HÜCRE SAVAŞLARI

HÜCRE SAVAŞLARI

Yorgun, stresli ive canlılığını kaybetmiş bir hücrenin genç bir hücreyle temas etmesi halinde gençleşeceği teorisine dayanarak çalışmalarını sürdüren, uluslararası üne sahip, İsviçre teknolojisi hücresel terapiden esinlenen Cellap Laboratuvarı’nın dikkat çeken Cellcosmet ürünleri artık Türkiye’de… Cellap Laboratuvarları Uluslararası Eğitmeni Dr. Silvia Girlea, kadınların cilt yapısına uygun olarak geliştirilmiş cildin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak formüle edilmiş kozmesötik ürün yelpazesiyle yaşlanma etkilerini geciktirmede yüksek etkiye sahip çözüm ve alternatifler sunan Cellcosmet hakkında bilgi verdi.

ftm_2016-3_81-1Teknolojiyle kozmetiğin gelişimi artık birlikte ilerliyor. Konuyla ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz?
Cellcosmet olarak ürünlerimizi İsviçre’de ileri teknoloji ile el ele yaratıyor ve üretiyoruz. Çalışmalarımızı, İsviçre’de iki tanesi üniversite laboratuvarları olmak üzere toplam dört farklı laboratuvar ile birlikte sürdürüyoruz. Özellikle güvenliğe çok önem veriyoruz. Kullanıcılarımıza en etkili ürünleri en güvenlikli şekilde sunmak en büyük amacımız. Şirketimiz gelirinin önemli bir kısmını gelişmiş teknolojiye ve AR-GE’ye yatırıyor. Bu sayede en yüksek emilim gücüne sahip ürünler elde edebiliyoruz.

Kremlerde kullanılan biyo-integral hücreler ne demek?
Şu anda hücresel kozmetik olduğu söylenen birçok üründe liyofilizasyon yöntemi kullanılıyor. Bu biyofilizayon önce hücrelerin dondurulup sonrada kurutulmasıyla yapılır. Fakat bu yöntem hücrelerin aktivitesine hasar vermektedir. Biz dondurma, kurutma yöntemlerini hiçbir şekilde kullanmıyoruz. Cellap olarak biyo-integral hücreleri patenti CellControlTM yöntemiyle elde ediyoruz. Özel olarak geliştirilmiş olan stabilize edici sıvının kullanılmasıyla aylarca aktif durumda muhafaza edilebiliyoruz. Bu sıvı bizim vücudumuzdaki hücrelerin arasındaki intracellular sıvı dediğimiz sıvıya çok benzerdir. Hücreler biyolojik yapısını korurlar ve bu sayede kremlerimizin içerisinde yüze 30 gibi çok yüksek oranda canlı hücre bulunduğundan dolayı yeniden canlandırıcı etkileye sahiptirler. CellkontroITM hücre kontrol yönteminde hücreler kendi orijinal yapılarını koruyorlar.

Cildin yapısını kısa sürede iyileştiren etki nasıl gerçekleşiyor?
Bilindiği gibi hücrelerimizin kendi onarım ve iyileştirme mekanizması vardır. Fakat bazı durumlarda özellikle 30 yaş sonrasında bu mekanizma yavaşlarve cildimizin kendini yenileme gücü azalır. Ürünlerimizin amacı cildimizin kendini yenileme özelliğini tetiklemektir. Bunu hücrelere gerekli olan yaşamsal enerjiyi vererek sağlıyoruz. Vücudumuzdaki ve cildimizdeki tüm bu onarım süreci enerji tüketir. Dolayısıyla bu enerjinin dışarıdan verilmesi gereklidir. Bizim hücresel ürünlerimiz cildin ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi veriyor.

