HYATT REGENCY İZMİR İSTİNYEPARK

HYATT REGENCY İZMİR İSTİNYEPARK

Hyatt grubunun Türkiye’de altıncı oteli olan Hyatt Regency İzmir İstinyePark, Aralık ayında birinci yaşını kutladı. Pazarlama ve İletişim Direktörü Gözde Kaydırak, İzmir’de ayrıcalıklı konaklama sunan otelle ilgili sorularımızı yanıtladı.

Gözde Hanım merhaba, öncelikle sizi ve Hyatt Regency İzmir İstinyePark’ı biraz daha yakından tanımak isteriz. Kısaca bahsedebilir misiniz?

1983 İstanbul doğumluğum. Hem lisede hemde üniversitede turizm eğitimi aldım. Lise eğitimimi ülkemizde bu işin devlerini yetiştiren kurumlardan biri olan Etiler Turizm Otelcilik Lisesi’nde tamamladım. Üniversitem ise Akdeniz Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği. 25 yıldır sektörün içerisinde uluslararası zincir hizmet işletmelerinde görev yapıyorum. Uzmanlık alanlarım turizmde satış ve pazarlama. Aynı zamanda birçok sivil toplum örgütünde gönüllü olarak çalışıyor, yönetimlerinde görev yapıyorum. Evliyim, iki oğlum var. Hyatt Regency İzmir İstinyePark olarak dünya devi Hyatt Hotels’in Türkiye’deki altıncı oteliyiz. İzmir’de ayrıcalıklı bir konaklama deneyimi sunmak için yola çıktık ve Çeşme, Urla ve Alaçatı gibi popüler tatil destinasyonlarına yakınlığımızla hem konum avantajımız, hem de yenilikçi hizmet anlayışımızla kısa sürede fark yarattık. Misafirlerimizi evden uzak ama eve çok yakın hissettiren bir anlayışla ağırlıyoruz. Premium hizmetlerimiz arasında ön plana çıkan, teraslı süitlerimizde konaklama, doğal bitkilerle peyzajı yapılan, dekorasyonunda orijinal sanat eserlerinin yer aldığı ve muhteşem terasıyla ikonik Penthouse’da özel ağırlamalar yer alıyor. Otelimiz kısa zamanda düğün ve davetler konusunda da şehrin gözdesi konumuna geldi. Bu ve benzeri organizasyonlara ev sahipliği yaptığımız Regency ve İstinye Balo Salonlarımız misafirlerimize konforlu saatler yaşatıyor.

Şehir otelciliğinde Hyatt Regency İzmir İstinyePark’ı diğerlerinden ayıran en önemli özellikler neler?

Hyatt Regency İzmir İstinyePark olarak şehir otelciliğine yepyeni bir soluk getirdik diyoruz. Çünkü şehir otelciliğinde 2000 m² alana konumlanan toplantı salonları ve 500 m² fuaye alanları bulunmuyor. Farkımız da tam olarak burada. Biz misafirlerimize şehir otelciliğinden daha fazlasını sunuyoruz. Hyatt Regency İzmir İstinyePark’ta üst düzey hizmetlerimizin yanı sıra etkinlik alanlarımızda ilham verici tasarım ve teknoloji hakim. Lüks hizmetlerimizin arasında dikkat çeken, doğal bitkilerle peyzajı yapılan ve muhteşem terasıyla ikonik Penthouse özel suit odamızda ise özel ağırlamalar yapıyoruz.

Aralık ayında 1.yaşınızı kutlayacaksınız. Bu kısa süre zarfında birçok etkinliğe ev sahipliği yaptınız. Önümüzdeki dönemlerde Hyatt Regency İzmir istinyePark’ta bizleri neler bekliyor?

Her alanı sahiplenmek bizim için çok önemli. Sanat, gastronomi, moda… Gastronomi güçlü olduğumuz alanlardan biri. Sanat oteli olduğumuz için gastronomimize de ilham kaynağı oluyor. Profesyonel mutfak ekibimiz sanatla iç içe bir dokuda yemek yapmanın bakış açılarını genişlettiğini ve sunumlarındaki estetiği belirlemede çok etkili olduğunu söylüyor. İzmir’e özgü balkon tadım ritüelini güçlü bir menüyle birleştirdik ve misafirlerimizin ilgisi de bizi çok mutlu etti. Aynı zamanda yerel üreticilerimize de destek oluyoruz ve gastronomi buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Yakın zamanda İzmir’in ilk ve tek Gastronomi Festivali olan İzmir GastroFest’in misafirlerini otelimizde ağırladık. Açılış senemizde İzmir Fashion Week’e ev sahipliği yaptık. 2024 için hazırlıklara şimdiden başladık. Otelimiz kısa zamanda birçok seçkin düğün organizasyonuna ve kongreye ev sahipliği yaptı. Ziyafet satış ekibimiz çok profesyonel ve işini aşkla yapıyor. Bu başta İzmir için sonra sektörümüz ve misafirlerimiz için mutluluk verici.

Her alanda başarılı çalışmalara imza atıyorsunuz. Otelin en dikkat çeken hizmetlerinden biri de Spa Soul. Nedir Spa Soul’u farklı kılan?

Spa Soul, misafirlerimizin hem mental hem de bedensel anlamda hizmet aldığı, sonucundan da memnuniyet duyduğu önemli bir merkez. Hem profesyonel terapistlerden oluşan kadrosu hem de kullanılan ürünlerin birinci sınıf oluşuyla standart üstü bir hizmet anlayışına sahip. Dünya Çapında ödüllü Spa Soul markasının İzmir’de ilk kez Hyatt Regency İzmir İstinyePark çatısı altında olması bizim için mutluluk verici.

Sanata olan bakış açınız otelde yer alan sanat eserleriyle kendini gösteriyor. Sanat yolculuğunuz nasıl başladı. Kısaca bu konuyu da özetleyebilir misiniz?

Otelimizde sanat, otelin her noktasında en çarpıcı haliyle karşınıza çıkabiliyor. Otel odalarımızın haricinde büyük ebatlı tablolardan toplam 33 adet sanat eseri otelimizde bulunuyor. Tüm eserlerimiz Orjin gruba ait. Misafirlerimiz otelde kendilerini bir müzede ya da sanat galerisinde gezintiye çıkmış gibi hissederken aynı zamanda ev konforunu da yaşayabiliyor. Yeni yıl ile birlikte sanata olan bu yakın duruşumuzu çeşitli etkinliklerimizle pekiştirmeye devam edeceğiz.