İstanbul Instagram’da Yarışıyor

İstanbul Instagram’da Yarışıyor

Tarihi, kültürel, doğal güzelliklerle dünyanın gözbebeği olan İstanbul, Instagram üzerinden en çok fotoğrafı paylaşılan şehirler arasında… İstanbul; Londra, Paris, Dubai ve New York şehirlerinden sonra 5. sırada yer almaktadır. İstanbul’un mevcut konumunu daha üst sıralara taşımak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu(ICVB) işbirliği ile 2 Nisan 2015 tarihinde “Oneistanbul Instagram Yarışması” başlatılmıştır. 3 ayda bir değişen temaya sahip yarışma, tüm hızıyla devam ediyor.

Yayınlanan fotoğraflarda instagram kullanıcılarının, İstanbul ile ilgili anı ve düşüncelerini paylaştıkları dikkat çekici yorumlar yer alıyor.

Şimdiye kadar 274.000’nin üzerinde fotoğraf paylaşımı yapılmış ve hesap takipçi sayısı 55.100 kişiye ulaşmıştır. Yarışmanın 5. döneminde katılımcılar “Bilinmeyen İstanbul” temasına en uygun fotoğraflarını instagramda açıklama kısmına #oneistanbul, #istanbul ve @oneistanbul yazarak paylaşıyor.

Yarışma boyunca kendi gözlerinden İstanbul’u anlatarak şehrin mimarisini, tarihini ve doğasını benzersiz kareler ile ön plana çıkartan yarışmacılar bu sefer İstanbul sokaklarını arşınlayarak Bilinmeyen İstanbul’u yansıtan fotoğrafları yakalayacak.

Yarışmaya katılan instagram kullanıcılarının paylaşımları, aynı zamanda İstanbul’un uluslararası tanıtım websitesi www.howtoistanbul.com ve www.istanbuluseyret.com adreslerinde de yayınlanıyor. Yarışmanın diğer detayları ve katılım koşulları ile ilgili tüm bilgilere www.oneistanbul.city adresinden ulaşılabiliyor.

ftm_2016-2_52-2

ftm_2016-2_52-3