KAÇIP GİTME DUYGUSUNU TETİKLEYEN HESAPLAR

KAÇIP GİTME DUYGUSUNU TETİKLEYEN HESAPLAR

ftm_2016-1_186bŞimdi sizi dünyanın dört bir yanından seçtiğimiz seyyahların Instagram hesaplarıyla mini dünya turuna çıkarıyoruz! Bu hesapları takip edince seyahat etme isteğinize karşı koyamayacaksınız. İşte çok takip edilen ve gezilerinizde size ilham verecek Instagram fenomenleri…

Kat Tanita

Moda, güzellik ve gezi blogger’ı Tanita, modayla seyahati harmanlayarak paylaşımlar yapıyor. Güzel mekanlar, lüks yerler ve şık kıyafetler görmek isteyenler için Tanita’nın hesabı bir cennet adeta.

Kash Bhattacharya

İngiltere’de yılın gezi blogger’ı seçilen Kash Bhattacharya, stiline ve lüksüne düşkün olmayanlar için bütçeye uygun seyahat önerileri veriyor. Bhattacharya’nın hesabı şehirde kaybolmayı sevenlerin hoşlanacağı cinsten.

Jessica Stein

Stil ve seyahati en güzel fotoğraflayan blogger’lardan biri @TuulaVintage. Tatile giderken stil sahibi görünmek istiyorsanız, onun hesabından ilham alabilirsiniz. Hem gittiği lokasyonlara hem de Jessica’nın giydiği kıyafetlere hayran kalacaksınız.

A Lady in London

101 ülke gezmiş, Instagram’ın en iyi 20 gezi Instagrammer’ı listesinde bulunan, birçok ödülün sahibi A Lady In London’ın büyülü dünyasından etkilenmemek imkansız. Küçük şirin binalar, renkli kapılar seyahat ederken ilginizi çekiyorsa, A Lady In London’ın hesabında bol bol bulabilirsiniz.

Murad Osmann

Sevgilisinin elinden tutmuş, tüm dünyayı gezen bu fotoğrafçının çalışmalarını artık bilmeyen yok. Her gün hem aşka hem seyahate doymak istiyorsanız, bu hesap mutlaka takibe alınmalı. Mekanlar, renkler ve Nataly Osmann’ın elbiseleri bir harika!

Kirsten Alana

Lüks gezileri seviyorsanız, Kirşten Alana’nın hesabından seçkin otelleri, sergileri, dünyaca ünlü müzeleri takip edebilirsiniz. Dünyanın farklı farklı yerlerinden paylaştığı fotoğraflar insanda gezme isteğini tetikliyor.

Le Postcard

Jet sosyetenin favori mekanlarına giden, lüks otellerde konaklayan Le Poscard’ın paylaşımlarına bakıp oralarda olmak isteyeceksiniz. Güzel yemekler, masmavi deniz, yemyeşil bir doğa görmek istiyorsanız Le Poscard’ın hesabına buyurun.

Chris Burkard

Gökyüzünden, tepelerden, suyun altından dünyayı görmeyi merak ediyorsanız, Chris Burkard’ın hesabımı mutlaka takip etmelisiniz. Extrem sporlara düşkün olan Burkard, farklı bir bakış açısıyla dünyanın güzelliklerini görmenizi sağlıyor.

Passion Passport

Passion Passport seyahat fotoğrafları çekenlerin birleştiği bir hesap. 600 bin kişinin takip ettiği hesapta, #passionpassport hashtag’i ile farklı kişilerin paylaştığı fotoğrafları görebilirsiniz. Dünyanın her yerinden ilham veren binlerce fotoğraf var.

Travel Noire

Travel Noire, seyahate gönül vermiş 100 kişilik gezgin ve fotoğrafçı kadrosuyla Doğu’nun tüm güzelliklerini önünüze seriyor. Doğu’nun renkleri, yemekleri, doğal güzellikleri ve kültürel öğeleri farklı farklı kadrajlarla Travel Noire’de gözler önüne seriliyor.

Yolda Olmak

14 yıllık kariyerini bırakarak bir gezgin olmaya karar veren Kemal Kaya gezi fotoğraflarını @yoldaolmak adlı hesabından paylaşıyor. Üstelik gezmek için çok paranız olması gerektiği inancını da boşa çıkaranlardan; çünkü günde sadece 50 TL harcayarak geziyor.

Gezgin Çift

Eskiden bir ilaç firmasında çalışan Orkun Özkaya ve Avukat Neslihan Özkaya’nın birlikte yaptıkları seyahatlerden fotoğrafları paylaştıkları @gezgincift’in birçok takipçisi var. “Ohh dünya size güzel” dedirten bir hesap, kıskanmamak imkansız.

ftm_2016-1_186aftm_2016-1_186c