Yüksek kalite nasıl sağlanıyor?
Yüksek kaliteli ürünler bizim markamızın ana hedefi. Bizim en büyük farkımız piyasadaki büyük oyuncular ile rekabet içinde olmayan lüks bir marka olmamız. Hem kabin ürünlerimizde hem de Cellcosmet ve Cellmen ürünlerimiz de asla hızlı tüketim markası olmayacak. Göreceli olarak daha küçük bir ürün gamı ile uğraştığımız için doğal olarak bu ürünlerin yüksek etki ve kalitede olması önceliğimiz oluyor. Ve başka bir avantajımızda kendi ürününü A’dan Z’ye yaratan ve üreten bir marka olmamız. Cellcosmet ve Celimen ürünlerinin tamamı Cenap Laboratuvarı’nda üretilmektedir. En etkili aktif içerikleri tercih ediyoruz. Bildiğiniz gibi biyolojik ve ekolojik içerikleri dünya üzerinde bulmak giderek zorlaşıyor. O yüzden az sayıda kaliteli ürün üretiyoruz. Üretim süreci hem otomatik, hem yarı-otomatik hem de doğrudan insan gücü ve insan gözüyle yapılıyor. Bu bakış açısı ve şirket politikası ile yıllar içinde sadık bir kullanıcı kitlemiz oluştu.

Kozmesötik kategorisi nedir, açıklar mısınız?
Kozmesötikler hem kozmetik hem de farmasötik özellikler içeren ürünlerdir. Bizim kozmesötik alanında üç farklı kategorimiz bulunuyor. Sito, fito ve hem sito hem de fito’nun bulunduğu sito-fito kategorileri yer alıyor. Sito kozmesötik hücresel ürün olup, bunların içinde aktif stabilize biyointegral hücreler bulunmaktadır. Bu ürünlerin piyasadaki diğer ürünlerden ayrılan çok önemli bir farkı var. Bizim Cellcosmet ve Celimen ürünlerimiz hormonal kimliğe saygı duyularak üretiliyor. Kadın ve erkek ürünlerinde onlara uygun hücresel ekstreler kullanılmaktadır. Bu sayede ürün ve kullanıcı arasında daha yüksek biyoritim sağlanmaktadır. Aynı zamanda ürünlerimizde cilt hassasiyetine çok fazla önem veriyoruz. Cildin yaşamı boyunca farklı ihtiyaçları oluyor. Cellap olarak tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilmek için farklı yaş aralıkları için ürünler sunuyoruz. Sito ürünlerin içinde serumlar, kremler ve ampül kürleri gibi asıl bakımı yapan seride var. Fito ürünlerimizde deniz ve çiçek eksraktlarının yanı sıra bitki yağları ve esansiyel yağlar da içeren bitki bileşenleri kullanıyoruz. Fito ürünleri cilt üzerinde bir zindelik sağlıyor. Aynı zamanda yüksek etkili sito ürünlerinin daha etkili olabilmesi için cildi hazırlıyor. Daha çok cildi bakıma hazırlayan temizleyici, sıkılaştırıcı tonik vs. gibi ürünlerde kullanılıyor. Sito-fito kozmesötik grup ise dünyada çok az laboratuvar hem sito hem de fito içeriğe sahip ürün üretebiliyor. Çok güçlü etkiye sahip ürünlerdir. Cellift serimiz bu gruba giren oldukça farklı etkiler yapan ürünleri kapsıyor. Sito-Fito ürünler yeniden canlandırma özelliğinin yanı sıra cildi içeriden besleme ve destekleme görevini üstleniyorlar. Anlık bir sıkılaşma etkisi de veriyor.

Kremler estetik operasyonlarla yarışıyor diyebilir miyiz?
Doğru olabilir ama hangi krem olduğuna bağlı… Biz kendi ürünlerimiz için böyle bir iddiada bulunmuyoruz. Çünkü bizim sito içeriğine sahip ürünlerimiz cildin kendi sağlığına ulaşması için tetiklemektedir. Dolayısıyla ürünlerimiz için tamamlayıcı diyebiliriz. Bu herhangi bir plastik cerrahi operasyonu öncesi cildin hazırlanması anlamına da geliyor. Cilt fonksiyonlarının sağlıklı ilerleyebilmesi için destek olarak kullanılmasını öneriyoruz. Böylece cilt bu tip operasyonları daha güçlü bir şekilde karşılayabilmektedir. Tabii ki operasyon sonrası cildin kendini toparlaması ve iyileşme süreci çok önemli. Operasyon öncesi sito ürünlerinin kullanılması operasyon sonrasında cildin iyileşme süresinin hızlanması için etkili oluyor.

