersiz yapmanızdan çok daha etkili bir şekilde kaslarınızı güçlendirir. Haftada iki kez 20 dakika yapmak yeterlidir. Her seansta kaslar geri kazanılır. Nasıl ki hergün dişlerimizi fırçalıyorsak, bu vücudun bizi 90’lı yaşlara kadar taşıyacağını düşünerek kas güçlendirmeyi bir yaşam tarzı haline getirmeliyiz. Ancak gün gelip de SuperSlow Zone (SSZ) egzersizlerini bırakmak zorunda kalsanız bile o güne kadar kazanılmış olan kaslarımız korunur ve yaş alarak kaybedilecek olan kas kayıpları artık güçlenmiş olan vücudun yeni kas yaşından geriye gidiş yaşar. Yani 50 yaşındaki bir kişinin kasları 40 yaşa getirilmişse ve o kişi SSZ ile çalışmayı bırakırsa, vücut üç ay bekler ve yaşa bağlı kas kaybını 50’den değil 40 yaştan itibaren başlatır.

SSZ egzersizleri ile alacağınız sonuçlarfitness ve pilateste alacağınız tüm sonuçlardan çok daha fazlasını çok daha güvenli ve etkili şekilde çok daha kısa sürede sunacağı için başka bir kas güçlendirme yöntemi yapmaya gerek yoktur. Ama SSZ ile güçlenmiş bir vücuda sahip bir kişi, her türlü spor aktivitesini çok daha yüksek performans ile yapacaktır.

Seans Arası 72 Saat

Diğer yöntemlerde veya herhangi bir fitness salonunda sadece yavaş seğiren yüzeysel lifler devreye girdiği için bu egzersizleri haftada en az 3, 4 kez, saatlerce yapmak gerekebilecektir. Oysa SuperSlow Zone’daki 20 dakikalık bir egzersiz ile en derindeki en ince lifler, sadece yavaş değil, orta ve hızlı seğiren lifler de dahil o kadar etkili çalışmaktadır ki, kaslar 72 saat boyunca güçlenme sürecini sürdürür ve bu sürenin sonunda yeni bir seansa hazır hale gelir.

Kas Oranı Artar, Yağ Oranı Azalır

Kişinin başladığı dirençler ile son yaptığı direnç arasındaki fark en kesin kas gücü ölçüsüdür. Bu değişimle birlikte vücutta zindelik, dayanıklılık, kardiyovasküler yeterlilik sağlanır. Ağrılar geçer, duruş bozuklukları, eklem hareket açıklığı düzelir, yağ oranı azalır, kıyafetlerin bedeni küçülür. Eş zamanlı olarak bir diyet programı uygulayan kişiler kas ve yağ ölçümü yaptırdıklarında kas oranlarının arttığını, yağ oranlarının azaldığını görebilirler.