JASON MORGAN 2015’İN YAKIŞIKLISI

JASON MORGAN 2015’İN YAKIŞIKLISI

On yıldır mankenlik yapan Jason Morgan, “iyi görünmek” işini çok ciddiye alıyor. Sağlığına dikkat eden yakışıklı manken, her gün spor yapmayı da ihmal etmiyor. Jason Morgan, son olarak Acqua di Gio serisinin yeni kokusunun yüzü olarak karşımıza çıkıyor.

FASHION&TRAVEL Kadınların yanından geçerken tüm gözler üzerinize çevriliyor. Öncelikle egzersiz rutininizi anlatır mısınız?
JASON MORGAN Her gün mutlaka egzersiz yapmaya çalışıyorum. Ayrıca mümkün olduğunca egzersiz aktivitelerimi karıştırıyorum. Örneğin bir gün ağırlık çalışırken sonraki gün boks dersi alıyorum. Egzersiz rutininizi değiştirmek ve sürekli olarak kendinize meydan okumak kilit nokta. Ben genellikle yüksek tempoda çalışırım, fazla hareket ettiğim için de kalp hızım her zaman yüksek olur. Egzersiz rutinimi sürekli değiştirmeye ve kendimi zorlamaya dikkat ediyorum ancak ders almak konusunda çok iyi olduğumu söyleyemem. Kulaklığımı takıp müzik dinlerken kendi dünyamda olmayı ve öyle egzersiz yapmayı seviyorum. Fiziğim ve zihnim için yaptığım tüm egzersizlerin en önemli ikisi yoga ve koşu. Ayrıca cildi güzelleştirdiği ve detoks etkisi yarattığı için büyük bir sauna hayranıyım.

F&T Dolabınızda neler vardır? Nasıl bir giyim tarzınız var?
JM Bence her erkeğin dolabında mutlaka özel dikim takım elbisesi olmalı. Ben özel günler için dolabımda bir Armani takım elbise saklarım ama çoğunlukla jean pantolon ve t-shirt giyerim. Tarzımın odak noktasını jean ve derinin oluşturduğunu söyleyebilirim. Bunları da en çok siyah botlarımla tamamlıyorum. Bu yüzden giyim tarzım çok sade ve klasiktir.

F&T Hollywood ikonunuz kim?
JM Gerçekten herhangi bir ikonum yok ancak her zaman Frank Sinatra, James Dean ve Marlon Brando gibi stil ikonu olmayı başarmış kişilere hayranlık duymuşumdur. Hollywood hala bu kişileri kendisine örnek alıyor ve bu sanki hiçbir zaman bitmeyecekmiş gibi gözüküyor. Onların stili kesinlikle zamansız ve ikonikti.

F&T Yolculuk yapmayı sever misiniz?
JM Şehirden kaçıp bir yerlere gitmeye bayılıyorum. Şu ana kadar en favori yerim Maui, Hawaii. Buradaki yaşamımdan çok daha farklı bir atmosfere sahip ve kendimi de hep bir ‘kumsal çocuğu’ olarak gördüğüm için Maui kesinlikle listemin başında yer alıyor.

F&T Ne tür filmlerden hoşlanırsınız?
JM Bir diziye başladığım zaman gerçekten ondan kopamıyorum. En son “Game of Thrones”a başladım ve tüm sezonlarını birkaç haftada bitirdim! Filmlere gelince de Coen Kardeşler’in “The Big Lebowski” filmini ve Martin Scorsese’nin “Goodfellas” filmi ile Francis Ford Coppola’nın “The Godfather” filmi gibi mafya filmlerini de bayılarak izlerim. Amerikan futbolu oynayan bir öğrencinin başarılı hikayesini anlatan David Anspaugh’un “Rudy” adlı filmi de favorilerim arasında yer alır.

F&T Reklam filminin setindeki deneyimleriniz nasıldı?
JM Sualtında modellik yapmak benim için yepyeni bir deneyim. Açıkçası daha önce oksijen tüpüyle dalmamıştım bile. Bu yüzden, gözlerim görmediği zamanlarda yüzerken yönetmenin yapmamı istediği hareketlerde zorlandım. Ama sualtında 20 dakika boyunca kalmak inanılmaz zevkliydi. Genel olarak dönüp baktığımda, bu reklam filmi hiç unutamayacağım bir tecrübe oldu.

F&T Sağlığınıza ve görünümünüze kendi isteğiniz için mi dikkat ediyorsunuz yoksa bu sizin için daha çok bir görev niteliğinde mi?
JM Vücuduma, sağlığıma dikkat etmem işimin kesinlikle bir parçası, bu yüzden bir görev olarak görüyorum. Ancak bu görevi yerine getirmekten, yani sağlıklı ve zinde olmak için çalışmaktan çok keyif alıyorum. İyi göründüğünde ve kendini iyi hissettiğinde hayata karşı bakışın daha pozitif ve enerji dolu olur. Sağlığın her şeyden daha önemlidir, hatta benim için hayatın en başında yer alır.

F&T Sağlıklı kalmak için sırlarınız neler?
JM Bence sağlıklı bir yaşam için gizli sırlar yoktur. Egzersiz yapmanın, sağlıklı – doğal yiyecekler yemenin ve çok su içmenin sağlıklı olmak için en önemli adımları olduğunu hepimiz biliyoruz. Önemli olan bunu öncelik ve alışkanlık haline getirmek.

