KATAR DA YAZ

KATAR DA YAZ

Katar’ın kamu ve özel sektörden iş ortakları, yaz boyunca uçuş, konaklama ve alışveriş seçeneklerinin yanı sıra bir dizi aile dostu eğlence seçeneğini sunmak için ortak bir projede bir araya geldiler. İstikamet Katar!

Katar Ulusal Turizm Konseyi, 4 Haziran -16 Ağustos tarihleri arasında yapılacak seyahat, konaklama ve alışveriş tekliflerinin yanı sıra bir dizi eğlence programını da unutulmayacak yaz tatili alternatifleri oluşturması için açıkladı. 8o’den fazla ülkenin vatandaşlarına vizesiz giriş imkânı sayesinde, Katar’a bir gezi planlamak artık her zamankinden daha kolay. Bu yılki “Katar’da Yaz” Programı, tüm bütçelere uygun, çok çeşitli heyecan verici etkinlikler ve sıra dışı deneyimler sunuyor. Ayrıca uluslararası alanda tanınmış müzikal ve komedi gösterilerini de içeren eğlence programları düzenlenecek.

Konsey, ülke genelinde çeşitli fırsatları bir zenginliğe dönüştürmek için kamu ve özel sektörden ortakları bir araya getiriyor. Büyük indirimler ve ücretsiz aktiviteler, Katar’da bu yaz ısı arttıkça misafirleri serinletmeyi vaat ediyor.

Katar Ulusal Turizm Konseyi Genel Sekreteri ve Çatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker: “Bu yılki yaz sezonu teklifleri, Katar’ı haritada otantik deneyimler için güzel bir seyahat noktası olarak tanımlıyor. Haziran ayından başlayıp Ağustos ortasına kadar devam edecek Katar’da Yaz Programı, ziyaretçilerin bu yıl sezonu ayıran iki bayramın çevresindeki kutlamalara katılmalarına imkân tanıyacak. Havacılık, konaklama ve turizm arasındaki işbirliğinden yararlanarak yaz boyunca uçak bileti, hesaplı seyahat paketleri ve havaalanı alışverişlerinde olağanüstü indirimler sunuyoruz. Kültürel gezilerden aile eğlencesine, Katar’da herkes için uygun bir program var.”

EĞLENCE

Katar’da Yaz Programı’nda tüm aile bireyleri için bir dizi eğlence seçeneği var. Şehrin etrafında birçok alışveriş merkezinde eğlence gösterileri, kapalı tema parkları ve eğlence parkları ile birçok çocuk dostu aktivite bulunuyor. Şehrin muhteşem manzarasını taşıyan Doha Corniche, mutlaka yapılması gerekenler de dâhil olmak üzere çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapacak. Souq Waqif ve Katara Kültür Köyü, ziyaretçilerinin Katar’ın zengin mirasına ve gelişen kültür dünyasına girmelerine olanak tanıyan gerçek deneyimler sunacak ve kültürel gezi sevenleri mutlu edecek.

Müzik tutkunları takvimlerini, uluslararası üne sahip sanatçılar, Arap ezgilerini yansıtanlar ve Bollywood süper yıldızları dâhil olmak üzere, Katar’da bu Yaz Programı kapsamında izleyecek şekilde işaretleyebilirler. Film meraklıları, sektördeki tanınmış ünlülerle renklenecek Güney Hindistan Uluslararası Film Ödülleri’ne (SUMA) katılma şansını yakalayacak. Komedi hayranları Doha Komedi Festivali’nin kendileri için sunacaklarına hazırlarken, küçükler de “Hello Kitty”, “Şirinler” ve “Küçük Deniz Kızı” gibi sayısız sahne gösterisinin tadını çıkarabilecekler.

(Daha fazla bilgi için: www.visitqatar.qa ve @NTC_Qatar)

OTEL FİYATLARI

Apart otelden lükse kadar değişik bütçelerdeki çok çeşitli otel ve daireler,yüzde 25’e varan indirimlerle sunulacak. Bunlar, 4 Haziran -16 Ağustos 2019 arasındaki konaklamalar için geçerli olacak ve çeşitli tesislerde ilave teşvikler ve promosyonlar içerecek. Katılan otel grupları arasında Marriott International Hotels de bulunuyor.