Bu bir yenilik. Sizin ameliyat öncesi ve sonrası önerdiğiniz ürün var mı?
Ampullerden oluşan ihtiyaca göre 4 günlük ya da 12 günlük kür seti Cellcosmet UltraCelI Intensive, hem yüze hem de göze ve boyun bölgesine uygulanıyor. Ama özellikle ameliyat öncesi cildi hazırlamak ve güçlendirmek, sonraki iki hafta da daha çabuk toparlanmasına ve dikişlerin iyileşmesine yardımcı olması için kullanabilir. Su bazlı, ince yapıda bir serum olduğundan hemen ameliyat sonrası kullanmaya başlanabiliyor. Cellcosmet’in kremleri ve diğer serumları da oldukça güçlü. Özellikle göz çevresi bakımında iddialıyız. Ayrıca göğüs bölgesini gerginleştiren ve sıkılaşmasına destek olan CellBust Kremimiz var. Meme ameliyatlarının sonrası destek olarak ya da daha küçük bir müdahale amaçlı tek başına kullanılabilir.

Bu teknolojik kremler düzenli kullanımda neler vaat ediyor?
Cildimiz yaş aldıkça enerjisini kaybetmekte… O yüzden ne kadar erken cildimizi desteklersek ve bakım yapmaya başlarsak o kadar iyi sonuçlar alabiliriz. Bizim yaptığımız her zaman cildin canlılığını, gençlik enerjisini koruyarak cilde gerekli bakımı yapabilmek. Mesela ürünlerimizi düzenli kullanması sonucunda 50 yaşındaki biri 10 yaş daha genç bir cilde sahip olabilir.


CELLAP HAKKINDA
Hücresel tedavinin kurucusu olan İsviçreli Profesör Paul Niehans tarafından geliştirilen tıbbi uygulamadan esinlenen Dr. Alfred Pfister, 1955 yılında, hücrelerin bozulma sürecini yavaşlatan bir koruma yöntemi geliştirdi. Bu yöntem CellVitaI yöntemi olarak adlandırıldı. Bu keşif sayesinde, hücreler etkili bir şekilde korunabilmiş ve yaşamsal güçlerinin tamamı korunurken “nefes alıp vermeye” devam etmesi sağlanmış oldu. Dr. Pfister bu yöntemi yıllarca kendi canlandırma kliniğinin tıbbi ortamında kullandı. Ardından, İsviçre’nin Cenevre gölü kıyılarında bulunan kliniğin idaresini oğlu Roland C. Pfister devraldı. Roland C. Pfister, 1982 yılında Cellap Laboratuvarı kurdu. Çalışmalar sonucunda kadınlar için Cellcosmet ve erkekler için de Cellmen kozmetik ürünleri yaratıldı. Cellap Laboratuvarı, CellControITM yönteminin geliştirilmesini 1987 yılında tamamladı. Bu, kozmetik dünyasında gerçek bir atılım ve hücresel kozmetik tarihinde önemli bir an oldu. Daha sonra Dr. Roland C. Pfisterfin üvey oğlu Alexandre Chappuis ekibe katıldı. Cenap Laboratuvarı’nın şu anki CEO’su Alexandre Chappuis önderliğinde Cellcosmet ve Celimenfin İsviçre ve dünya pazarlarındaki marka konumunun sürekli geliştirilmesi ile birlikte başarılı çalışmalarına devam ediyor.


DR. SILVIA GIRLEA KİMDİR?
Cellap Laboratuvarları Uluslararası Eğitmeni Dr. Silvia Girlea, Moldova’da Devlet Tıp Üniversitesinden mezun oldu. Tıbbi kariyerinde genel cerrahiden, anesteziyolojiye ve kardiyolojiye çok sayıda uzmanlık bulunuyor. Dr. Silvia Girlea 2009 yılından beri İsviçre’deki Cellap Laboratoire S.A.’da Uluslararası Eğitmen olarak çalışıyor. Cellcosmet ve Cellmen kozmesötik ürünlerle ilgili eğitimlerde rehberlik ediyor. Dr. Girlea kozmetik biliminin hızla değişen yüzüne ilişkin bilgilerini sürekli güncelliyor ve alanındaki profesyonel bilgisini ve yeteneklerini geliştirmek için düzenli olarak uluslararası toplantılara ve konferanslara katılıyor.