F&T Acqua di Gio serisinin yeni erkek parfümünün yüzüsünüz. Acqua di Gio’yu ilk olarak ne zaman keşfettiniz?
JM Yıllar önce, daha çok gençken annemle birlikte gittiğim Pennsylvania’daki bir alışveriş merkezinde Acqua di Gio’nun ilk reklamlarını gördüğümü hatırlıyorum. Reklam gerçekten çok özel bir reklamdı. O zamanlar henüz bu sektörde çalışmıyordum ve şu anda olduğu kadar reklamlara dikkat etmiyordum, ancak Acqua di Gio’nun o reklamını çok iyi hatırlıyorum. O zamanlarda da olduğu gibi hala koklamaktan zevk aldığım ferah ve enerji dolu bir koku. Parfüm kendine özgü bir klasikliğe ve ikonik bir zevke sahip.

jason2

F&T Acqua di Gio’nun kokusu hakkında ne düşünüyorsunuz?
JM Çekimlerden beri her gün Acqua Di Gio kullanıyorum. Genellikle duş sonrası az miktar boynuma ve biraz da giyeceğim t-shirt’e sıkıyorum. Çok hafif ve ferahlatıcı bir koku, ayrıca rahatsız edecek kadar yoğun olmadığı için benim için mükemmel. Acqua di Gio’nun bu dengesini gerçekten çok seviyorum.

F&T Parfüm dışında kişisel bakım ürünü kullanıyor musunuz?
JM Parfüm dışında Cerave marka yüz temizleyici ve 30 SPF’ye sahip nemlendiricisini kullanıyorum. Saçlarım için Paul Mitchell şampuan ve saç köpüğünü kullanıyorum, bu ürünler tüm gün saçımın düşmesini engelliyor ve saçlarıma yağlı ya da katı bir görünüm vermiyor. Cildim için haftada bir kez Kiehl’s yüz maskesi ve Biotherm’in vücut losyonunu kullanıyorum. İkisi de harika ürünler.

F&T Koku deyince aklınıza hangi anınız geliyor?
JM Koku diyince aklıma ilk okyanusun kokusu geliyor. Küçükken yazlarımı hep Avalon, New Jersey’deki sahilde geçirirdim ve orası hayatta en sevdiğim yer. Okyanusun kokusu kadar beni eksi, mutlu anılarıma götüren başka bir koku yoktur. Babam geçtiğimiz ay oradan bir ev satın aldı, bu yüzden ileride orada tekrar zaman geçirebileceğim için çok heyecanlıyım.

F&T New York’ta yaşıyorsunuz, en sevdiğiniz yerler neresi?
JM New York şehrinde yaşamak gerçekten müthiş; sunabileceği olanaklar sonsuz miktarda. Yedi yıldan fazladır buradayım ve her gün mutlaka yeni şeyler keşfediyorum. MOMA, MET, The Guggenheim gibi müzelere gitmekten çok hoşlanıyorum. Hava güzel olduğunda ise bisikletime atlayıp şehri keşfe çıkıyorum. Yapmayı en çok sevdiğim şeylerden biri West Side Yolu’nda bisiklete binip oradan Brooklyn’deki Williamsburg Köprüsü’ne gitmek.

F&T Şehirdeki önemli uğrak noktalarınız neresi? Eğlenmek için neler yaparsınız?
JM Dışarıda yemeğe çıkmayı seviyorum. En sevdiğim restaurantlar New York’ta bulunuyor. Örneğin Astoria Queens’teki Elias Corner, Stamatis ve Taverna Kyclades restoranlarının bulunduğu bölgeyi seviyorum, muhteşem Yunan yemekleri bulabilirsiniz. Eğer Rus yemeği isterseniz Manhattan’daki Mari Vanna’yı ziyaret etmelisiniz, orayı çok severim. Yemeğin dışında ise Broadway şovlarını sık sık izlerim. August Osage County, Billy Elliot ve Golden Boy favorilerim arasındadır, yakın zamanda izlemek istediğim ise Book of Mormon. Bunların dışında hokeyde Rangers’ı ve basketbolda Knicks’i izlemek için Madison Square’e gitmeyi seviyorum. Yani bu şehrin bana sunduğu tüm olanaklardan yararlanmak istiyorum. Burada yaşamak beni birçok yeni zevklerle ve kültürlerle tanıştırdı ve hala keşfedecek çok şey var. Bu şehir beni gerçekten çok heyecanlandırıyor.

F&T Sizde suçluluk duygusu uyandıran yiyecekler neler?
JM Kesinlikle dondurma! Ben & Jerry’s markası favori dondurma markam ve özellikle içerisinde fıstık ezmesi ve çikolata olan ürünlerine bayılıyorum.

 

JASON MORGAN KİMDİR?

Philadelphia, Pennsylvania’da doğan Jason Morgan, New York’daki bir model ajansına resimlerini gönderdikten hemen sonra keşfedildi. Kısa süre sonra, University of Arizona’da okurken sektörde en umut vadeden modeller arasında yer almayı başardı. Jason ilk çekimini Arizona’da yerel bir dergide yaptı ve o zamandan beri başarılı fotoğrafçılarla ve Ralph Lauren, Armani gibi dünyaca ünlü modaevleriyle çalıştı. Kamera karşısında olmadığı zamanlar Jason okumayı, egzersiz yapmayı ve çeşitli sporlarla uğraşmayı seviyor. Son yedi senedir New York’ta yaşayan Jason, şehrin sunduğu herşeyi denemeye devam ediyor. Favorileri arasında müzeleri gezmek, Broadway şovlarını izlemek ve desteklediği takımların maçlarını Madison Square Garden’da izlemek yer alıyor. Ayrıca havalar ısındığı zaman kendisini her zaman Brooklyn Köprüsü etrafında bisiklet sürerken bulabilirsiniz. On senedir modellik yapan Jason, başarılarını sürdürmeye devam ediyor.